Kalorii, dieta i sport: zrównoważyć energię ludzką

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Kalorii, dieta i sport: zrównoważyć energię ludzką




przez Christophe » 02/11/10, 10:41

Dieta, kalorie i bilans energetyczny człowieka: składniki odżywcze są wskazane we wszystkich produktach rolno-przemysłowych (z wyjątkiem owoców i warzyw oraz luzem), ale co tak naprawdę jest w stosunku do naszego organizmu?

Kiedy jemy 1 Calories (faktycznie, energetycznie, jest to Kilokalorie, ale termin Kilo nie powinien dobrze sobie radzić w książkach o żywieniu ...), z czym się utożsamiamy? Ile wykorzystujemy (człowiek w stanie spoczynku emituje 70W w formie termicznej na stałe)? Ile mamy zapasów? Ile przeciętne ciało może maksymalnie przechowywać energię dziennie (produkcja tłuszczu)? Jaka jest siła mięśni mężczyzny? Jaka jest maksymalna moc cieplna emitowana przez człowieka? Itp ...

Innymi słowy: ten temat będzie musiał spróbować odpowiedzieć na następujące pytanie, w jaki sposób wykorzystuje się energię diety i jaki jest bilans energetyczny człowieka (i poprzez rozszerzenie napędu zwierząt)?

Oczywiście zależy to od osoby i prawdopodobnie rodzaju kalorii (kalorii 1 w cukrach wolnych, szybkich lub tłuszczowych nie stosuje się w ten sam sposób), ale postaramy się mówić średnio.

W rzeczywistości chciałem odpowiedzieć na następujące pytania na ten temat:
https://www.econologie.com/forums/calcul-bes ... 10106.html
ale myślę, że pytanie zasługuje na podkreślenie:

clasou napisał:
Christophe napisał:Niedawno kupiłem komputer rowerowy, który oblicza spalone kalorie i równoważnik tłuszczu ...

Mam następującą równoważność: 1 km = 1 gram tłuszczu = 20 kalorii (mówimy oczywiście o Calories so Kilocalories). Wydajność mięśni jest rzędu 20%.


Z wyjątkiem błędu 1 gr szybki cukier to kalorie 4, gdy gram tłuszczu to kalorie 9.
Tłustszym pierwiastkiem, jakim jest olej 900, jest 100gr.


1 gram tłuszczu = 9 Calorie (Kilokalorie) = 9 * 4.18 kJ = 38 kJ, czyli dla 1 kg 38 000 kJ. To właściwie dobra wartość w surowej energii.

Jest to zawsze delikatne z pożywieniem, ponieważ konieczne jest rozróżnienie energii surowej i netto (użytecznej lub magazynowanej). Na opakowaniu podano surową energię zawartą w żywności.

Podane przeze mnie liczby są równoważnikami podanymi na liczniku podczas utraty energii. To znaczy, że aby zapewnić mechaniczny mięsień kaloryczny (wydajność mięśni 20%), konieczne było wydanie 5 zapasów kalorii (tłuszczu) ... problem, z którym wcale się nie trzyma z równoważnością licznika ... inaczej ...

Jeśli jednak mamy ekwiwalent 1g tłuszczu, który zawiera 9 kalorii = 20 kalorii wydanych, dzieje się tak, ponieważ albo jest "błąd" w obliczaniu licznika, albo mówi się w "surowej energii, którą zjedliśmy" . Możemy zjeść 20 kalorii, aby przechowywać tylko 9, co odpowiada gramowi stopionego tłuszczu, ale wydaje mi się, że jest to ogromna ilość, którą można przechowywać ...

W rzeczy samej; kiedy jemy 100 kalorii, nie przyswajamy 100 (część pozostaje w „kanale”), wydajemy je bezpośrednio i dlatego magazynujemy tylko niewielką część. Moim zdaniem magazynowanie to mniej niż 1% ... ale jak wspomniano powyżej, zależy to od organizmu i rodzaju kalorii.

