Koszt energii i odrzucenie pociągu przez CO2

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Koszt energii i odrzucenie pociągu przez CO2




przez Christophe » 30/10/06, 15:09

Pisząc ta wiadomość Uświadomiłem sobie, że mogliśmy pobrać dane, których szukaliśmy jakiś czas temu na temat bilansu energetycznego pociągu.

Nie sprawdziłem jeszcze, czy kalkulator SNCF zrobił różnicę między pociągiem konwencjonalnym a TGV, ale wkrótce to sprawdzę.

Wybierz trasę Lille-Marsylia:

Obraz

Lub około 1000 km.
Podróż będzie kosztować 4,5 kg ekwiwalentu CO2.

Jednak Francja odrzuca średnio 90 g CO2 na wyprodukowaną kwhe.

Pasażer kosztuje zatem 4,5 / 0,09 = 50 kWhe na 1000 km. Te 50 kWhe wytworzy (80% wydajności napędu pociągu) 40 kWh mechanicznie lub 4 kwh mechanicznie na 100 km.

Gdyby konieczne było wyprodukowanie tych 4 kWh z silnikiem Diesla z wydajnością 35%, ten ostatni zużyłby 4 / 0,35 * 10 = 1,14 l oleju napędowego na pasażera i na 100 km.

Ponieważ nie wiemy, czy 90 grs / kwhe dotyczy użytkownika końcowego lub produkcji (a więc biorąc pod uwagę straty linii), powstrzymałbym się od jakichkolwiek spekulacji, aby poprawić, zwiększyć lub zmniejszyć te liczby ... ,
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 30/10/06, 18:07

powitanie

wielki pociąg zabierze mnie do mojego ogrodu : Mrgreen:

piton st leu pierrefond 30 km samochodem (20 mln 0 €); pierrefond orly 10000 km (375 € 11 godzin); orly monparnasse 25km autobusem (12 35 milionów €) monparnasse vannes 500km tgv (60 € 3h30 3 kg co²); vannes st jean brevelay 23 km samochodem (3 12 milionów €).

3 kg CO² wyprodukowanego przez pociąg, aby zabrać mnie do domu; kilka ton do pociągu : Evil:

pociąg jest fajny, jeśli mieszkasz w mieście, a Twoja praca i zainteresowania znajdują się w centrum miasta we właściwym czasie. Dla reszty populacji jest to bezużyteczne :płakać:

nie ma elastyczności, jest przeceniony, a oprócz tego, że jest atakowany przez kontrolery, nie można nawet palić dopłaty do papierosa.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 01/11/06, 11:19

Więc jestem dsl, ale muszę zareagować! Staliśmy się problemem, ale dobre tampi.
Zac W ogóle się z tobą nie zgadzam! Po pierwsze, nigdy nie zostałem zaatakowany przez kontrolera, wręcz przeciwnie! a ty chcesz palić w pociągu ???? Wcale nie chcę palić TWOJEGO papierosa! egoizm palaczy zawsze mnie zaskakiwał ... ale tutaj już nie rozmawiamy o pociągu, więc to jest denerwujące, ale nie mogłem go puścić.
Mam bilet za 4 € 50 Nancy-Metz, który trwa maksymalnie 3/4 h, 3/4 h, gdzie mogę czytać, odpoczywać, oglądać film, pracować nad rzeczami, których nie możemy zrobić w samochodzie. (chodziło tylko o zmianę ostrości tematu)
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 01/11/06, 12:30

cześć polo

Wcześniej w samolotach i pociągach my wybrał palacz lub niepalący: lol :; Nie sądzę, żeby ktokolwiek kiedykolwiek kazał ci wybrać palenie.

: Idea: Szanuj więc palaczy, którzy płacą część twojego bezpieczeństwa, a ponadto zapłacą dużą część twojej emerytury.

żadnych twardych uczuć, ale im bardziej to idzie, tym mniej popieram ograniczenia wolności (zaczynamy od papierosa, kontynuujemy z pokrzywą i HVP, że jest następny; godzina policyjna ??????): zło:

@+


PS: Nancy metz kosztuje 8.90 €, a nie 4.50 €
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 01/11/06, 13:10

Cześć Zac,
Po pierwsze, miło jest móc spokojnie o tym dyskutować. Dziękuję, nie chciałem przejąć roli. Porozmawiajmy więc między ludźmi normalnymi i bez przemocy, jak to się dzieje u niektórych forums.
W restauracji lub w barze strefa dla niepalących nie jest oddzielona od palacza i jest całkowicie bezużyteczna; więc na pewno możesz wybrać, ale wróci do tego samego (najgorsze, jakie widziałem, to ustawienie w restauracji: na przemian między stołami dla palących i niepalących) Dym rozprzestrzenia się wszędzie.
Mogą zapłacić moje bezpieczeństwo, ale na szczęście !! Ponieważ ryzykują nie tylko życie (ale to jest ich problem), ale także życie otaczających ich ludzi !! Bierny tytoń sieje spustoszenie !! Dlatego zwiększają lukę bezpieczeństwa, to jasne! Nie mam szacunku dla palaczy. Ostrzeżenie! Mam wielu palących kumpli i szanuję ich, ale kiedy mówię, że nie szanuję palacza, mam na myśli to, że nie szanuję jego strony palącej, ale mogę go szanować za coś innego. Czy rozumiesz Również palacze nie szanują mnie tak dobrze, że mam trudności.
pociąg Nancy-Metz Biorę to często mogę zapewnić, że jest to 4 € 50 z kartą 12-25 lat i 5 € w przeciwnym razie. Biorę to często i przysięgam, że to ta cena i że nie ukrywam prawdy.
@ + w autobusie (najwyraźniej nie w pociągu)
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 01/11/06, 14:31

powitanie

Pociągu pewnie już bym nie jechał, ponieważ tego lata postanowiłem nie stawiać stopy we Francji, aw domu nie ma pociągu.
Mam ponad 25 lat - od 60 roku życia nie jestem niepełnosprawny, więc płacę pełną cenę. Podana stawka to stawka 2 klasy podana przez sncf.

