Jak król pieniądze mogą uratować planetę ....

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Jak król pieniądze mogą uratować planetę ....




przez jean63 » 26/02/07, 16:12

Znalezione na stronie boursoramy:

http://www.boursorama.com/infos/actuali ... ws=3982979

Fundusze inwestycyjne są wszędzie, ale tam, według tego artykułu, zapobiegną budowie kilku elektrowni węglowych, które emitują dużo CO2 do atmosfery.

Próbując wyrwać dywan spod nóg krytykom transakcji w Stanach Zjednoczonych, zarówno wśród konsumentów, jak i ekologów, konsorcjum kierowane przez KKR, Texas Pacific i Goldman Sachs twierdziło, że podjęło dwa zobowiązania.

Z jednej strony obiecuje obniżenie cen energii elektrycznej dla osób fizycznych nawet o 10%, oraz do ponownego rozważenia projektów budowy elektrowni węglowych, o których zdecydowała TXU, elektrownie oskarżone przez ekologów o przyczynianie się do globalnego ocieplenia.

Docelowo powstaną tylko trzy z jedenastu bloków węglowych, co oznacza redukcję o 75%
.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 26/02/07, 16:29

Mam nadzieję, że wybaczysz mi, Jean, że nie jestem tak pewny jak ty dobrych intencji tych funduszy emerytalnych.
Myślę, że jeśli wracają do budowy elektrowni, to nie tylko z powodu globalnego ocieplenia.

Albo chcą uniknąć zbyt wielu reakcji na wrogie przejęcie, albo po prostu ograniczają inwestycje, co pozwala im generować większe dywidendy.

System kapitalistyczny rządzi światem od +/- wieku i to przez swoją niestałość i ślepotę na cokolwiek innego niż krótkoterminowe zyski doszliśmy do tej dramatycznej sytuacji.

Nie wierzę masom w brutalną zmianę postawy „tych ludzi” (jak by powiedział Brel)
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 26/02/07, 18:38

Targol =>

Tytuł to humor drugiego stopnia: widać, że mają to gdzieś; chcą tylko udawać, że trochę o to dbają, ale jednocześnie jeśli to prawda, to zawsze jest wygrana..

Zastanawiam się nawet, czy im nie odpowiada to, że planeta się ociepla.

Poza tym wystarczy przeczytać książkę Hervé Kempfa „Jak bogaci niszczą planetę”. Otworzyłem temat, który pozostawał w napięciu, ale będę musiał do niego wrócić, ponieważ poczyniłem postępy i będę musiał opublikować budujące fragmenty… któregoś dnia… sprawa priorytetowa! !
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119