Czy Logan bardziej ekologiczne niż Prius?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Czy Logan bardziej ekologiczne niż Prius?




przez Targol » 10/01/08, 15:53

Cóż, wiem: jedyny zielony samochód to ten, który pozostaje w pudełku projektantów. Ale ponieważ przymiotniki takie jak „ekologiczny” czy „bio” zaczynają się rozwijać wśród producentów, ja też go używam. Prawdziwym pytaniem byłoby raczej „co najmniej zanieczyszcza?”

Małe osobiste doświadczenie:
Biorąc pod uwagę, że pokonuję prawie 30 000 km rocznie za pomocą mojego Picassa, ale przez ponad 20 000 z nich jestem w nim sam, wpadłem na następujący pomysł:
„A jeśli zamiast dużego samochodu, który pozwala mi oczywiście zabrać całą rodzinę na wakacje, ale w których 80% czasu jestem sam, biorę mały samochód (przez co mniej zanieczyszczający) i umieścić przyczepę do moich wind w Bretanii? ”.

Zacząłem więc przyglądać się bocznemu segmentowi „kompaktowych samochodów miejskich” grupującym clio, 206, ...
Pierwsza obserwacja: w silnikach wysokoprężnych (30 000 km / rok :płakać: ), musisz wpisać najnowsze generacje Hdi, aby osiągnąć poziom poniżej 120 g / km CO².
2. obserwacja: Francuzi (lub inny Ford / Opel), nawet w OCCAZ, są drogie. Zacząłem więc przyglądać się temu, co we Francji jest tańsze: Koreańczykom. Spostrzeżenie jest jasne: za cenę 100 000 km Clio dostępny jest nowy „Hyunday Getz”. Wtedy mój przyjaciel powiedział mi o Loganie. Nie myślałem o tym, ponieważ moje kryteria to przede wszystkim zanieczyszczenie i zużycie paliwa, a myślałem, że Dacia korzystała ze starszych generacji silników (przez co zanieczyszczających).
Wobec zapowiedzianych wersji zdecydowałem się zatem na Logana 1.5Dci 85 (sedan), którego emisje (120 g / km) i zużycie (4.2 l / 100 poza miastem) eksplodują wielu „małych” ludzi z Zachodu (więcej szczegółów).
Dodatkową zaletą, oprócz ceny, jest to, że dzięki bagażnikowi o pojemności 500l będę w stanie ograniczyć wykorzystanie przyczepy.
Oczekiwana dostawa: koniec stycznia.

I tam ponownie skupiam się na swoim tytule:
Kiedy wiemy, że Prius (który przedstawia się jako „Samochód Ecolo” - wpisz „Prius” w Google, jeśli chcesz go zobaczyć) ma takie samo zużycie (4,2 l / 100 km), ale benzynę i emisje 104 g / Km, pytanie jest interesujące.
Przede wszystkim liczby te są ważne tylko wtedy, gdy używany jest silnik elektryczny. W moim przypadku (40 km wydziałowych linii prostych przy stałej prędkości 90 km / h) nie jestem pewien, czy liczby są tak dobre.

Ponadto, jeśli weźmiemy pod uwagę szarą energię, staje się ona nieco trudniejsza.
  • materiały: Logan jest tak uproszczony, jak Prius jest złożony. Myślę, że liczba części musi się różnić od prostej do podwójnej, z korzyścią dla Logana
  • Transport: Logany sprzedawane we Francji są produkowane w Hiszpanii lub w Europie Wschodniej. Prius jest produkowany w Azji. Więcej km, by tu dotrzeć, więcej szarej energii. Logan wciąż jest zwycięzcą.
  • Cena:Kiedy podstawowy prius zostanie sprzedany 25.550 €Logan DCI85 bez opcji jest sprzedawany do 11 390 €, Jednak pieniądze, w tym czy innym czasie, są wydatkami energetycznymi i zanieczyszczeniem.