Powinien dostać się na studia, może w tym jest kilka liczb: https://www.econologie.com/stockage-et-p ... -3133.html


Czytaj także: https://www.econologie.com/forums/alimentati ... t8851.html

W skrócie: spróbujmy wspólnie wyjaśnić te punkty ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 02 / 11 / 10, 14: 16, 1 edytowany raz.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 02/11/10, 11:22

ciekawe:
Przynoszę mój mały kamień do budynku za pomocą tego wykresu, aby pokazać, że chwilowa moc i średnia moc w dłuższym lub krótszym okresie są brane pod uwagę, ponieważ są one oczywiście bardzo różne.
to również sprawia, że ​​myślę, że przeczytałem coś, że słynna moc „konia” była w przybliżeniu potęgą moyenne konia na tobienie pracuj dnia
Obraz
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 02/11/10, 12:53

... wciąż wątek, który wyciągnie mnie z zawiasów : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 02/11/10, 13:46

Pkoi Obamot? Jesteśmy uczuleni na sport?

Super Dirk Pitt, dzięki za krzywą, jeśli masz źródło, jest jeszcze lepiej *

Mamy teraz dokładne pojęcie o użytecznej energii MECHANICZNEJ, która pozostaje do znalezienia siły mięśniowej.

Czytałem kiedyś, że jest w 20% i łatwo to zapamiętałem, bo był podobny (o dziwo) do silnika spalinowego. Teraz musi mieć takie same różnice w zależności od osobników (a więc „jakości” mięśni i stanu zdrowia organizmu), jak w przypadku mocy maksymalnej.

* ta odpowiedź może być źródłem tej krzywej?

ps: tak dla konia, jest to średnia moc na dzień (10 do 12h) ... ponieważ w jednej chwili koń może zrobić znacznie więcej (patrz temat grelinette: https://www.econologie.com/forums/attelage-h ... t6885.html po szczegóły)
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 02/11/10, 14:01

W ekonologii znalazłem to wykonanie dla pedału samolotu na pedał!
Święte osiągnięcia naukowe i techniczne !!
Aby dowiedzieć się o ekonologii pod koniec ubiegłego roku!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 02/11/10, 14:02

Dobry w zastosowaniu poprzedniej krzywej: Ile kalorii i ekwiwalentu tłuszczu zużywa przeciętny człowiek uprawiając sport 1h?

Weźmy „przeciętnego” sportowca: 120 W bez przerwy przez 1 godzinę.

120 W = 120 mechaniczne dżule na sekundę = 120 / 4.18 = 29 mechaniczne kalorie na sekundę (zwróć uwagę, że są to małe kalorie)

Skąd na godzinę: 29 * 3600 = 104400 kalorii 104 Kilokalorie lub Kalorie (zawsze mechaniczne).

Jeśli założymy, aby zweryfikować, że wydajność mięśni wynosi 20% i że 100% energii pochodzi ze zmagazynowanego tłuszczu użytkownika, mamy:

104 * 5 = 520 Spalone kalorie 520 / 9 = 57 gramów tłuszczu.

Ponieważ 100% energii nie pochodzi z tłuszczu, rzeczywistość będzie koniecznie niższa, jeśli 50% pochodzi z tłuszczu, pacjent straci po godzinie 25 do 30 gramów / 520 kalorii.

Wydaje się trochę wysoki, ale wiarygodny? Co myślisz

Zabawne, że jeśli przypadkiem powrócę, dane mojego miernika spadają na ten sam rząd wielkości: 1 g tłuszczu = 20 kalorii. „Błąd”, którego nie wyjaśniłem powyżej, wynika zatem najprawdopodobniej z faktu, że 100% energii wysiłku nie pochodzi z rezerw tłuszczu ... ale około 50%.

ps: na tym samym komputerze rowerowym mam oszacowanie w "chwilowych kaloriach". Postaram się zrozumieć, czemu dokładnie odpowiada (instrukcje są niejasne na definicji). Ponieważ „natychmiastowe kalorie” to logiczna potęga ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 02/11/10, 14:02

Odpowiedziałem ci w innym wątku, ale zgodnie z prośbą śledzę tutaj:

:zaszokować: Tak, widziałem, czy masz też dodatki do "silnika", żeby polepszyć jego osiągi? 8)

Te obrazy są niebezpieczne i nie bez przypomnienia mi o eksperymentach na ludziach podczas Llle Rich ... Przesadzam, ale nie ma nic przyjemnego ...

