Masz ochotę na wakacje w przyszłe lato?

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2

Masz ochotę na wakacje w przyszłe lato?




przez Lapin » 30/01/06, 02:44

Masz ochotę na wakacje w przyszłe lato?

Dlaczego nie ?
Ale równie dobrze możesz wiedzieć, ile CO2 to zajmie
produkować, aby dotrzeć we właściwe miejsce.

Aby mieć pomysł, jest tutaj:

http://www.climatecare.org/airtravelcal ... elcalc.cfm
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 30/01/06, 09:58

Świetnie... dobrze zrobiona strona ::

Spojrzałem na AR Paryż <--> Malediwy ==> dla 1 pasażera....
podróż w obie strony = 2,36 tony CO2… wow!!!

Co roku w lipcu wyjeżdżam na wakacje do Kalliste (Korsyka) moją starą 504 i przejeżdżam maksymalnie 3000 km.
Wiedząc, że emituje 300 g CO2 na km (szacunkowo w porównaniu z nowymi normami Euro 4 = 140 g), to 900 000 gramów, 900 kg, powiedzmy 1 tona, ale mamy 4. więc zredukowano do pasażera, czyli 250 kg / osoba + prom.... nie mam pojęcia, ale chyba nie jest źle, ale wielki Napoleon Bonaparte przewozi ponad tysiąc osób i podczas przeprawy samochody nie zanieczyszczają środowiska w ładowni!!!.

Kiedy myślisz, że nie uwzględnili emisji gazów cieplarnianych w protokole z Kioto, ponieważ nie wiemy któremu krajowi przypisać odmowę!!!! moim zdaniem pomijamy duży problem, jakim jest globalne ocieplenie... zresztą N.Hulot bardzo dobrze o tym mówi w swojej książce „Le syndrôme du Titanic”.

Medytować. : Mrgreen:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 30/01/06, 14:05

To ciekawa strona! Nie określają jednak metod obliczeń ani nie podają żadnych wskazówek w odniesieniu do celów międzynarodowych (na przykład w przypadku kalkulatora House and Car).

Dziękuję za link, nie jest wykluczone, że wzbogaci on witrynę Kyot'Home, która rozwija się w niesamowitym tempie.

Wkrótce 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 30/01/06, 14:37

JA Na letnie wakacje proponuję wakacje pantoniczne!!! : Mrgreen:
Co za przyjemność majstrować przy silnikach w cieniu w warsztacie, zamiast grillować na plaży!!! : Lol:
A za produkcję CO02, nox i firma najstarsi i najmłodsi z nas, podziękują Wam za tę akcję! :D
A co najszczęśliwsze... TWÓJ PORTFEL!!! : Mrgreen:
Wygrywanie 1 pełnego co 5 już nie jest złe!


Proszę Panie!
MAŁY GEST :|
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 30/01/06, 14:42

Nie ma co się cieszyć, ale najbardziej ekonomiczne wakacje to te, które spędza się... w domu :D

W przeciwnym razie pomysł Kevina nie jest zły... ale nie rób fałszywych szkoleń (kopiowanych i wklejanych z quanthomme i econology) z ekologami, którzy nawet nie wiedzą, jak spawać, ponieważ ja już uczestniczyłem w Vaison la Romaine :(
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 30/01/06, 17:18

to jasne, im mniej jeździmy, tym mniej latamy, tym mniej żeglujemy (oczywiście napędzani ropą naftową) i tym mniej niszczymy naszą planetę ==> zobacz artykuł, który właśnie ukazał się i który zatytułowałem „niezrównoważone ocieplenie” , właśnie wyszło (30.01) i zaczyna panikować….. ale nadal jest bla-bla (wciąż to Tony Blair mówi to po raporcie). : Evil:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 30/01/06, 17:54

Będzie idealnym uzupełnieniem Kyothome w nadchodzącej części transportowej. :D

Chłodny !
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 31/01/06, 00:15

Econology napisał:
W przeciwnym razie pomysł Kevina nie jest zły... ale nie rób fałszywych szkoleń (kopiowanych i wklejanych z quanthomme i econology) z ekologami, którzy nawet nie wiedzą, jak spawać, ponieważ ja już uczestniczyłem w Vaison la Romaine :(


Możesz mi powiedzieć coś więcej lub na PW? Ponieważ mieszkam w okolicy, to, co mówisz, bardzo mnie interesuje!
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 31/01/06, 21:42

Lau napisał:
Econology napisał:
W przeciwnym razie pomysł Kevina nie jest zły... ale nie rób fałszywych szkoleń (kopiowanych i wklejanych z quanthomme i econology) z ekologami, którzy nawet nie wiedzą, jak spawać, ponieważ ja już uczestniczyłem w Vaison la Romaine :(


Możesz mi powiedzieć coś więcej lub na PW? Ponieważ mieszkam w okolicy, to, co mówisz, bardzo mnie interesuje!

Po pierwsze spawanie nie jest ekologiczne i wtedy nie będzie już kopiowania, współpracy i tyle. Chciałbym ponadto przyczynić się do ekonomii wniosków z realizacji, które przeprowadziłem.
Problem w tym, że nie wiem jak to zrobić!Czy mógłby mi ktoś pomóc? : Lol:
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 01/02/06, 00:53

Powoli, ale pewnie, będziemy przesuwać się w stronę tematu hordu… chyba że przesuniemy ten wątek.
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171