Norma ISO 14001

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Glina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 23/03/10, 10:24

Norma ISO 14001




przez Glina » 28/05/10, 01:47

Dobry wieczór.

Zastanawiałem się, czy w normie ISO 14001 istnieją jakieś wyraźne ograniczenia dotyczące:

- „Limit” emisji dwutlenku węgla.
-Integracja odnawialnych źródeł energii (potrzebnych do produkcji energii z tych źródeł w określonej części)

Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 28/05/10, 07:42

najlepszym sposobem odpowiedzi na te pytania jest uzyskanie standardu ...
Wątpię, czy będzie dystrybuowany za darmo w sieci
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Avatar de l'utilisateur
phil12
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 530
Rejestracja: 05/10/09, 13:58
Lokalizacja: Occitanie
x 156




przez phil12 » 28/05/10, 09:39

Z drugiej strony, oto co się mówi na Wiki w 14001;

Krytyka procesu:

Jeśli norma jest narzędziem dla firm do ustanowienia kontrolowanego systemu monitorowania kwestii środowiskowych, generuje krytykę w niektórych punktach. W żaden sposób nie wspomina o obowiązku zrównoważonego rozwoju. Równie ważna kwestia, jeśli firma posiada certyfikat ISO 14001, nie oznacza to, że nie zanieczyszcza lub przestrzega przepisów środowiskowych, a jedynie, że zrobiła to, co konieczne, aby spróbować osiągnąć cele, które ustaliła się w swoim planie działania. Norma pokazuje również zaangażowanie w ciągłe doskonalenie. W każdym przypadku norma zawiera zobowiązanie do wykonania świadczenia. Ta kwestia nie zawsze jest bardzo jasna w komunikacji niektórych certyfikowanych firm. Ponadto firma nie jest zobowiązana do komunikowania wyników na zewnątrz, w przeciwieństwie do europejskiego standardu EMAS.

Nadal wygląda na prezent dla Greenwashing!
0 x
Doradztwo w zakresie zrównoważonej energii w budownictwie
http://www.philippeservices.net/
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 28/05/10, 10:09

nie oznacza to, że nie zanieczyszcza lub jest zgodny z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska


Nie zgadzam się z tymi uwagami: firma jest zobowiązana do podjęcia działań, aby wyniki analiz dotyczących zanieczyszczeń były co najmniej równe, jeśli nie niższe, niż wartości dopuszczone przez normy dotyczące zrzutów powietrza i cieczy traktowany lub nie,
jeśli nie jest zobowiązana do przekazywania Panu „każdemu” swoich wyników, są one sprawdzane, zapisywane, deklarowane po prawej stronie, itp.
kontrole są przeprowadzane przez te ostatnie, nieoczekiwanie, bez uprzedzenia, a standardy są coraz bardziej restrykcyjne; łatwo powiedzieć, że standardy nie są dostatecznie surowe, ale metody i procedury, które mają być wdrożone, muszą być nadal realistyczne i skuteczne, zawsze z uwzględnieniem zaangażowanych kwot.
Ściśle mówiąc, gdybyśmy nałożyli takie same ograniczenia na osoby fizyczne (hałas, rozlanie nielegalnych produktów itp.), Jak na przedsiębiorstwa, zanieczyszczenie zmniejszyłoby się o połowę, ponieważ osoby fizyczne mniej szanują środowisko niż niektóre firmy, ale podlegają te same ograniczenia
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Glina
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 46
Rejestracja: 23/03/10, 10:24




przez Glina » 28/05/10, 23:17

phil12 napisał: W żaden sposób nie wspomina o obowiązku zrównoważonego rozwoju.

Naprawdę :zaszokować:

phil12 napisał: Norma pokazuje również zaangażowanie w ciągłe doskonalenie.

Ciągły postęp w jakim kierunku, jeśli nie zrównoważony rozwój?

To właśnie zadałem sobie pytanie, kiedy firma uzyskała certyfikat ISO 14001, czy ma obowiązek postępować na przykład na poziomie środowiskowym?
phil12 napisał:W każdym przypadku norma zawiera zobowiązanie do wykonania świadczenia

To jest trochę sprzeczne.

zorglub napisał:
zakład jest zobowiązany do podjęcia działań, aby wyniki analiz dotyczących zanieczyszczeń były co najmniej równe, jeśli nie niższe, od wartości dopuszczonych przez normy dla zrzutów powietrza i cieczy oczyszczonych lub nie,


Czy masz rząd wielkości w odniesieniu do śladu ekologicznego?

Trudne w nawigacji!
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 29/05/10, 08:20

Czy masz rząd wielkości w odniesieniu do śladu ekologicznego?


