Przesunięcie węgla

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
LG33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 09/04/14, 12:18

Przesunięcie węgla




przez LG33 » 09/04/14, 12:26

Witam wszystkich, zarejestrowałem się w forum ponieważ mam pytanie, może nawet mały projekt, ale duże wątpliwości co do jego wykonalności…

Obecnie jestem hydraulikiem prowadzącym działalność na własny rachunek (aby zrozumieć, co następuje)

Zainspirowany emisjami fotografa Yanna Arthusa Bertranda (w szczególności koniec: „Ta emisja jest kompensacją emisji dwutlenku węgla ...” i towarzyszące temu wyjaśnienia) zastanawiałem się, czy nie było możliwe zrobić to samo na moją skalę, ja oczywiście znalazłem stronę Actioncarbone, ale chciałem czegoś bardziej… konkretnego, z daleka (nawet jeśli strona jest świetna i zachęcam do udziału: obliczenie jej śladu węglowego i rekompensaty poprzez wspieranie różnych działań w walce z ocieplenie)

I właśnie tam potrzebuję cię, miałem pomysł zrekompensowania emisji CO2 spowodowanych przez mój pojazd podczas moich podróży po placach budowy, płacąc część mojej faktura w formie kuponu od szkółkarza (oczywiście lokalna, w przeciwnym razie traci zainteresowanie)

Rosnące drzewo zrekompensowałoby CO2 z powodu moich ruchów podczas budowy.


Cóż, miło tak mówi, ale ...

Wydaje się oczywiste, że ludzie nie posadzą sosny, dębu ani innego gigantycznego drzewa w ogrodzie / balkonie…

Czy to jest opłacalne w przypadku małych drzew / roślin?

Czy zużywają wystarczającą ilość CO2, aby to zrekompensować? (zrekompensuj ruch DCI80 przy 205gr CO2 / km…)

Jaki rodzaj rośliny faworyzować? Sądzę, że te szybko rosnące, czy małe drzewa owocowe byłyby odpowiednie? (drzewa cytrynowe, wiśniowe…)

Cóż, jeśli okaże się, że jest całkowicie utopijny i nierealistyczny, dlatego tu jestem. :)



(ps: nie znaleziono sekcji prezentacji, nie wiem czy jest taka ...)
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 09/04/14, 21:33

Na poziomie symbolicznym lepiej jest sadzić drzewo, ale pod względem wydajności, biorąc pod uwagę twój zawód, może lepiej byłoby, gdybyś pomógł lub pracował więcej w dziedzinie energii odnawialnej. Pamiętaj, co o tym sądzisz,

Buduję układ słoneczny, aby podgrzać wodę, która trafia do kilku elektrycznych podgrzewaczy wody.
Położę 200 m czarnego węża ogrodowego w 25 na moim dachu bez szklanki zimna woda nagrzeje się latem temperatura wzrośnie do około 70 ° w zimie oczywiście będzie to niewystarczające, ale nadal będzie rozgrzany wtedy wyślę go w pierwszym podgrzewaczu wody bez oporu. Aby cyrkulować wodę, po prostu umieszczę elektrozawór na gorącym wylocie podgrzewacza wody, który otworzy się od 12h do 15h i przepływ 200l na 3h woda ta powróci do lustra wody. Podkreślam, że mam studnię, a koszt pompowania wody jest dla mnie bardzo niski.

Oczywiście ten system będzie mniej wydajny niż panel słoneczny, ale o wiele tańszy
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/04/14, 23:51

małe drzewo, które rośnie szybko, ale jest bezużyteczne, nie jest nic warte: gdy umiera, gnije, a cały węgiel staje się CO2

przynajmniej musi robić drewno na opał: spalanie tego drewna oszczędza kolejną energię

jest jeszcze lepszy, gdy wytwarza drewno, które można wykorzystać jako materiały budowlane: ma jeszcze większą wartość: może zastąpić beton lub stal o wartości energetycznej większej niż drewno opałowe

takie podejście jest interesujące: dlaczego byłyby tylko duże firmy, które czerpałyby zyski z systemu, sadząc drzewa na drugim końcu świata (lub palnując nic, ponieważ jest to zbyt daleko, by je zweryfikować)

Niestety nie byłbym zaskoczony, że istnieją minimalne opłaty, które uniemożliwiają tego rodzaju działalność na małą skalę

to tak, jak wiele małych działek, które i tak gniją wokół mojego domu, ponieważ zbyt mały właściciel nie wie, jak to zrobić ... ponieważ zbyt wiele kosztów kosztuje zbyt mała działka i robić rzeczy nadające się do wykorzystania
0 x
LG33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 09/04/14, 12:18




przez LG33 » 11/04/14, 14:27

Dziękuję wam obojgu za przejście,

Aby odpowiedzieć Raymonowi, tak, oferowanie energii odnawialnych w moich usługach może być interesujące, jest to rozszerzenie moich usług, które planuję, ale wymaga to szkolenia po dostawcy / producencie, kosztownego czasu i pieniędzy, ale i tak jest to planowane;)

W przypadku twojego projektu wydaje się, że jest dobrze widoczny w użyciu, ale nie rozumiem, dlaczego umieściłem dwa balony, przypuszczam, że są one ze sobą połączone? (lub to ja źle zrozumiałam) Uważaj, aby utrzymać odpowiednią temperaturę wody (ponad 60 ° C) w tym podgrzewaczu wody bez oporu, aby uniknąć rozwoju legionellozy.

