Globalne ocieplenie i pole magnetyczne

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Tim tim
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/04/07, 13:35

Globalne ocieplenie i pole magnetyczne




przez Tim tim » 23/07/07, 22:03

Nie podając w wątpliwość globalnego ocieplenia, chciałbym poznać Państwa opinię na następującą kwestię:
Czy sądzisz, że duża część globalnego ocieplenia może wynikać z zakłóceń pola magnetycznego?

Czy chmury, które są naładowane elektrycznie, mogą zmienić kurs w wyniku zmiany ładunku elektrycznego?

Merci pour vos responses.
0 x
Ziemia nie należy do nas,
należy do naszych dzieci
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/07/07, 22:14

niezły klej!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 23/07/07, 22:37

uh Nie jestem ekspertem w temacie ale na pierwszy rzut oka myślę, że w tym pytaniu jest dużo zamieszania..

1) Ziemskie pole magnetyczne chroni Ziemię przed promieniami kosmicznymi, w tym przed „potężnymi” wiatrami słonecznymi. Bez paska Van Allena życie nie mogłoby rozwinąć się w takim kształcie, w jakim go znamy.

„Okresowe” odwracanie biegunów Ziemi również odpowiada masowemu wymieraniu… to nie przypadek.

Dowiedz się więcej o magnetosferze: http://www.astronomes.com/c1_solaire/p132_atmos.html

2) Związek między magnetyzmem ziemskim a klimatem jest pośredni, poprzez ochronę cząstek energetycznych zapewnianych przez magnetyzm i które mogą podgrzewać atmosferę.

„Mechaniczny” wpływ pola ziemskiego jest niewątpliwie w dużej mierze znikomy w porównaniu z energią wiatrów… ponadto, gdyby tak było, chmury poruszałyby się wzdłuż linii pola NS… tym bardziej, jeśli nie ma wiatr... :zaszokować:
0 x
Tim tim
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/04/07, 13:35




przez Tim tim » 24/07/07, 13:48

Dziękuję za odpowiedź, Christophe.

„Okresowe” odwracanie biegunów Ziemi również odpowiada masowemu wymieraniu… to nie przypadek.


Jeśli pole magnetyczne nie wpływa na ruch ani pewne reakcje klimatyczne, dlaczego jego odwrócenie miałoby być odpowiedzialne za pewne masowe wymieranie? (Naruszenie naszej tarczy ochronnej?)

Nie mam już linku, ale przeczytałem, że Egipcjanie doświadczyli odwrócenia polaryzacji, co stanowi „dowód”, że to odwrócenie nie zawsze jest destrukcyjne.

Teoria jasno stwierdza, że ​​ruch skrzydeł motyla wpływa na wszystkie otaczające go elementy. (Pozwolę ci odtworzyć przysłowie)

Zastanawiam się więc, czy różnica w nachyleniu fal magnetycznych nie przyczyniłaby się do ruchu pogody (powstania zagłębień itp.)?

Idę dalej, ocieplenie atmosfery, następuje ----> ocieplenie skorupy ziemskiej ----> ocieplenie jądra zewnętrznego -----> większa płynność w tej cieczy ----> wzmocnienie ruch północy magnetycznej (jest: 50% więcej niż oczekiwano) ----> osobiste: wzmocnione zakłócenia klimatyczne.


dziękuję

---------------------------------------

Dziękuję za link do Jean-Marca Jancovici, super ciekawy zestaw, ale co za bałagan, właśnie skończyłem 500 stron. 8)
0 x
Ziemia nie należy do nas,

należy do naszych dzieci
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 24/07/07, 14:32

Uh, jestem suchy, ale w przypadku znaczącej zmiany magnetyzmu jasne jest, że istnieje wpływ na klimat. Z drugiej strony nie wierzę, że ocieplenie atmosfery ma wpływ na głębiny ziemi...

Link z wyjaśnieniami na temat biegunów: http://secretebase.free.fr/planetes/ter ... /poles.htm szkoda, że ​​jest to strona poświęcona spiskowi/UFO...

Najwyraźniej według tego samego linku dla Egipcjan nie była to całkowita inwersja…

ps: tak, to z powodu nieistniejącej przez dziesięciolecia tarczy dochodzi do masowych wymierań podczas całkowitej inwersji...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/07/07, 15:41

OOLAHA! Robi się gorąco!
Przestańmy być szaleni i dowiedzmy się pierwsi!

To pole magnetyczne ma prawdopodobnie dość niewielką intensywność w porównaniu z powstającymi ruchami termicznymi
wiatry.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 24/07/07, 16:31

Dokładnie to powiedziałem powyżej... nie zapobiega to poważnym zmianom w magnetyzmie, które mogłyby mieć, jak sądzę, konsekwencje klimatyczne...

Powiedziałem „GŁÓWNE”…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 168