Soda Club AlCOjet produkuje CO2? Ekologiczny czy nie?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Tygrysodziób
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/02/07, 09:53

Soda Club AlCOjet produkuje CO2? Ekologiczny czy nie?




przez Tygrysodziób » 23/02/07, 10:08

Witam,

Moja żona kupiła Sodafrance.com Soda Club, który wykorzystuje butelki Alcojet do wprowadzania gazu do wody w celu przygotowania własnych napojów gazowanych.

Na stronie piszą, że jest ekologiczny, bo pod koniec miesiąca nie zostaje cała skrzynka plastikowych butelek.
Ale czy gaz, który jest wprowadzany przez ten system, jest jeszcze bardziej szkodliwy (w jego nazwie upierają się przy określeniu CO2)?

Uzupełnij moją ignorancję w tej sprawie.
A jeśli w tej butelce Alcojet jest coś, co podkreśla globalne ocieplenie, to trafi do pojemnika!!!
Z góry dziękuję, miłego dnia
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 23/02/07, 10:44

Uh, znam ten system (który istnieje od dawna w Belgii) i już zadawałem sobie podobne pytania.

Pozytywy dla systemu:
- brak transportu wody (pod warunkiem, że używana jest woda z kranu)
- Mniej odpadów
- skoncentrowane syropy (stąd możliwość dozowania w mniej mocny sposób)

Wady systemu:
- transport/doładowanie ładunku CO2 (myślę, że dość drogie)
- tendencja do nadmiernego spożycia napojów gazowanych (no, to nie ekologia, ale hej...)

Jeśli nie dotyczy to twojego pytania, nie martw się: CO2 i tak jest obecny we wszystkich napojach gazowanych... a jego ilość jest w dużej mierze znikoma w porównaniu z innymi emisjami (1 l benzyny = 2,3 kg CO2. ..można go wypić litrami) przed uderzeniem).

Ponadto CO2 w pożywieniu jest generalnie wytwarzany w procesach biologicznych. W efekcie; nie bez powodu wszystkie browary produkowały także lemoniadę dzięki CO2 powstałemu w wyniku fermentacji. Biologiczny CO2 ma zerowy wpływ na efekt cieplarniany.
0 x
Tygrysodziób
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/02/07, 09:53




przez Tygrysodziób » 23/02/07, 13:42

Bardzo dziękuję za tak szybką i obszerną odpowiedź.

Niech żyje ta strona... a co za tym idzie Madame Terre. :D
0 x
Noïde738
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 18/09/08, 09:40
Lokalizacja: 17




przez Noïde738 » 21/09/08, 22:08

wygląda mi to na fajny układ, ale czy ktoś zna zasadę zgazowania płynu?

czy gazyfikuje się, kiedy go używasz?
Czy to trwa długo?

Jeśli ktoś zna schemat blokowy tego zgazowania, jestem zainteresowany; bo zastanawiam się jaki procent asymilacji CO2 wychwytuje wodę i jakimi środkami.

salut
0 x
przebiegają w zgodzie ma odrodzenie cnota (Nei Ching Su Wen)
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 22/09/08, 00:54

Widziałem ten system u klienta,
dla mnie problemem nie jest woda czy CO2 ale ilość barwników i dodatków chemicznych : Evil: : Evil: zawarte w syropach nadających smak (coca, fanta lub inne). Powiedziała mi o tym z powodu problemu z alergią.
Przed zakupem zapoznaj się z instrukcją na opakowaniu...

Nie ma sensu chcieć usuwać chemikaliów z siedliska, jeśli trafią do szklanki lub talerza ::
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 22/09/08, 01:01

Tak, zasada jest prosta, a nawet dość zabawna, wygląda trochę (estetycznie) jak ekspres elektryczny, ale zamiast dzbanka umieszcza się 1-litrową butelkę dołączoną do ekspresu, którą napełnia się wodą lub syropem .
po włączeniu gaz jest wprowadzany do tej butelki, a po kilku sekundach napój jest gotowy!

łatwe, zabawne, a nawet powiedziałbym, że biorąc pod uwagę ilość litrów napojów gazowanych, zrobionych z kartusza i syropu, musimy zaoszczędzić na benzynie, którą zużylibyśmy, aby kupić ją w supermarkecie!
0 x
Noïde738
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 18/09/08, 09:40
Lokalizacja: 17




przez Noïde738 » 22/09/08, 17:29

Dla mnie interesujące jest to, że woda gazowana jest potencjalnie „zdatna do picia” w porównaniu do tej samej niegazowanej.

Nie interesuje mnie syrop, to po prostu inny, a nawet uzupełniający środek do filtracji.
Kompromis między filtracją a gazyfikacją zamiast superfiltracji, a następnie konieczności ponownego potabilizacji wody węglem aktywnym, dla mnie to sprawia, że ​​biznes działa!
Filtruj wystarczająco i węglan, tylko spójrz, co jest w butelkach w supermarkecie!

Ale kupowanie nabojów... Jeszcze energia do zatankowania CO2.


Ok Hasardine, następnie napełniasz butelkę wodą i ewentualnie syropem, podłączasz do ekspresu, włączasz go, a po wyjęciu butelki zawartość jest gazowana?
Nieźle :|
Więc nie powinno być zbyt dużej utraty CO2

Myślałem, że system to coś w rodzaju fontanny ze zbiornikiem na wodę lub podłączeniem do sieci
0 x
przebiegają w zgodzie ma odrodzenie cnota (Nei Ching Su Wen)
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 23/09/08, 19:03

Mam stary system szwajcarski, odziedziczony po kuzynie mojego męża i działa trochę jak bomba z bitej śmietany, nie marnuje się za dużo benzyny!

ale prawdę mówiąc nie używamy go zbyt często, bo często zapominam kupić wkłady (+ lub - świadomie!)

ale to prawda, jak mówi moja koleżanka, że ​​uwielbiam kuchenne gadżety! (ku wielkiemu przerażeniu jej i mojego męża!)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 23/09/08, 20:36

Tigerbil, założę się, że nie zadałbyś nam tych wszystkich pytań, gdyby twoja żona kupiła kran z piwem... : Lol:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 23/09/08, 20:51

to prawda, hej!!!!

tak przy okazji, jako pochodna, czy bardziej ekologiczne jest użycie maszyny do pieczenia chleba, czy kupienie jej od piekarza?
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137