Jesteś zielony czy nie?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
aiglineta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/08/09, 11:04

Jesteś zielony czy nie?




przez aiglineta » 26/08/09, 11:06

Ekologiczny czy nie?

Bonjour à tous,
Jeśli masz trochę wolnego czasu, możesz pomóc mi rozwinąć moją pracę magisterską z psychologii społecznej.

Weź udział w próbce mojej rozprawy doktorskiej, aby zrozumieć motywacje związane z praktykami ekologicznymi. Prosimy o wypełnienie połączonego kwestionariusza http://spreadsheets.google.com/viewform ... GhUY0E6MA.. Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki przeznaczone są do badań naukowych. W przypadku jakichkolwiek pytań lub zapoznania się z wynikami badania, napisz do mnie na adres aigline1@hotmail.com.
Dziękujemy za udział!
PS: nie zapomnij kliknąć przycisku Prześlij na końcu kwestionariusza
Z pewnością wypełnienie tego kwestionariusza wydaje się długie i żmudne, ale nie aż tak!

Dziękuję i życzę powodzenia tym, którzy mają trochę czasu na moje badania.
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 26/08/09, 11:56

Ostatnie dwa pytania nie działają, bezwzględnie musisz wypełnić pole „inne”, aby zatwierdzić.

W przeciwnym razie ktoś będzie musiał mi wyjaśnić, co można uzyskać z tak niejasnej formy, w której nie można odpowiedzieć niuansami, gdzie słowa nie są jasno określone i gdzie pytania się pokrywają.

Ex W pewnym momencie jesteśmy proszeni o przypisanie odpowiedzialności za globalne ocieplenie (nawet jeśli, jak zaznaczyłem w formularzu, mówimy o zmianach klimatycznych od dłuższego czasu)
pomiędzy różnymi aktorami? Nasza własna osoba, firmy, państwa, kraje rozwinięte

Jeśli nie prowadzi się stylu życia multimiliardera, nie rozumiem, w jaki sposób możemy być bardziej odpowiedzialni za zmiany klimatyczne niż rząd, firma czy kraj.
Jak odróżnić stan kraju? Czy firmy mają siedzibę w kraju, który stosuje prawo stanowe? To wszystko wydaje się być ze mną powiązane


Jesteśmy także pytani, w jakim „stopniu” jesteśmy ekologiczni? Termin, który dla mnie nic nie znaczy, posunę się nawet dalej: większość ludzi, którzy mówią, że są eko, nie szanują środowiska, mają bardzo uproszczoną wizję rzeczywistości i konsumują tylko produkty, które zostały poddane „greenwashingowi”. .
Odpowiedziałem więc w oparciu o pomysł, jaki miałem na temat TWOJEJ (nieokreślonej) definicji zieleni, co oznacza, że ​​jest ona niejasna.


I na tym zakończę, ale jest wiele do powiedzenia
0 x
aiglineta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 26/08/09, 11:04




przez aiglineta » 26/08/09, 12:01

Dziękujemy za udział!
i dziękuję za komentarze, które będą dla mnie bardzo przydatne.

Niniejszy kwestionariusz ma charakter wstępny, mający na celu umożliwienie doprecyzowania pytań.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 26/08/09, 14:00

Pffff... Już pierwsze pytanie mnie nudzi...
Nie chce mi się tego wypełniać, przepraszam... :?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 26/08/09, 14:29

+1 z Bucheronem, pierwsze pytanie niszczy wszelką chęć kontynuowania :|
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
sam17
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 253
Rejestracja: 14/02/06, 13:57
Lokalizacja: La Rochelle
x 1




przez sam17 » 26/08/09, 15:23

Cóż, rzeczywiście udzielenie odpowiedzi na pierwsze pytanie jest wówczas bolesne, ale uważam, że złem koniecznym jest ocenianie „czegoś” w kolejnych pytaniach, które są powiązane z tym, co odpowiedzieliśmy na pierwsze.

Zatem prawdą jest, że formatowanie całego kwestionariusza jest nieco odstręczające i nie sprawia wrażenia skończonej pracy. Odpowiadanie na ankietę już nie jest przyjemnością...

Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co wyniknie z tej pracy.
0 x
--
Cierpliwość jest drzewem, którego korzeniem jest gorzka, której owoce są bardzo słodkie.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79327
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 26/08/09, 15:26

Och, to nie tylko pierwszy, chłopaki!

MCQ z 25-30 możliwymi odpowiedziami... dla mnie bardzo mało! Nawet dla środowiska...

Tak czy inaczej, zawsze jest tak samo: reklamujemy ankietę X lub Y, ale nigdy nie otrzymujemy wyników od ankietera…

:?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/08/09, 16:01

Twoja ankieta jest niesławna: przypomina mi pracę doktorską mojego szwagra z socjologii: na szczęście biedni nieszczęśnicy, którzy musieli ją czytać, otrzymali zapłatę.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 26/08/09, 16:50

mimo wszystko: nie do przebicia
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 26/08/09, 19:56

Chętnie wypełniłabym ankietę, ale szczerze
od pytania 1 do pytania 3 zrozumiałem, nie do końca zrozumiałem pytanie. Będziemy musieli zrobić coś lżejszego.
Reszta jest wyczerpująca, ale mam wrażenie, że pytania są
orientuje się. Pytanie 4 do 4L wydaje mi się dyskusyjne.. Pytanie, które podsumowuje te pytania brzmi: czy człowiek jest obcym, szkodliwym czy pasożytniczym?
Pytanie 5a do 5l Zastanawiam się, czy autor jest francuskojęzyczną czy hiszpańską krową. Może po trochu jednego i drugiego, albo spazm
kontroli C, aby rozpocząć pytanie. Pytania pozostają mimo to
wszystko interesujące.
Pytania 6, idealne, nic do powiedzenia.
Pytanie 7a: szok, jeśli stawiam 100%, czy to dlatego, że jestem
prezydent Rician czy dlatego, że mam problemy psychiczne?
Potem idzie +- aż do 8, gdzie zaczynam się zastanawiać, czy ja
Zostanę bez żadnej służby bezpieczeństwa państwa.
To nie tak, że mam paranoję, ale we Francji są w tym dobrzy
słucham agitatorów, ale w Belgii są oni bardziej dyskretni
nic mi nie udowadnia, że ​​oni nie robią tego samego.
W pytaniu 8/dj chciałby zadenuncjować moją szwagierkę, mówi mi
wkurza się o garść mieliferów, ale to go nie powstrzymuje
żadnych pieprzonych orchidei, żeby zbudować ci dom. Benner to wszystko
Toaleta w strumyku i praca na rzecz ekologicznego SA, nie licząc plastików i innych nieszczęść, które pali.
Gdybyś mógł się tego pozbyć, byłoby to dla mnie odpowiednie.

Zostałem wezwany na obiad, więc nie mogę kontynuować
moje myśli.

Odpowiedź na pytanie 8/v Jestem wszystkożercą z wyraźną tendencją do mięsożerności.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155