?? wyjaśnienie ! jak nazywasz Ślad ekologiczny

utylizacja odpadów, ścieków, gazu, wynosi kg, tony, m3, gdy zadeklarowana jest we właściwy sposób i specyficzna dla każdej firmy

trudne w nawigacji? : nie, gdy mamy do czynienia z konkretnymi i zdefiniowanymi tematami - tak, gdy mówimy o wszystkim io niczym, bo w każdym przypadku jego wartości, zasady, różne metody leczenia, dobrze zdefiniowane, uregulowane .....
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Avatar de l'utilisateur
rescwood
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 05/09/05, 14:30
Lokalizacja: Luxie (South of Belgium)




przez rescwood » 29/05/10, 10:54

Norma ISO 14001 narzuca zgodność z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Niepowodzenie podczas audytu nieuchronnie prowadzi do często poważnych niezgodności. Firma, która nie podejmie działań naprawczych między dwoma audytami, ryzykuje utratę certyfikacji.

Norma wymaga również, aby kompletna dokumentacja przepisów środowiskowych mających zastosowanie do jej działalności była aktualizowana.

Zastanawiałem się, czy w normie ISO 14001 istnieją jakieś wyraźne ograniczenia dotyczące:


- „Limit” emisji dwutlenku węgla.


Te ograniczenia istnieją na poziomie europejskim poprzez dyrektywy, które zostały przeniesione do ustawodawstwa każdego państwa członkowskiego, a zatem a fortiori w każdej firmie posiadającej certyfikat ISO 14001.

-Integracja odnawialnych źródeł energii (potrzebnych do produkcji energii z tych źródeł w określonej części)


Wciąż na poziomie europejskim dyrektywy nakładają w prawie każdego państwa członkowskiego stosowanie BATNEEC (najlepsza dostępna technologia bez nadmiernych kosztów, w języku francuskim, najlepsza dostępna technologia, po ekonomicznie akceptowalnych kosztach).

W Belgii obowiązki te określamy na poziomie prawa ochrony środowiska regulującego pozwolenia na prowadzenie działalności, w szczególności w odniesieniu do pełnych, sektorowych i szczególnych warunków operacyjnych.

Już sam fakt, że firma przestrzega obowiązujących przepisów, gwarantuje zmniejszenie wpływu na środowisko do tego, na co pozwalają BATNEEC.

Należy również zauważyć, że europejskie prawodawstwo w zakresie ochrony środowiska jest silnie nasycone pojęciami leżącymi u podstaw norm środowiskowych, takimi jak ISO 14001, która jest również stosowana jako odniesienie w rozporządzeniu EMAS.

Główne różnice między EMAS a ISO 14001 dotyczą komunikacji zewnętrznej i zaangażowania personelu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 29/05/10, 11:16

phil12 napisał:
W każdym przypadku norma zawiera zobowiązanie do wykonania świadczenia


W kilku firmach, które widziałem, sprowadza się to do „zielonego prania”. Liczy się dla nich pokazanie progresji (nawet jeśli jest to śmieszne). Wszystko jest związane z ceną utylizacji odpadów. Mamy do dyspozycji koncentrat wszelkich „zabrudzeń” (łatwy przy obróbce powierzchniowej), ale mamy prawo do określonej ilości w zrzutach do odprowadzanej wody, więc nie uzdatniamy ani nie rozcieńczamy ...

Dlatego mierzymy, co możemy rozcieńczyć w wersjach, aby zachować zgodność. Każdego roku trochę mniej odrzucamy i voila, ale przede wszystkim to, że kosztuje jak najmniej. :płakać: :zmarszczyć brwi: : Evil:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 29/05/10, 17:17

wtedy nie leczymy ani nie rozcieńczamy ...


niemożliwy ...
ponieważ zezwalamy na litry / m2 obrabianej powierzchni (wartość zmienna w zależności od zabiegów)

liczniki służą do sprawdzania, a także do automatycznych wypłat, było dobrze 20 lat temu
0 x
Codziennie rano wyglądasz nago w dużym lodzie po 3 minut widać, że domu i najgorszy obraz ......
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 29/05/10, 21:26

zorglub napisał:
wtedy nie leczymy ani nie rozcieńczamy ...


niemożliwy ...
ponieważ zezwalamy na litry / m2 obrabianej powierzchni (wartość zmienna w zależności od zabiegów)

liczniki służą do sprawdzania, a także do automatycznych wypłat, było dobrze 20 lat temu


W przypadku jednego z tych „sklepów” spróbuję pobrać aktualne informacje i więcej na żywo ...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130