Czy ludzie są kompatybilni z Ziemią?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Basfet
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/04/07, 00:09

Czy ludzie są kompatybilni z Ziemią?




przez Basfet » 11/04/07, 00:11

Witam wszystkich

Jestem nowy na tej stronie i myślę, że jak wszyscy tutaj szukam odpowiedzi ... I jest taki, który przeszkadza mi od kilku miesięcy ...

Ponieważ

1 / „Dewastacji” planety przez ludzi nie można już dłużej wykazywać
2 / „Ekologiczne” przemówienia obecnych liderów (z całego świata, nie tylko z Francji) są bardziej zorientowane na demagogię polityczną i finansową niż na prawdziwy szacunek dla przyrody
3 / Obecna sytuacja jest nieodwracalna (globalne ocieplenie, nienaturalne znikanie gatunków zwierząt i roślin itp.)
4 / Człowiek wcale nie jest gotowy do zmiany złych nawyków w stosunku do środowiska
5 / Ziemia z pewnością będzie nadal ukrywać życie po tym, jak ludzie spowodują własne straty
6 / Rasa ludzka jest najbardziej szkodliwym przedstawicielem życia na tej planecie

... Czy nie sądzisz, że tak naprawdę powinniśmy nadal zanieczyszczać, aby ziemia mogła wreszcie żyć pewnego dnia bez tej niszczycielskiej obecności, która jest ludzka?
Nasza obecność na ziemi to zaledwie ułamek sekundy w życiu Gai ... Ona wyzdrowieje, tak jak wiele razy wyzdrowiała ... Ale bez nas ...

Byłem tak naiwny, że kiedyś, nie tak dawno temu, myślałem, że mogę coś zrobić (nawet uczestniczyłem w koszeniu GMO) ... Ale dzisiaj w rzeczywistości uważam, że najlepszym prezentem, jaki możemy dać Ziemi, jest po prostu zniknięcie, rasa ludzka jest zdecydowanie zbyt szkodliwa ...

Dziś ograniczam się do myślenia, że ​​największym darem, jaki możemy dać naturze, jest samozniszczenie (Chodźmy ...), byłby to najpiękniejszy ślad inteligencji, który człowiek kiedykolwiek miał ...

(I NIE, nie mam skłonności samobójczych, wręcz przeciwnie)
0 x
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 11/04/07, 09:47

Cześć Basphet

Nie jestem pewien ... to byłby prezent!

Od czasu ostatniej wielkiej katastrofy, która pozbawiła nas towarzystwa dinozaurów, odtworzenie obecnego parku Luna zajęło Gai zaledwie 60 milionów lat.

Zakładając, że potrwa kolejne 4 miliardy lat (szacowana żywotność naszej gwiezdnej elektrowni jądrowej), może ponownie uruchomić turbinę ponad 60 razy.

Oczywiście, jeśli chodzi o naszą odpowiedzialność, jasne jest, że nasze pokolenie znajduje się w punkcie zwrotnym, w przeciwnym razie jest tuż przy ścianie.

I to nie tylko z powodu problemów klimatycznych, ale prawdopodobnie „ubocznych” szkód i skutków dla żywności, dostępu do wody i przestrzeni życiowej, które mogą przekształcić się w globalny konflikt.

A wraz z całym globalnym arsenałem planety małp mogą być następnym krokiem ... za 60 milionów lat.

Świadomość problemu środowiskowego pojawia się mimo wszystko, a nawet jeśli nastąpi komercyjne ożywienie, przesłanie dotyczące planety staje się coraz bardziej natarczywe.

Najtrudniejsze jest to, że nie można dać dużego hamulca
zatrzymać NET pociąg jadący.

Konieczne jest delikatne przyspieszanie, stopniowe odwracanie pary (bez zamierzonej gry słów), aby nawyki mogły się zmieniać i ewoluować, a do tego należy wzmocnić przesłanie, że w tym przypadku drenuje to miejsce.

Daj spokój ... zawsze jest nadzieja, nawet jeśli przyznaję, że to trochę naiwne.


Ciao
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/04/07, 11:51

Takie „przemówienia” ekologów-ekstremistów (w zasadzie zabijajmy wszystkich ludzi, a sytuacja zostanie rozwiązana… co za skrót…) nie są właściwym głosem, aby zaakceptować pojęcie szacunku dla ekosystemu. większość ludzi. Wręcz przeciwnie, niszczy wysiłki mniej radykalnych ekologów ... : Evil: : Evil:

Myślę, że człowiek, w przeciwieństwie do tego rodzaju dyskursu, ma również zdolność do wymyślania i wprowadzania innowacji w celu poprawy sytuacji środowiskowej (zobacz najnowsze wiadomości: biopaliwa z alg ) ... Tylko tutaj, przy obecnym systemie finansowym, który nie bierze pod uwagę kosztów dla ekosystemu (lub bardzo małych), możemy spodziewać się najgorszego wyboru ze strony „decydentów” ... (znowu ropa „dokładnie” przez dziesięciolecia ...)

