Globalne ocieplenie: producenci wina się martwią

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
recyclinage
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1596
Rejestracja: 06/08/07, 19:21
Lokalizacja: artysta ziemi

Globalne ocieplenie: producenci wina się martwią




przez recyclinage » 13/08/09, 10:16

Globalne ocieplenie :
winiarze są zaniepokojeni
Delfina Chayet
13 / 08 / 2009 | Zaktualizowano: 09: 17 | Dodaj do mojego wyboru

Według tych specjalistów smak wina już się zmienił, a wzrost temperatur zmodyfikuje tradycyjne odmiany winorośli.

To pięćdziesięciu winiarzy, szefów kuchni, enologów czy sommelierów, a więc zagorzałych obrońców francuskich terroirów. Ich podpisy widnieją u dołu „uroczystego apelu” wystosowanego do Prezydenta RP i Ministra Środowiska na kilka miesięcy przed konferencją klimatyczną w Kopenhadze. „Globalne ocieplenie sprawia, że ​​winorośle stają się coraz bardziej wrażliwe”, piszą na tym forum w Le Monde. Klejnoty naszego dziedzictwa kulturowego, francuskie wina, eleganckie i wyrafinowane, są dziś w niebezpieczeństwie.

Według tych specjalistów smak wina już zaczął się zmieniać. Daty zbiorów były regularnie przesuwane w ciągu ostatnich trzydziestu lat, a słońce naładowało winogrona cukrem. „Podgrzewanie daje ostrzejsze i bogatsze wina, z wyższą zawartością alkoholu”, podkreśla sommelier Franck Thomas. To wina mniej strawne, mniej delikatne i mniej przyjemne w piciu na co dzień.” Wraz ze wzrostem temperatury zjawisko to prawdopodobnie będzie się nasilać. W dłuższej perspektywie francuska karta win zostanie głęboko zmodyfikowana. Kontrolowane nazwy pochodzenia zostaną zakłócone.

Winnice w Bretanii

„Za czterdzieści czy pięćdziesiąt lat Pinot Noir czy Riesling, takie jak produkowane dzisiaj w Burgundii i Alzacji, znikną na przykład”, przewiduje Franck Thomas. W tym dniu światło dzienne ujrzały nowe regiony winiarskie w Bretanii i Normandii, ale także w Anglii. „Jeśli nic nie zostanie zrobione w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, do końca stulecia winorośl przesunie się o 1 km poza swoje tradycyjne granice”, ostrzega Anaïz Parfait z Greenpeace. Według Jean-Pierre'a Chabina, geografa z Uniwersytetu w Burgundii, „można pomyśleć, że na południu Szwecji iw Szkocji będą winorośle”.

Ale dla Jean-Philippe'a Breta, producenta w Domaine de la Soufrandière w południowej Burgundii, „specyfiką wina terroir jest nie tylko klimat, ale także gleba, ekspozycja i know-how. Ponieważ tego połączenia nie można znaleźć nigdzie indziej, nigdy nie zrobimy Burgundii nigdzie indziej niż w Burgundii”.

Aby uniknąć tego scenariusza, szef kuchni Marc Veyrat, sommelier Antoine Petrus i posiadłości Zind Humbrecht w Alzacji i Selosse w Szampanii dodali swoje nazwiska do zaproszenia. Wszyscy mają nadzieję na podpisanie w Kopenhadze „ambitnego porozumienia”, „zobowiązującego kraje uprzemysłowione do redukcji emisji gazów cieplarnianych o co najmniej 40% do 2020 roku”.


Ograniczyć źródło informacji
0 x
vtajmb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/06/05, 05:24




przez vtajmb » 14/08/09, 04:20

tak, klimat się zmienia; nie, nie jest zły do ​​robienia dobrych win, niezbyt ciężkich, w Burgundii lub gdzie indziej; wszystko, co musisz zrobić, to podjąć kroki w celu przystosowania się do zmian klimatu: graj na cieniu, gęstości sadzenia, odsłoniętej powierzchni liści itp.
Uwaga: zajmuję się doradztwem w zakresie uprawy winorośli. Małych winiarzy jest znacznie więcej niż małych winnic... Przeciętność jest w tym zawodzie równie powszechna, jak w pozostałej części społeczeństwa!
0 x
JMB
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 14/08/09, 08:54

To prawda, że ​​francuskie wina mają swoją specyfikę, ale tutaj we Włoszech jest znacznie cieplej niż we Francji i mają też bardzo dobre wina (trzeba trochę poszukać, ale są).