Wydaje się zatem, że Logan jest bardziej ekologiczny niż Prius .... a przynajmniej bardziej EKONOLOGICZNY : Mrgreen:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 10/01/08, 16:09

i nie liczy się recykling baterii !!
aby zobaczyć przypadek po przypadku! ten, który zajmuje się butelkowaniem miasta lub tragedii :? : Chichot: może być zwycięzcą i wiele więcej! zobaczyć
powiedziano, że hummer jest mniej zanieczyszczający ekologicznie niż prius !! licząc całość: od produkcji do recyklingu !! niesamowite, ale może nie być niemożliwe
jest to nadal komercyjne, podobnie jak etanol, wytwarzane przez trzcinę cukrową (wylesianie, co2 itd.)
zobacz cały produkt (wspomniany dla elektrowni jądrowych!)
obraz ekologiczny sprzedaje się, ale co z rzeczywistością?
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 10/01/08, 16:20

Ach, to temat, który zabiłby drwala, gdyby był do nich przyzwyczajony forums!

Myślę, że raczej podoba ci się ogólny bilans (szczególnie fakt, że trzeba więcej pracować, a więc zanieczyszczać, płacić droższym samochodem), ale i tak uważaj na dane ogłaszane przez producenta ... musisz dodać 20 % dla rzeczywistości.

Naprawdę chcę zrobić wiadomość z twoją pierwszą wiadomością, co myślisz? 8)

Ps: renault nie jest znany z niezawodności swoich nowych pojazdów ... czy Dacia jest lepsza z tego punktu widzenia?
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40

Re: Czy Logan jest bardziej zielony niż Prius?




przez Chatham » 10/01/08, 16:25

Targol napisał:Kiedy wiemy, że Prius (który przedstawia się jako „Samochód Ecolo” - wpisz „Prius” w Google, jeśli chcesz go zobaczyć) ma takie samo zużycie (4,2 l / 100 km), ale benzynę i emisje 104 g / Km, pytanie jest interesujące.


Och, nie ma potrzeby określania „benzyny”, ponieważ już wkrótce olej napędowy będzie tak samo drogi, jeśli nie nieco droższy niż olej napędowy… ponieważ celem rządu jest wyrównanie podatków od benzyny / oleju napędowego i podobnie jak olej napędowy jest trochę droższe na wylocie rafinerii niż benzyna ...
Jedyną wadą Logana są stare silniki: wiemy, jak dziś być bardziej ekonomicznym ... Mam na wsi znajomego, który ma kombi Logan 85cv dci, jest to średnio prawie 6 litrów. .. ale na pewno dostaniesz to, za co płacisz ...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 10/01/08, 16:34

Christophe napisał:Ach, to temat, który zabiłby drwala, gdyby był do nich przyzwyczajony forums!

Co?
Dezerter?
Nie jestem tym, który zostawiłby cię na wiele miesięcy bez wiadomości : Mrgreen:

Christophe napisał:Myślę, że raczej podoba ci się ogólny bilans (szczególnie fakt, że trzeba więcej pracować, a więc zanieczyszczać, płacić droższym samochodem), ale i tak uważaj na dane ogłaszane przez producenta ... musisz dodać 20 % dla rzeczywistości.

Tak, ale tak jest w przypadku 2 konsol ogłoszonych i w każdym razie zawsze będzie to mniej niż 6l / 100 km mierzone na moim Picassie 2 litry.

Christophe napisał:Naprawdę chcę zrobić wiadomość z twoją pierwszą wiadomością, co myślisz? 8)

Z wielką przyjemnością : Chichot:

Christophe napisał:Ps: renault nie jest znany z niezawodności swoich nowych pojazdów ... czy Dacia jest lepsza z tego punktu widzenia?

