Bóbr: zakopywanie CO2, opłacalne ekonomicznie?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Bóbr: zakopywanie CO2, opłacalne ekonomicznie?




przez Christophe » 09/06/06, 11:26

Największy na świecie program wychwytywania dwutlenku węgla, projekt CASTOR, utworzony ze środków udostępnionych przez UE w ramach Szóstego Programu Ramowego (6PR), został zainaugurowany 15 marca w elektrowni węglowej w Elsam, niedaleko Esbjerg (Dania). Ten projekt jest próbą na dużą skalę mającą na celu zbadanie, jak zmodyfikować emisje z elektrowni w celu wydobycia dwutlenku węgla, gazu cieplarnianego.

https://www.econologie.com/projet-castor ... -2730.html

Obraz

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 02 / 15, 16: 38, 3 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flothekid
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 07/07/07, 00:40




przez Flothekid » 07/07/07, 18:43

Ten rodzaj niesamowitego pochówku w ograniczonym czasie z pewnością jest długi, ale pomyślmy o przyszłości!

Co zrobimy, gdy pojawią się pęknięcia z emisją CO2?

Tak, wiem, że to za długi czas, ale musisz o tym pomyśleć!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 10/12/07, 21:41

To tylko tymczasowe "rozwiązanie"...
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
tranbi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 05/12/08, 12:24




przez tranbi » 05/12/08, 12:31

Tak, to tylko tymczasowe rozwiązanie, ale trzeba to liczyć.
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 06/12/08, 02:33

Mam poważne wątpliwości co do zakopywania CO2.

Pomijając fakt, że CO2 znajdzie wiele furtek, przez które będzie mógł uciec, zastanawiam się, jak nie obawiać się ryzyka masowego zakwaszenia gleby nad kieszeniami grobowymi, które zamieniłoby powierzchnię stanowiska w istną pustynię w kilka lat...

Dobrze jest ukryć brud pod dywanem, ale to nie rozwiązuje problemu, a może być niebezpieczne…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 06/12/08, 08:22

Aby posłużyć się twoim wyobrażeniem o dywanie, wyobraźmy sobie, że dywan, pod którym ukryty jest brud, jest rozdarty i cały brud nagle odlatuje... Jaki wpływ miałoby to na planetę??? :zaszokować:
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: [Innowacje] Składowisko CO2




przez Cuicui » 06/12/08, 10:44

Christophe napisał:Największy na świecie program wychwytywania dwutlenku węgla, projekt CASTOR,

Natura robi to bardzo dobrze i na oko: dzięki energii słonecznej CO2 jest magazynowany w biomasie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 06/12/08, 10:46

Tak, ale w ramach określonych limitów emisji!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16175
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 06/12/08, 10:57

Rulian napisał:Mam poważne wątpliwości co do zakopywania CO2.

Pomijając fakt, że CO2 znajdzie wiele furtek, przez które będzie mógł uciec, zastanawiam się, jak nie obawiać się ryzyka masowego zakwaszenia gleby nad kieszeniami grobowymi, które zamieniłoby powierzchnię stanowiska w istną pustynię w kilka lat...

Dobrze jest ukryć brud pod dywanem, ale to nie rozwiązuje problemu, a może być niebezpieczne…

Tutaj, jeśli mamy podsumować pogrzebanie CO2, to Rulian dokonuje syntezy: : Idea:
- Nieznajomość geologii terenu
- Atak chemiczny ścian przez CO2 (który w połączeniu z wilgocią staje się kwasem węglowym)
- Poważne zagrożenie przemysłowe w przypadku trzęsienia ziemi: tysiące ludzi udusi się w kieszeni tysięcy m3 wydostającego się CO2.
W sprawie składowiska CO2 jest coś jeszcze głupszego.

ObrazChodzi o to, że wychwytywanie CO2 (w szczególności filtrowanie CO2 w oparach...), a następnie sprężanie go "pod stopami" (kopanie/znajdowanie/adaptacja "odpowiedniej" jamy, wytwarzanie ciśnienia zakopanego...) , generuje w sobie jeszcze więcej CO2... bez żadnej gwarancji, że CO2 pogrzebie resztę. Obraz
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/12/08, 11:03

Jedynym wychwytywaniem CO2, które jest trochę poważne, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym, są mikroalgi (lub inny proces, który WARTOŚCI go)...Ponieważ wychwytywanie CO2, zamiast być bezpowrotną stratą ekonomiczną, tworzy bogactwo przemysłowe...

Inne projekty, myślę, że to tylko po to, aby pokazać, że „wiedzą, jak” to zrobić… aby uspokoić tłumy i wydać miliardy na badania i rozwój…
Ostatnio edytowane przez Christophe 06 / 12 / 08, 11: 21, 1 edytowany raz.
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155