Każdy z nas musi dawać przykład ... zamiast krytykować „innych” ...

ps: masowe wyginięcie może nastąpić bez ludzi ... dowód tutaj
0 x
goodeco
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 121
Rejestracja: 14/02/06, 06:54
Lokalizacja: Marsylia




przez goodeco » 11/04/07, 13:49

Czy ludzie są kompatybilni z Ziemią?

Dla mnie tak, biorąc pod uwagę liczbę osób, które się tym zajmują
i kto próbuje lub daje rozwiązania, to coś więcej niż początek.
: Mrgreen:
nie możecie być tak pesymistyczni, bo w końcu to samobójstwo. :zaszokować:
0 x
W wiecznej nauki
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 12/04/07, 16:36

To, co mówisz, przypomina mi ruch Vehementa (VHMT: http://www.vhemt.org/findex.htm )
Gdzieś nie mają toujours totalnie źle. Moim zdaniem człowiek powinien z czasem zniknąć z globu (kilka stuleci), ale bez tego całkowicie. I jeszcze mniej znikają, ale stają się „przezroczyste” dla środowiska i ekosystemu jak szkło zamiast światła.

: Arrow: Christophe,
Wydaje mi się, że VHEMT różni się znacznie i jest bardziej umiarkowany od ekstremistycznej logiki „w zasadzie zabij wszystkich ludzi, a sytuacja zostanie rozwiązana”, Jeśli miałeś na myśli ich.

Nie mylą się całkowicie, gdy mówią, że człowiek się staje „niezgodne z nieudomowionymi formami życia” ( http://www.vhemt.org/fecology.htm#parent ).
Ale nadal czytam tylko po przekątnej ...
0 x
Chrześcijański pruner
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/04/07, 02:23
Lokalizacja: Moissy Cramayel




przez Chrześcijański pruner » 13/04/07, 02:58

Niestety, zgadzam się z każdym słowem z tezą doskonale wyrażoną w pierwszym przesłaniu tego tematu Baspheta, z jednym wyjątkiem: w przypadku, gdy mam wizję, która ostatecznie okazałaby się zbyt pesymistyczna dla rodzaju ludzkiego , Wciąż staram się, jak to możliwe, jako działacz na rzecz środowiska i bez obawy przed śmiesznością, pod znakiem której słyszy się ją najczęściej, proszę o wszystkie codzienne czynności, które mogą dać przykład i które przyniosłyby owoce, gdyby zostały przejęte przez wszystkich. Ale nie mogę uwierzyć w tę ostatnią hipotezę, chyba że stanie się oczywista, o wiele za późno.
Miałem to brutalne objawienie nie w ciągu pięciu minut, kiedy szczególnie Wieża Eiffla została zgaszona, ale w tej samej chwili, kiedy ją ponownie zapaliliśmy: ta sekunda była dla mnie symbolem w postaci cios klubu. Odrobina pragmatyzmu uświadamia nam, że wszelkie wysiłki, które zostałyby podjęte, gdyby zostały podjęte, byłyby przeciwne wzrostowi, bez którego nie byłoby zbawienia dla naszych modeli ekonomicznych opartych na zysku.
Tak zwane podejście „ochrony planety” wydaje mi się teraz głęboko samolubną troską ludzi o siebie i ich przetrwanie, które czują się zagrożone, ale w żaden sposób nie altruistyczne w stosunku do planety. dla której największym dobrem będzie skutecznie zniknięcie naszego nieubłaganie destrukcyjnego gatunku, ponieważ dominuje i chciwy bez miary wszystkich bogactw, które mógłby nam zaoferować miliony lat, gdybyśmy nie zawsze tego chcieli jeszcze.
Głęboko kocham naszą planetę i wszystkie jej cuda, jest mi nieskończenie smutno z powodu losu, jaki widzę dla naszych wnuków, ale niestety obawiam się, że przysłowie „Kto zbyt mocno obejmuje źle obejmuje” nas kiedyś obnarze. czas, na powierzchni tej ziemi, czas, aby odzyskała zdrowie i by wznowił kolejny cykl, w tej kwestii zgadzam się.
Jest to jedyna pewność naszego zniknięcia w perspektywie długoterminowej i przetrwania planety, która daje mi odwagę, by starać się szanować ją jak najlepiej z zapachem nadziei, że pomylę mnie w terminie naszego zniknięcie.
Z drugiej strony nie widzę śladu samobójstwa w tej wizji przyszłości: wręcz przeciwnie, 99,99% ludzi albo nie zadaje sobie tego pytania, ponieważ mają wiele innych obaw o przetrwanie. każdego dnia w tak wielu częściach świata, albo śmiać się cicho i radośnie płacić sobie nawzajem: ponownie rozbawiłem galerię tego wieczoru podczas urodzinowej kolacji, potępiając kawę w kapsułkach, która wzrasta zupełnie niepotrzebnie liczba pojemników, nawet nie poddawanych recyklingowi przez tych, dla których „śmieci” pozostają unikalnym przedmiotem. Być może liczba samobójstw będzie się mnożyć wraz z pogarszaniem się naszych warunków życia, ale ci, którym zawdzięczamy nasze zniknięcie, będą kąpać się aż do naprawdę późno w miękkim i nieświadomym spokoju, wcale nie poruszonym o krok. samobójcze, w które po prostu absolutnie nie wierzą.
0 x
Chrześcijański pruner
bpval
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 561
Rejestracja: 06/10/06, 17:27