Dacia zastosowała 2 osie, aby ograniczyć koszt Logana:
  • Uproszczenie: wszystkie części zaprojektowane specjalnie dla Logana miały jak najprostsze specyfikacje. W ten sposób okna są płaskie i nie są zakrzywione, deska rozdzielcza jest prawie jednoczęściowa, a okucia drzwi są prawie płaskie.
  • Ponowne użycie:Większość części została ponownie wykorzystana z gamy Renault. Układ jezdny i silniki Diesla pochodzą z modelu Clio II / Modus. Ponieważ są to elementy, które były montowane wcześniej na setkach tysięcy Clio przed przejściem na Logana, to kupujący Renault wycierali plastry. Te części są teraz całkowicie niezawodne. Jeśli chcesz więcej szczegółów: artykuł caradisiac na ten temat
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124

Re: Czy Logan jest bardziej zielony niż Prius?




przez Leo Maximus » 10/01/08, 17:18

A dlaczego nie bystry, jeśli ma prowadzić sam w 2/3 czasu? A może skuter?
Z drugiej strony nie widzę, w jaki sposób rozprzestrzenianie się tanich pojazdów byłoby ekologiczne ... We Francji musi sprzedać 10 lub 20 Logan tylko za 1 Priusa, nie rozumiem, jak opłacalne jest środowisko.
Prius widziany przez Billy'ego Boba (po angielsku):
http://www.youtube.com/watch?v=oOvp69ln ... re=related
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 10/01/08, 17:23

Maximus, rozumowanie Targola opiera się na „tylko jednym” pojeździe iw tym przypadku ma on rację: jest duża szansa, że ​​dci logan będzie bardziej ekologiczny przez całe życie (a przed uwzględnieniem różnicy w cenie d 'zakup), że prius ...

Odstraszająca cena Smarta rezerwuje go dla "Bobosa" ... nie dla skutera pkoi, ale Targol musi mieć swoje powody (mówi o dużym bagażniku ...)
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 10/01/08, 17:29

niezawodność jest z konieczności dobra: mechaniczna już przetestowana na modelach renault i brak sieci multipleksujących !! duża większość dzisiejszych samochodów, ale uważaj na wysokiej klasy logan z komputerem i wszystkim ... jest multipleksowanie, nie ma już zainteresowania, ponieważ przy wszystkich opcjach i high end dce nie jest już w tej samej cenie i ma renault niezawodność : Lol:
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 10/01/08, 17:39

Christophe napisał:Maximus, rozumowanie Targola opiera się na „tylko jednym” pojeździe iw tym przypadku ma on rację: jest duża szansa, że ​​dci logan będzie bardziej ekologiczny przez całe życie (a przed uwzględnieniem różnicy w cenie d 'zakup), że prius ...
Odstraszająca cena Smarta rezerwuje go dla "Bobosa" ... nie dla skutera pkoi, ale Targol musi mieć swoje powody (mówi o dużym bagażniku ...)

Rozpowszechnianie tanich pojazdów będzie katastrofą (więcej). Z drugiej strony nie jestem pewien, czy Logan i Prius mają taką samą długość życia (osobiste doświadczenia z Renault i Japonią)
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 10/01/08, 17:40

Christophe napisał:Maximus, rozumowanie Targola opiera się na „tylko jednym” pojeździe iw tym przypadku ma on rację: jest duża szansa, że ​​dci logan będzie bardziej ekologiczny przez całe życie (a przed uwzględnieniem różnicy w cenie d 'zakup), że prius ...

Odstraszająca cena Smarta rezerwuje go dla "Bobosa" ... nie dla skutera pkoi, ale Targol musi mieć swoje powody (mówi o dużym bagażniku ...)


Rzeczywiście myślałem również o skuterze. Ale biorąc pod uwagę scoumoune, które miałem kiedyś w samochodzie, i po śmierci mojego najlepszego przyjaciela na motocyklu, nie ryzykowałbym 2 kołami na prostych i wybrzuszonych drogach mojego domu.

Ponadto, Maximus, jeśli czytasz poprawnie, potrzebuję środka transportu, aby iść do pracy, ale także zabrać moją rodzinę (kobietę, 2 dzieci i kota) do WE u teściowej lub na wakacje w Bretania u mojego taty.
A tam, 2 koła lub smart ....

Po tym, jak się nie mylisz, Maximus stwierdził, że 80% nabywców Logana (we Francji) to ludzie, którzy przed jego wydaniem kupili tylko okazy.
Tanie samochody mogą zatem przyspieszyć wymianę samochodów, które bez nich kontynuowałyby jazdę ...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 167