Anglicy zabraniają trybu uśpienia

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13

Anglicy zabraniają trybu uśpienia




przez nonoLeRobot » 18/07/06, 16:41

Ach, oto nasi sąsiedzi (zwłaszcza moi ;-) ) robią od czasu do czasu dobre rzeczy lol i zabronią trybu czuwania urządzeń elektrycznych.

Nie wiem jak sobie poradzą z pilotem, na pewno nie damy rady włączyć zdalnie.

Zobacz artykuł: http://www.generation-nt.com/actualites ... ie-energie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Angielski zabrania trybu uśpienia




przez Christophe » 18/07/06, 16:47

nonoLeRobot napisał:Nie wiem jak sobie poradzą z pilotem, na pewno nie damy rady włączyć zdalnie.


Cóż, to proste, będziesz musiał trochę bardziej ruszać pośladkami!
Tylko szczupli, szybcy sprzedawcy i siłownie będą na to narzekać!!

W przeciwnym razie korzystanie z gniazd zdalnego sterowania będzie musiało zostać uogólnione :)
https://www.econologie.com/forums/prise-de-c ... t2066.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 09 / 09, 12: 35, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/07/06, 17:31

Halo
Czy ta sama zasada będzie obowiązywać w branżach?

W zakładzie, w którym pracowałem, dyrekcja kazała nam skazać wyłączniki (przełączniki) na wyłączanie światła w kamizelce, aby uniemożliwić pracownikom pójście spać? w fabryce lampy sodowe nigdy nie są przedłużane, widocznie skraca to ich żywotność i zbyt długo się zapalają, według dyrekcji, tylko jedna elektroda sosu węglowego w piecu i odpowiada to całemu zużyciu miesiąca na oświetlenie, dlatego znikome.. Teraz, gdy kierownictwo nazywa się MITTAL, polityka się nie zmieniła… ponieważ to nie zużyte MGWATTS stanowią rachunek, ale wybór X VAR, który wystawia rachunek… Zużycie jest na drugim miejscu
Więc znowu zasady są dla małych konsumentów.

Co stanie się z dekoracjami świątecznymi?

Jeśli podniesiemy cenę, faworyzujemy pewną kategorię, której cena nie przeszkadza.
Jeśli ograniczymy ilość do każdego obywatela, jesteśmy bardziej sprawiedliwi,

To trochę tak jak z wodą w moim mieście, każdy płaci tyle samo rocznie, konsumpcja nie jest mierzona, czy jesteś bogaty czy biedny to ta sama rura 3/4 cala wchodzi do domu i już nie będziesz miał ..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 18/07/06, 19:09

Usuń zegarek:
raz dziennie wystarczy, trzy razy... :D

W przeciwnym razie korzystanie z gniazd zdalnego sterowania będzie musiało zostać uogólnione

W trybie czuwania mój telewizor zużywa 3.0 W, jeśli to gniazdo działa tak samo...
bla... (tylko na tym korzystam tam.) poza tym stres zbyt częstego włączania-wyłączania.....(resztę pewnie znasz w skrócie ryzyko to brak oszczędności i brak ekologii .

(chyba że to rozumowanie gdzieś zawodzi)
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 18/07/06, 23:09

Andre napisał:Co stanie się z dekoracjami świątecznymi?


LOL w Mital Nie wiem! (czy jest jakiś na wielkim piecu?)
Z drugiej strony, wśród osób prywatnych, gdyby były już wszystkie na LED-ach, zaoszczędziłoby to już w grudniu sporo prądu... Szkoda 13. miesiąca pracowników EDF! : Chichot: : Chichot:

Bo nie da się zaprzeczyć... jeśli istnieje aplikacja, w której diody LED są idealne, to są to girlandy!

delnoram napisał:W trybie czuwania mój telewizor zużywa 3.0 W, jeśli to gniazdo działa tak samo...


Ach dobrze? 3W cóż, wydaje mi się to bardzo mało... Czym to było mierzone?

Nasz ma ok. 25W w stanie czuwania...(rurka 60 cm)...

Do zbyt częstego włączania/wyłączania o co ci chodzi? OFF = wyłączyć tryb czuwania lub przejść do trybu czuwania? Jeśli zostanie wycięty dzień wcześniej, nie sądzę, aby był zbyt „używany” dla twojego telewizora…
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 07 / 06, 23: 30, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 19/07/06, 09:37

Erratum: nasz telewizor ma „tylko” 13 W w trybie czuwania, 25 W z odtwarzaczem DVD :| ale potwierdzam że 3W to bardzo mało...
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 19/07/06, 19:33

Ach dobrze? 3W cóż, wydaje mi się to bardzo mało... Czym to było mierzone?

Sprawdziłem ponownie, mierząc watomierzem VOLTCRAFT, który ma około 3-8 lat (i tak, przepraszam, nie mogłem się doczekać sklepu ekonologicznego :D )
Ten telewizor ma 51 cm, ale kolejne 66 cm daje mi 4 waty w trybie gotowości.
Oczywiście co 2 ma dętkę (marka BIP i BIP : Chichot: )
Jeśli te pomiary wydają ci się zbyt niskie, miejsce 20 diod podane na 1 wat to 1.5 wata.

Wyłączenie polega na wyjęciu wtyczki z gniazdka :zaszokować: :D

Nadaje się do tranzystorów półprzewodnikowych, regulatorów, Ci...
Prawdą jest, że jest to losowe w zależności od komponentów, niektóre przeżywają bez problemów, inne uderzają bardzo szybko.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF




przez Bóbr » 17/10/06, 12:27

Bonjour.


W domu telewizor był systematycznie wyłączany po serwisie odkąd byłem bardzo młody. Z tego co pamiętam to "pochłonęliśmy" 4 telewizory w ciągu 15 lat, chyba nie jest to takie ciężkie dla elektroniki.
0 x
Nauka rozpoczyna się od ciekawości.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 17/10/06, 15:57

W ciągu 3 lat zużyłem „tylko” 15 telewizory. ostatnie 2 są nadal sprawne przez 15 lat. 8)
Wyłączam je po użyciu, unika się grillowania w czasie burzy...
to samo dla komputera podłączonego do listwy zasilającej z wyłącznikiem i zabezpieczeniami...

Właśnie kupiłem naścienny system "hi-fi" (do zawieszenia na ścianie).
Jest to Philips made in china z funkcją ECO POWER.
W stanie czuwania świeci piękna czerwona dioda, PM230 nie wykrywa zużycia. Podpisz, że jest naprawdę EKO. :D

Moje radio kasetowe Philips zużywa 11 W w trybie czuwania (odczyt na PM230)! Odłączam go PROSTO!!! : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 17/10/06, 17:33

Castor napisał:Bonjour.


W domu telewizor był systematycznie wyłączany po serwisie odkąd byłem bardzo młody. Z tego co pamiętam to "pochłonęliśmy" 4 telewizory w ciągu 15 lat, chyba nie jest to takie ciężkie dla elektroniki.


:zaszokować: 4 telewizory w ciągu 15 lat oczywiście nie mamy tych samych referencji :D 15 lat to mój wieloletni "oceaniczny" telewizor, od tego czasu mam "toshibę" która ma chyba z 7 do 8 lat (musiałbym poszukać faktury).
Chyba że twoje telewizory częściowo działają w tym samym czasie 8) .
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 150