przez bpval » 13/04/07, 06:39

OOOUUUUFFFFFF

To było za dużo kawy !!!!!

Spokojnie ponownie przeczytam twój gęsty post w małych kawałkach

Ciao
0 x
Avatar de l'utilisateur
tęsknić za naturą
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/04/07, 14:37
Lokalizacja: Nivelles (Belgia)




przez tęsknić za naturą » 13/04/07, 09:11

Witam,

Przepraszam, ale tak naprawdę się z tobą nie zgadzam.
To prawda, że ​​niektórzy ludzie nie szanują niczego ani ludzi, ale uważam, że nie powinniśmy umieszczać nas wszystkich w tym samym koszyku.
Zakładam również, że nie masz dzieci, inaczej nie mówiłbyś tak jak Ty !!
To wszystko kwestia edukacji, musimy starać się zmienić mentalność i jestem pewien, że wszyscy możemy to zrobić, przede wszystkim nie powinniśmy patrzeć na to z tej perspektywy, w przeciwnym razie jesteśmy zgubieni.
Trochę samolubnie jest mówić tak jak ty, musisz myśleć o przyszłych pokoleniach ...
Mój 5-letni syn, mogę ci powiedzieć, że bardzo szanuje otaczającą nas florę i faunę, ale za to, podobnie jak wszystko inne, musisz go edukować, wyjaśniać mu ...
Problem z ludźmi polega na tym, że są dobrze w swoim „luksusie” i mają złe nawyki, ale możemy to zmienić za pomocą dwóch cech:
WOLA I WYTRZYMAŁOŚĆ !!!!!
Do zobaczenia wkrótce ...
0 x
Moje dwa ulubione słowa, jeśli chodzi o globalne ocieplenie, to: DZIAŁANIE I REAKCJA! Pójść dalej!
goodeco
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 121
Rejestracja: 14/02/06, 06:54
Lokalizacja: Marsylia




przez goodeco » 13/04/07, 10:03

Miss Nature napisała: Chyba też nie masz dzieci, inaczej nie powiedziałbyś tak jak Ty !!

Ze swojej strony nie mam takiego, nie jest to tak dalece, jak nic nie robię, ani że mówię tego rodzaju mowę.

Miss Nature napisała: Mówienie tak jak ty jest trochę samolubne, musisz myśleć o przyszłym pokoleniu ...
Mój 5-letni syn, mogę ci powiedzieć, że bardzo szanuje otaczającą nas florę i faunę, ale za to, podobnie jak wszystko inne, musisz go edukować, wyjaśniać mu ...
Problem z ludźmi polega na tym, że są dobrze w swoim „luksusie” i mają złe nawyki, ale możemy to zmienić za pomocą dwóch cech:
WOLA I WYTRZYMAŁOŚĆ !!!!!

Dodam trzecią, która jest dla mnie niezbędna i którą napisałeś: EDUKACJA.
0 x
W wiecznej nauki
Avatar de l'utilisateur
tęsknić za naturą
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 03/04/07, 14:37
Lokalizacja: Nivelles (Belgia)




przez tęsknić za naturą » 13/04/07, 11:21

tak, masz rację, to wszystko kwestia edukacji.
Wychowałem się w prawdziwych wartościach szacunku dla flory i fauny, ale także szacunku dla innych i różnic ...
I staram się zrobić to samo dla mojego syna, tylko lepiej.
Nie zawsze jest to łatwe, ale jak dotąd jestem zadowolony z wyniku ....
Wielu rodziców nie wie już, co oznacza edukacja ...
To smutne ...
W tej sprawie .....
Ważne jest, aby chronić i szanować swoje środowisko!
: Chichot:
0 x
Moje dwa ulubione słowa, jeśli chodzi o globalne ocieplenie, to: DZIAŁANIE I REAKCJA! Pójść dalej!

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96