Yahoo staje się zielone: ​​18sekundy.org

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Yahoo staje się zielone: ​​18sekundy.org




przez Christophe » 08/03/07, 22:54

Dobra inicjatywa Yahoo dotycząca promocji świetlówek kompaktowych: mapa USA wyświetlana (prawie) w czasie rzeczywistym

Kiedy wiemy, że w USA 80% energii elektrycznej pochodzi z węgla, wszystkie środki są dobre, aby zaoszczędzić kWh.

W efekcie; jedna kWh zaoszczędzona na węglu to prawie 1 kilogram CO2 (1 kg „dobrego” węgla „zawiera” w najlepszym przypadku 8 kWh energii cieplnej lub 4 kWh energii elektrycznej, a 1 kg węgla (zakładając, że jest to czysty węgiel) emituje 3,6 kg CO2)!

http://www.18seconds.org ou http://green.yahoo.com/

ps: bardzo mi to przypomina, https://www.econologie.com/forums/la-terre-r ... t3090.html

(co przeszło niemal niezauważone :( )
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 08/03/07, 23:18

ps: zastanawiam się, jak Yahoo liczy liczbę sprzedanych/zainstalowanych żarówek...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 21/06/07, 18:59

To jest pytanie, które sobie zadawałem. Jak uzyskuje się te liczby? W każdym razie nie jest źle, to samo byłoby potrzebne Francji.
Swoją drogą, czy wiecie, że od 2009 roku w Europie używanie świetlówek kompaktowych będzie obowiązkowe w gospodarstwach domowych?
@+
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 21/06/07, 21:05

W końcu dobre wieści!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 21/06/07, 21:24

Polo pisał:Swoją drogą, czy wiecie, że od 2009 roku w Europie używanie świetlówek kompaktowych będzie obowiązkowe w gospodarstwach domowych?
@+


Uh, nie, nie wiedzieliśmy... masz źródło tej informacji?

Obowiązkowe Czy to oznacza, że ​​konwencjonalne żarówki zostaną zakazane?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 22/06/07, 09:58

Christophe napisał:Obowiązkowe Czy to oznacza, że ​​konwencjonalne żarówki zostaną zakazane?


Jak określono, tego rodzaju zakaz obowiązuje prawie na całym świecie ten artykuł z Futura-Sciences .

Ten sam artykuł potwierdza informację Polo dotyczącą zakazu stosowania żarówek w Europie od 2009 roku
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 22/06/07, 10:11

Ach tak, przeczytałem ten o Australii, ale nie widzę nic na temat Europy:

Podczas gdy kilka prowincji Kanady przygotowuje podobny projekt, Europa, forsowana przez Wielką Brytanię, której minister finansów Gordon Brown ogłosił niedawno zakaz stosowania żarówek energochłonnych, ale zwłaszcza Niemcy, rozważa wprowadzenie tego samego rodzaju regulacji do 2009 roku.


Nadal obawiam się, że to rozwiązanie spowoduje rozpowszechnienie na rynku świetlówek z niższej półki po 2 EUR za sztukę (lub mniej)... rozmawialiśmy o tym wczoraj lub przedwczoraj w innym temacie...

No cóż, przypomnę, że mamy kilka fajnych modeli świetlówek, które posłużą znacznie dłużej niż w 2009 roku: Żarówki LED gospodarczych i : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 22/06/07, 17:34

Tak, przeczytałem to w numerze 179 Układy słoneczne. Nie będę pisać całego artykułu, ale w skrócie: 2005: Kuba (a następnie Wenezuela) wprowadza plan wymiany żarówek. Australia wprowadzi zakaz używania żarówek w 2010 r., a następnie Kalifornia (żeby powiedzieć, że nie przejmowałem się Amerykanami, którzy wybierali aktorów, gdy ten facet jest świetnym senatorem!) i Kanada (w 2012 r.). Komisja UWAŻA, że w 2008 r. należy zakazać stosowania paskudnych żarówek w miejscach publicznych (ulica + biuro), a w 2009 r. przyjdzie kolej na gospodarstwa domowe, co jest mądrym pragnieniem.
oto moje źródło.
@+
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145