Wpływ emisji CO2 z oddychania człowieka

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Wpływ emisji CO2 z oddychania człowieka




przez Christophe » 04/09/03, 12:20

Bonjour à tous!

Chciałbym poruszyć kwestię, z pewnością wątpliwą ze względu na swój charakter (w odniesieniu do środków, które należy podjąć), ale która zasługuje na wzmiankę ...

Odrzucamy CAŁY CO2 przez nasz prosty oddech: mówiąc prosto, nasze ciało działa jak silnik, pali związki węgla dzięki tlenowi, którym oddychamy, uwalniając CO2.

„Dobrze się bawiłem” obliczając emisje CO2 z samego oddechu 6 miliardów ludzi. Przy średniej wartości 0.3 grama CO2 na minutę (liczba od znajomego lekarza, ale do potwierdzenia ...) każdy z nas odrzuca około 160 kilogramów CO2 przez samo oddychanie ... lub 30% słynnego 500 kilogramów „kapitału CO2” na osobę rocznie.

W porównaniu do emisji CO2 z 70 milionów baryłek ekwiwalentu ropy zużywanej codziennie przez ludzkość, nasze oddychanie stanowi około 15%.
Rzeczywiście, każdy z nas odrzuca zatem 0.3 * 60 * 24 = 432 g CO2 dziennie. Jednak w (nowoczesnym) silniku, gdy zużywamy 1 g paliwa, uwalniamy od 2 do 3 g CO2. Wszyscy, którzy zużywają (bezpośrednio) mniej niż 150 g paliwa dziennie, „zanieczyszczają” więcej swoim oddechem niż wypieraniem ... Oczywiście, aby być rygorystycznym, należy wziąć pod uwagę odrzuty pośrednie (prąd, żywność ...) ...

Krótko mówiąc, liczba ta NIE JEST NIEZNACZNA, ale powtarzam, chciałbym potwierdzić te liczby, jednak NIKT nigdy nie wspomniał o niej w żadnych badaniach nad efektem cieplarnianym ... Oczywiście „rozwiązania” tego problemu nie są proste i odnoszą się bardziej do etyki niż technologii ...

Co o tym sądzisz?

ps: 0.3 g / min odpowiada zrzutom w spoczynku i oczywiście nie obejmuje emisji CO2 z diety tej samej osoby.
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 06 / 07, 18: 51, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 16/09/03, 17:35

Oto odpowiedź znaleziona na stronie forum klimat:

nowy „węgiel z recyklingu”
Wysłane przez Cassandre w dniu 16 o 09:2003:14
Węgiel w naszym oddechu pochodzi z naszego pożywienia. Tak długo, jak zapasy stojących roślin pokarmowych przeznaczonych do naszego przyszłego spożycia, bezpośrednio lub przez zwierzęta, nie zmniejszają się, nie ma wzrostu C atmosferycznego w wyniku oddychania (ogólnie dla zwierząt).

Myślę, że to rozumowanie jest ważne ... pod warunkiem, że spożywasz żywność najbliższą roślinom w łańcuchu pokarmowym
0 x
Moira
x 17




przez Moira » 29/04/04, 15:47

Dwa linki, aby zadowolić ekonologię :P :

http://www.inra.fr/sia2003/effet-serre-CO2.html
http://www.inra.fr/sia2003/effet-serre-CH4.html

Podobnie jak wzięte pod uwagę oddychanie człowieka, a także metan z odbijania przeżuwaczy. Oczywiście jest to popularna dokumentacja, ale nie mam wątpliwości, że jest oparta na poważniejszych badaniach!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 23/06/07, 17:51

Cześć, cześć, cześć Nigdy tego nie widziałem !!! : Mrgreen: : Lol:
Myślę, że tam pobiłem rekord wydobywania ... 8)
Christophe napisał: [...] Krótko mówiąc, liczba ta NIE JEST NIELEGALNA, ale powtarzam, chciałbym potwierdzić te dane, jednak PERSONNE nigdy nie przywołała jej w żadnym badaniu dotyczącym efektu cieplarnianego ... Jest niedopuszczalna! [ ...]

Cóż, nie, to po prostu ... normalne!

Jak się później dowiedziałeś, cały węgiel pochodzi z pożywienia, więc jest to bardzo krótki cykl, którego nie należy brać pod uwagę ... : Wink:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 23/06/07, 20:55

Tak, a potem poszukaj małej bestii !! Uważam, że badania uwalniania GHG są przydatne, gdy dotyczą niebezpieczeństwa lub anomalii, które można zmienić. Zwierzęta również oddychają i rośliny, więc dlaczego nie ludzie?
Liczby te są normalne, niezmienne, po co je mierzyć?
@+
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/06/07, 22:53

W każdym razie, aby rozwiązać ten aspekt problemu, ponawiam wezwanie do społeczeństwa obywatelskiego, które już podjąłem na tej stronie, mówiąc 4 lub 5 miliardom ludzi:

Die!

Robię, co mogę, ale alkohol zabija powoli! : Chichot:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 24/06/07, 09:47

: Chichot: spróbuj chociaż raz samochodu z alkoholem, działa lepiej! Ale weź samochód, który nie zanieczyszcza!
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 24/06/07, 15:30

Słoń napisał: Die!
Robię, co mogę, ale alkohol zabija powoli! : Chichot:
Dobra rada.
Ale wciąż mam a priori, co sprawia, że ​​się waham.
Zwolennik spalania ciał, a nie pochówku pod marmurem, zauważam, że spalarnie działają na gaz, efekt cieplarniany.
Czy moglibyśmy zaprojektować komorę do spalania metanu z masowego grobu?
: Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 24/06/07, 22:16

Problem ludzkiego oddychania jest fałszywym problemem (jak u wszystkich zwierząt). Źródło ludzkiego węgla pochodzi bezpośrednio (lub pośrednio w zależności od długości łańcucha pokarmowego) z biomasy roślinnej, która jest głównym producentem węgla.
Dlatego oddychamy w 100% organicznie. Z WYJĄTKIEM, gdybyśmy produkowali steki naftowe, jak chcieliśmy dawno temu: polegało to na wytwarzaniu (bakteryjnej) biomasy z węgla naftowego i karmieniu wołów tą biomasą, a nie biomasa roślinna. Nie trwało to z powodu wydajności ...
A potem jeszcze bardziej opłaca się dać im mączkę zwierzęcą w celu „recyklingu” martwych zwierząt ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/06/07, 22:37

powiedział geggyx

Z masowego grobu moglibyśmy zaprojektować fermentator metanu


cóż, nie, nadal spaliłby CO2!

w przeciwnym razie robi nawóz!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120