Rzeczywiście, smak często nie ma nic wspólnego z naszym (nie próbuję ich już porównywać, to był błąd), często też są bardziej alkoholowe.

Na przykład niedawno piłem wytrawne białe wino z regionu Marche. Podawany na świeżo z rybą jest super, było 14.5°.
0 x
Trudno być prostym !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 14/08/09, 10:05

Czy po prostu był choć jeden rok w ciągu 50 lat, kiedy rolnicy z jednego lub drugiego francuskiego departamentu nie narzekali na klimat?

Zawsze mają coś do powiedzenia...

ps: temat na ten temat został już utworzony przez słonia https://www.econologie.com/forums/climat-les ... t8175.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 14 / 08 / 09, 11: 12, 1 edytowany raz.
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 14/08/09, 11:11

Christophe napisał:Czy po prostu był choć jeden rok w ciągu 50 lat, kiedy rolnicy z jednego lub drugiego francuskiego departamentu nie narzekali na klimat?
+1
0 x
Trudno być prostym !!!
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/08/09, 13:36

Recy, uważaj, ja już rozpocząłem debatę 11 sierpnia.

https://www.econologie.com/forums/post136332.html#136332

jedynym prawdziwym wytłumaczeniem jest to, że ci profesjonaliści boją się pojawienia belgijskiego wina na rynku! :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 14/08/09, 13:51

Christophe napisał:Czy po prostu był choć jeden rok w ciągu 50 lat, kiedy rolnicy z jednego lub drugiego francuskiego departamentu nie narzekali na klimat?

Zawsze mają coś do powiedzenia...


Z wyjątkiem tego, że kiedy przychodzi czas na żniwa i oceny oraz kiedy trzeba przygotować się do przyszłej sprzedaży, mowa brzmi: „Mieliśmy wyjątkowy rok!”. .

Plotki będą mówić, że „wyjątkowej” jakości rocznika, jeśli nie nadała jej pogoda, nadrobią nadgodziny chemików… : Mrgreen: Ale każdy rok będzie wyjątkowy, dobrowolnie lub nieświadomie, a nawet nieświadomie! : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 14/08/09, 14:51

Słoń napisał:jedynym prawdziwym wytłumaczeniem jest to, że ci profesjonaliści boją się pojawienia belgijskiego wina na rynku! :D


Hihihih, czy widziałeś moją odpowiedź na ten temat? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/08/09, 15:41

C moa napisał:To prawda, że ​​francuskie wina mają swoją specyfikę, ale tutaj we Włoszech jest znacznie cieplej niż we Francji i mają też bardzo dobre wina (trzeba trochę poszukać, ale są).

Rzeczywiście, smak często nie ma nic wspólnego z naszym (nie próbuję ich już porównywać, to był błąd), często też są bardziej alkoholowe.

Na przykład niedawno piłem wytrawne białe wino z regionu Marche. Podawany na świeżo z rybą jest super, było 14.5°.


To ta butelka z atramentem. Moglibyśmy w nieskończoność rozwijać walory hiszpańskich Tempranillos, bułgarskich win (Mavrud, Assenovgrad), węgierskich) itd., itd....
To powiedziawszy, istnieje prawdziwy problem ekonomiczny: jak to się dzieje, że przy równoważnej jakości smaku chilijski czerwony cabernet dociera do Aldi po 6,95 za 3-litrowy sześcienny, podczas gdy za tę samą ilość francuskiego, hiszpańskiego lub włoskiego wina trzeba zapłacić 10,50. Kto dostaje cukier? Kogo wykorzystujemy?

(Waga: Aldi ma tylko jeden rodzaj wina w kubach i jest ono układane na półkach całymi paletami)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 14/08/09, 15:48

Słoń napisał:Kto dostaje cukier? Kogo wykorzystujemy?


Odpowiedź obrazkowa: https://www.econologie.com/societes-de-c ... -4124.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 151