Kyot'Home, nowa wersja do przodu! Sonda!

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.

Czy wziąłbyś udział w Kyot'Home jako część kompletnego interfejsu online (php)?

Możesz wybrać 1 opcja

 
 
Sprawdź wyniki
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen

Kyot'Home, nowa wersja do przodu! Sonda!




przez Rulian » 09/01/06, 09:32

Witam,

Po niepowodzeniu arkuszy kalkulacyjnych Kyot'Home oferowanych na econologie.com od października, pomyśleliśmy, że wersja całkowicie online będzie bardziej skuteczna. Byłby to interfejs PHP ze wszystkimi formularzami do wypełnienia online, zwraca wyniki, rankingi... rozszerzalny po raz drugi do obliczania emisji gazów cieplarnianych w transporcie.

Okno połączenia byłoby dostępne na econologie.com, ale być może także na dedykowanym portalu Kyot'Home, zajmującym się bardziej szczegółowo oszczędnością energii i emisjami gazów cieplarnianych.

Chciałbym poznać Twoje wrażenia z tego projektu, zanim Nono i ja będziemy nadal dręczyć nasze mózgi kodem PHP.

Czy weźmiesz udział? (Odpowiedz szczerze w ankiecie, bez odpowiedzi proszę, proszę)

Czego konkretnie można się było spodziewać?

Twoje różne komentarze?

Mam nadzieję, że ta nowa wersja będzie bardziej udana i słucham wszelkich uwag. DZIĘKI.

Rulian
Ostatnio edytowane przez Rulian 05 / 02 / 06, 16: 31, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 09/01/06, 15:24

Nie sądzę, aby była to aż tak poważna awaria, ale jasne jest, że umiejętność korzystania z programu Excel lub OpenOffice była poważnym czynnikiem ograniczającym pierwszą wersję!

Chapo za pracę, którą wykonujesz w dziedzinie (php), której nie nauczyłeś się w szkole… uwaga: ja też nie nauczyłem się webmasteringu w szkole : Wink:
0 x
Dudu x2
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 54
Rejestracja: 23/11/05, 14:08
Lokalizacja: 49600




przez Dudu x2 » 10/01/06, 02:17

tak, chcę, ale c koi?
0 x
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East




przez Forumecolo » 11/01/06, 20:55

Pomysł był już bardzo dobry, aby szacunek dla protokołu z Kiotta był dostępny dla wszystkich ... ale także, jeśli jest dostępny online ... to tam ... gratulacje :D

Czekam na Ciebie w tej akcji, aby móc przekazać informacje na mój forum ...

@ wkrótce

: Wink:
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 11/01/06, 22:59

Gdy będzie gotowy, damy Ci znać, nie martw się.
Wrócę nawet do tego wątku, aby znaleźć miejsce, w którym mogę wysłać Ci osobistą wiadomość, aby przekazać Ci radosne wieści!!
0 x
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East




przez Forumecolo » 12/01/06, 12:55

Nie...
No to czekam na wieści... : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/02/06, 00:27

Ten Kyothome to dobry pomysł, problem polega na tym, że nie da się wszystkiego w domu kontrolować, zwłaszcza z dziećmi: „zgaś światło po tym, jak tam byłeś” nie zawsze jest to skuteczne i zrozumiałe, to samo dotyczy ogrzewania.
W szkołach powinno być uświadamianie i nie mówię tu o prześwietlonych nocą ulicach, których koszt odbija się na naszych lokalnych podatkach i powoduje, że elektrownie działają na darmo (ogrzewałoby bezdomnych, szkoda być tak ślepym).
W zeszłym roku krzyczałem, gdy na małej uliczce, która przechodzi przed moim domem, gmina zainstalowała 5 słupów ze światłami (prześwietlenia), podczas gdy przechodziło tam 3 pielgrzymów pieszo i nadal jestem optymistą, w rzeczywistości jest zero; Muszę zająć miejsce, żeby wskazać, kto przechodzi. Oczywiście cała okolica krzyczała, bo nie było światła, cześć roślinności, która już nie wie, kiedy jest dzień, a kiedy noc!
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 08/02/06, 00:29

przy okazji, powiedziałem, że tak.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali




przez A2E » 08/02/06, 09:38

idem : Chichot:
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 08/02/06, 14:02

Dziękuję za odpowiedzi Panowie.

Jean63, oświetlenie publiczne nie zawsze świeci całą noc (w domu moich rodziców jest wyłączone między 1 w nocy a 4 lub 5 rano) i są poważne problemy z bezpieczeństwem publicznym (ruch uliczny i ryzyko agresji). Europejskie miasta stały się znacznie bezpieczniejsze dzięki upowszechnieniu oświetlenia publicznego... W każdym razie nie powinniśmy skupiać się na oświetleniu, które jest naprawdę drugorzędną pozycją w zużyciu energii elektrycznej (nawet przez gminę).

Radzę skupić się najpierw na optymalizacji ogrzewania (regulacja, termostat, przedziały czasowe, różne miejsca w domu) i polowaniu na nocne lampki na sprzętach. A potem nie zmuszając swoich dzieci, żeby zawsze się za nimi wyłączały, zacznij od zmuszania się (dotyczy Twojej żony), zobaczysz, że nie jest łatwo zawsze o tym myśleć : Mrgreen:
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 223