Certyfikaty CO2 czy zielone certyfikaty? Operacja?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher

Certyfikaty CO2 czy zielone certyfikaty? Operacja?




przez fthanron » 16/06/09, 23:59

Witam,

Widziałem na stronie dokument dotyczący certyfikatów CO2 w Walonii i chciałbym wiedzieć, czy to samo dotyczy Francji… goo… nie był ze mną zbyt przyjazny w tej sprawie.

Merci par Avance.
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/06/09, 07:12

Może zdefiniujemy zielone certyfikaty energii elektrycznej, żeby nasi francuscy przyjaciele wiedzieli, co to jest.

Różne kraje europejskie są zaangażowane w redukcję emisji COXNUMX
Każdy stan musiał zobowiązać się do przestrzegania określonej kwoty.
Ciężar tej kwoty został przeniesiony na niektórych operatorów, którzy muszą wydać zielone certyfikaty, w ilości proporcjonalnej do ich produkcji odnawialnej energii elektrycznej.
Dlatego operatorzy muszą dostarczyć określoną liczbę zielonych certyfikatów. Każdy brakujący zielony certyfikat skutkuje europejską grzywną w wysokości 150 euro.
Drobni producenci, na przykład właściciele paneli słonecznych, otrzymują 7 KM na wyprodukowaną megawatogodzinę i mogą je odsprzedać oferentowi, który zaoferował najwyższą cenę.
Obecnie te CV są sprzedawane za około 95 euro za sztukę.
Producenci energii elektrycznej są zatem zainteresowani ich zakupem, aby nie płacić grzywny.

W rzeczywistości jest to system „podzlecania produkcji odnawialnej energii elektrycznej” osobom fizycznym. To ludzie inwestują, a producenci energii elektrycznej im za to płacą.
Interes gospodarczy: inwestycja indywidualna obejmuje tylko sam sprzęt (panele, instalacja, falowniki)
Jeśli producent chce inwestować, powinien kupować ziemię, budować infrastrukturę, opłacać pracowników itp.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 17/06/09, 10:55

System francuski jest zupełnie inny niż system belgijski, system belgijski jest bardziej „skomplikowany” (nie można tego zmienić!). Moje wyjaśnienie uzupełni to, co mówi o słoniu, z punktu widzenia „lidera małego projektu”.

Zielony Certyfikat to „dotacja” na wirtualnym rynku wytwarzanej zielonej energii elektrycznej.

Im bardziej „zielona” MWh, tym więcej poprawek na CV i tym bardziej wzrasta jego wartość. To z pewnością może podlegać zmianom. To wirtualny rynek, który jest dodawany do prawdziwego rynku! W ten sposób walońska zielona kWh jest płacona dwukrotnie: raz faktycznie i raz wirtualnie!

W ten sposób możesz bardzo dobrze wykorzystać energię WEWNĘTRZNIE i skorzystać z CV (niemożliwe we Francji, co jest głupie), wystarczy dodać ołowiany licznik do swojego źródła energii przed użyciem wewnętrznym. To niezwykle interesujący zasób, ale może być źródłem nadużyć (i wiem, o czym mówię ... ponieważ widziałem bardzo prawdziwy)

We Francji podpisujesz umowę odkupu PRAWDZIWEJ energii elektrycznej wprowadzonej do sieci na X lat z EDF i sytuacja już się nie zmienia. Dotyczy to tylko prawdziwego rynku!

Oto pełny dokument dotyczący metody kalkulacja zielonych certyfikatów ale może to jest ten, o którym mówisz?

Uważaj we Francji, a także w Belgii, uzyskanie certyfikatu nie jest łatwe. Z wyjątkiem PV, gdzie są to systemy ułatwione.

Myślę, że tutaj nie powiedziałem zbyt wielu bzdur.
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 17/06/09, 12:26

Dziękuję za te wyjaśnienia.

Jeśli chodzi o dokument Christophe'a, to rzeczywiście o nim mówię.

Tak więc, jeśli dobrze rozumiem, CV odnoszą się tylko do zużycia energii elektrycznej.
Osoba fizyczna / stowarzyszenie / firma, która zmienia swój system grzewczy (np. Z oleju opałowego na gaz) i tym samym redukuje emisję CO2, nie może nic brać pod uwagę w odniesieniu do CV! Czy dobrze zrozumiałem, czy?
Tak samo dla kogoś, kto planuje odizolować swoje siedlisko, bez CV!

PS: widziałem na tej stronie: http://resosol.org/Gazette/2009/251p20.html że obliczenie wyemitowanego CO2 jest przedmiotem dyskusji we Francji, cytuję „Agencja Kontroli Energii i Środowiska oraz RTE wykazały w ten sposób, że zawartość CO2 w kWh dostarczanej do elektrycznego ogrzewania domów w Francja ma w rzeczywistości zakres od 500 do 600 gramów. Ogrzewanie elektryczne we Francji emituje zatem znacznie więcej emisji niż ogrzewanie gazowe (195 g / kWh) lub olej opałowy (310 g). „Co o tym sądzisz?
0 x
Frederic
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 17/06/09, 12:32

O tak, to wszystko, dotyczy tylko WYTWARZANIA elektryczności.

Moim zdaniem popełniłeś błąd podczas pisania: que = pas

Z drugiej strony, po stronie „konsumentów”, dotyczy to ich, ale pośrednio, ponieważ rozproszone CV są zbierane na poziomie dużych odbiorców energii… jak wyjaśnił Elephant.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162