W momencie uchylenia prawa zarządzałem barem. żonglowaliśmy przez 3 miesiące, aby zadowolić wszystkich, a potem poddałem się i położyłem nietolerancyjnych niepalących (bardzo mniejszość) na tarasie. Przez 10 lat czarteru na małych łodziach nigdy nie miałem problemu; ludzie byli tolerancyjni, ponieważ prawo ewoluuje na dalekie zachody : Evil:

Codziennie spotykam się z byłymi liderami biznesu, którzy porzucili wszystko, aby zamieszkać na Madagaskarze lub na Mauritiusie, ponieważ był zbyt nękany we Francji; jest to poważne, ponieważ kraj bez przedsiębiorcy idzie w dół.

Co robię tutaj ze spodniami i olejem regeneracyjnym (na widoku i za wiedzą wszystkich); postawiłbym przed sądami w kontynentalnej części Francji, a jednak jest to dobre dla planety : Mrgreen:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 01/11/06, 14:32

Zac, jesteś pewien, że nie skrzyżowałeś ścieżek z Pit Bullem? Oczywiście humor : Mrgreen: ale prawdą jest, że czasami denerwujesz się na nic ... uważaj na swoje małe serce !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Koszulki polo
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 86
Rejestracja: 17/08/06, 19:33
Lokalizacja: Nancy i Metz




przez Koszulki polo » 01/11/06, 15:56

Resalut Zac (cześć 3 razy w ciągu 1 dnia!)
Czy nie sądzisz, że problem dotyczy osób niepalących i palaczy? Dlaczego osoby niepalące powinny wdychać dym innych ludzi? We wszystkich krajach, w których zakazano palenia papierosów w miejscach publicznych, ludzie są zadowoleni (po kilku latach), nawet palacze.
Opłata za pociąg wydaje mi się dziwna, ponieważ przyjaciel, który nie ma ulgi, płaci tylko 5 €.
Ale tutaj oddzielamy się od tematu i jestem dsl christophe! (To moja wina) Ponownie ustawić temat: co to jest kWhe? czy to kWh?
dziękuję
0 x
„Niczego się nie boję, na nic nie liczę, jestem wolny” Nikos kazansakis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 02/11/06, 19:47

Polo pisał:co to jest kWhe? czy to kWh?
dziękuję


Są to kwh elektryczne ... nie należy ich mylić z kwh (termicznymi), ponieważ ich „wartość” nie jest taka sama, ponieważ nie można wyprodukować 1 kWh z 1 kWh energii cieplnej.

Przez większość czasu kwh są nadal zarezerwowane na energię elektryczną, ale nie przez cały czas ....

Na przykład 1 l paliwa „zawiera” (chemiczna energia spalania) 10 kwh, ale może wyprodukować w najlepszym przypadku tylko 5 kwhe (wydajność 50%) (instalacja parowa w cyklu kombinowanym)
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 03/11/06, 16:51

To, co zamieściłem na blogu, prawie się tutaj też trzyma:


Bardzo dobrze, że szukałem komentarzy na temat Eko-komparatora, szkoda, twoje są złe czasy ;-) jak rozmawialiśmy na osobności, wyjaśniam dlaczego:

Zgadzam się, że wyjazdy zagraniczne są nieprawidłowe, ponieważ stosunek CO2 / Kw nie jest taki sam, ale hej, to sncF.

Z drugiej strony, biorąc pod uwagę teoretyczną autonomię (nie czekamy, aż samolot się rozbił, aby zobaczyć, ile zrobił plus fakt, że ma zapas paliwa) obliczoną w locie nie można wykorzystać do obliczenia zużycia. Z drugiej strony to prawda i byłoby interesujące, gdyby powiedziano, że zużycie opiera się na średnich wynikach Air France, które z pewnością ma trochę więcej dużych samolotów niż ATR, a zatem zużywa trochę mniej (ile między nami wziąć ATR?). W przypadku problemu długodystansowego i krótkodystansowego rozróżniają one <1000 i> 1000, ale przede wszystkim Jean) Marc Jancovici bierze pod uwagę inne gazy cieplarniane (w tym parę wodną), co sprawia, że ​​przechodzi on od prostego do podwójnego, ale nie zmienia niczego pod względem CO2.

W przypadku samochodu nie trzeba udawać, że zgaduje, ponieważ wszędzie ma pokazać, że jest to partnerstwo ADEME / mappy. Zatem porównanie przeciętnego samochodu do Twingo jest śmiesznym limitem (jest znacznie mniejszy). Wreszcie, po co mówić o zużyciu najnowszych samochodów, skoro średni wiek samochodów musi wynosić 5 lub 10 lat.

Krótko mówiąc, tak, Eko-komparator, to operacja komercyjna, która przynosi korzyści pociągowi (niestety mały samolot), ale wszyscy zgadzamy się, że jest to coś dobrego (pociąg), więc przyznaję, że to denerwuje tę systematyczną agresję złych czasów (ponieważ mogą istnieć prawdziwe argumenty) na czymś tylko dlatego, że jest to oficjalne lub komercyjne.

Krótko mówiąc, byłaby to analiza, ale poważna ;-)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169