Zwłaszcza gdy to czytam:
Christophe napisał:reżim, kalorie i bilans energetyczny człowieka

Możemy zrobić wszystko ... oprócz zalecania diety!

Christophe napisał:le najlepiej zrozumiana waga / autonomia / wydajność / moc, ale także bezpieczeństwo (nie zapominaj, że kask nie jest konieczny w VAE) ...


To przerażające, czytając to w tych kategoriach, i myślę, że miałeś na myśli „nieobowiązkowe”ponieważ jest to konieczne, jest koniecznie: nie narazimy życia rowerzysty na problemy z wydajnością :: : Evil:

... kiedy kwantyfikacja przyjemności?
... kiedy jest kwantyfikacja poprawy wydajności dzięki „obowiązkowej przyjemności”? (To za śmiech, ale napięty śmiech : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: )

Nie ma co się martwić moją legendarną awersją do sportu (śmiech) :P Ale to:

„Długoterminowe zdolności ludzkie”


MDR!

W ogóle cię tam nie ma, poprawnym sposobem byłoby zbadanie efektów pary serotonina / dopamina (mówiąc tylko o tych dwóch). Jeden działa na przyjemność, drugi na pożądanie. Takie tabele i analizy oraz wstępne oszacowanie znajdują się obok płytki. Z całym szacunkiem!

... występy ... zakaszlały, zakaszlały ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 02/11/10, 14:39

Obamot napisał:Zwłaszcza gdy to czytam:
Christophe napisał:reżim, kalorie i bilans energetyczny człowieka

Możemy zrobić wszystko ... oprócz zalecania diety!


Odpowiedział także na inny temat:

Christophe na inny temat napisał:Musimy traktować termin dieta jako dietę, a nie jako dietę mającą na celu utratę wagi. Wydaje mi się, że dieta jest ogólnym terminem określającym wszystkie składniki odżywcze… Anorektycy lub rekonwalescenty również stosują diety lecznicze… ale „wysokokaloryczne”.

Jednak marketing i popularna myśl obecnie asymilują słowo „dieta” do jego najbardziej znanej formy w naszych przekarmionych społeczeństwach: „dieta odchudzająca” ...
0 x
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 02/11/10, 15:58

Po pierwsze, mówię, że to, co mówię, jest pozostałością książki, którą byłem zainteresowany, wkrótce nadejdą lata 30.

Więc 1 gr szybki cukier 4 cal.
1 gr smaru 9 cal

podstawowe ciało człowieka to kalorie 1800 dziennie, powyżej stckage, jeśli nie są używane.

Ciało przekształca swoją kalorię, powiedzmy, że 100 gr również miodu zostanie przekształcony w nadający się do przechowywania kompleksowy tłuszcz, więc 400 szybki cukier cal mógłby wytworzyć 45 gr tłuszczu.

Dla trudnej wydajności człowieka, ponieważ podczas jazdy na rowerze przede wszystkim nogi zużywają tylko jeden silnik spośród wielu, jakie mamy.

Podczas wysiłku są (chyba że się mylę) pierwsze sekundy 20, które są głównie energią tlenową, a następnie przechodzą w beztlenowy (z pewnością na początku, kiedy zaczynasz, możesz dostać się do tancerza, a następnie usiąść ( stabilizujemy się)

Smary muszą zostać zmodyfikowane, aby nadawały się do użytku, i jak każde paliwo, zaopatrzenie w tlen ma pierwszorzędne znaczenie dla najlepszej wydajności paliwowej.
Naprawdę nie mam nadziei powiedzieć bzdury i straciłem syna.
a + Claude
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 02/11/10, 16:59

Jest bardzo teoretyczny i ma niewielką wartość w perspektywie długoterminowej, biorąc pod uwagę aktualną wiedzę (np. „Medycyna 2.0”)

Christophe napisał:Odpowiedział także na inny temat:
Nie, ale! : Chichot: ... nadal odpowiadasz z jednego wątku na drugi diwouar : Chichot: : Chichot: : Chichot:
Ostatnio edytowane przez Obamot 02 / 11 / 10, 17: 17, 3 edytowany raz.
0 x

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94