Dla Chatelot16
Wydawało mi się, że kiedy drzewo umiera, tylko część (może duża część ...) CO2 jest uwalniana do atmosfery, a inna trafia do ziemi.
Właściwie myślenie o użyciu tego drewna, gdy cięcie jest idealne, tylko praca z jednostką jest niemożliwa ...
Jest pewne, że ten nie będzie używany do budowy, co byłoby idealne, ponieważ są to małe drzewa, takie jak wiśnia, cytryna lub inne ozdobne ... wszystkie o rozsądnej wielkości do ogrodu (tak rozsądnej wielkości, że Zastanawiam się, czy prawdopodobnie zrównoważy to moją emisję CO2.)

Z pewnością istnieje inny sposób na zrekompensowanie tego, a ja jestem chętny do zgłaszania pomysłów i sugestii, ale podoba mi się również to, że może uświadomiłoby ludziom problem. w konkretny sposób; dzieje się to tutaj, u ciebie (nas), a nie tylko w telewizji tysiące mil stąd ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/04/14, 16:04

węgiel drzew został ustalony na wieczność, kiedy warunki geologiczne utworzyły warstwy węgla lub ropy naftowej

ale ta wieczność jest krótsza z kopalniami węgla i szybami naftowymi

ile węgla w drzewach pozostaje w glebie po zakończeniu gnicia? nie wierzę dużo

ale za każdym razem, gdy możemy zastąpić ogrzewanie olejowe wydajnym ogrzewaniem drewna, oszczędzamy na węglu kopalnym

dlatego lubię ogrzewanie z zrębkami lub z łatwością możemy mieszać każde pokruszone drewno, a nawet
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 12/04/14, 12:45

Cześć LG33 !
Wszystkie nasze cywilizacje (może lepiej byłoby użyć liczby pojedynczej?) Starają się zniszczyć warunki, które pozwalają na życie na ziemi. Sukces tego przedsięwzięcia, który stał się widoczny dla wszystkich, jest przyczyną wynalezienia kompensacji emisji dwutlenku węgla.
Dzięki tej fantastycznej koncepcji można wykorzystać dobre dusze, które są przez nią poruszone (zniszczenie), uspokoić je, a zatem kontynuować wesoło, jak za dawnych dobrych czasów, ale bardziej ekologicznie!
Wierzę, że jesteś szczery w swoim podejściu, ale twój pomysł może być odpowiedni tylko wtedy, gdy chcesz surfować po otoczeniu tartufferie i skorzystać z tego planu marketingowego, aby promować swój biznes ...

Z technicznego punktu widzenia sadzenie drzew ozdobnych w ogrodach klientów nie jest dobrym pomysłem, ponieważ utrzymanie i różne problemy związane z ewolucją istot żywych w tych sztucznych przestrzeniach nieuchronnie generują więcej węgla niż one. przechowuj (jakkolwiek mało) ...
Podnosząc jeszcze jedną kwestię techniczną, drzewo magazynuje węgiel w glebie przez całe życie, a także w chwili jego śmierci, ale wszystko to ostatecznie jest przedmiotem transferów, które prowadzą do doskonałej neutralności *.

Tryb humoru włączony:
Dlaczego nie weźmiesz udziału w jednym z tych programów kompensacji emisji dwutlenku węgla, który polega na zainstalowaniu pięknej plantacji oleju palmowego w miejscu brzydkiego pierwotnego lasu?
Tryb wyłączonego humoru

* Wspomniany okres Chatelot jest właśnie wyjątkiem od tej neutralności, a węgiel gromadził się przez miliony lat, ponieważ bakterie, grzyby i pleśnie przetwarzające materię węglową jeszcze nie istniały, co stanowiło skład '' atmosfera oddychająca dla ludzi i sprzyjająca ich rozwojowi, atmosfera, którą szybko cofamy ...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
LG33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 09/04/14, 12:18




przez LG33 » 14/04/14, 10:09

Dziękuję za twoją reakcję, rzeczywiście nie wziąłem pod uwagę pewnych parametrów, w szczególności śmierci drzewa i uwolnienia (dużej) części jego CO2 ... ani "różnych problemów związanych z „ewolucja życia…” Przypuszczam, że mówisz o chorobach / leczeniu, wracasz do centrum ogrodniczego po lekarstwa, narzędzia ogrodnicze itp.

Tak naprawdę wydaje się, że mój pomysł upadł :(
Byłoby o wiele bardziej przydatne zaoferowanie kawałka surowego drewna : Lol:

W przypadku programów kompensacji emisji dwutlenku węgla nie zrobiłem tego, ale przyznaję, że dobrze mnie kusiło, nawet jeśli nie mogę (dla mnie) zweryfikować, dokąd trafiają pieniądze, musiałem zlokalizować stronę actioncarbone ( przez goodplanet), ale rozumiem, że wszystko nie jest bardzo jasne, a przede wszystkim stało się wielkim biznesem ...

W każdym razie dobrze mi poszło i zadałem pytania, dziękuję :)
Dlatego też chciałem zrobić coś bardziej… „prawdziwego”
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 14/04/14, 13:09

Możliwości działania pozostają ograniczone, ponieważ jako agent (mimowolnie!) Systemu koniecznie przyczyniasz się do jego prawidłowego funkcjonowania.

Nadal jednak jest pole do manewru, o wiele bardziej pozytywne, choć mniej efektowne niż przewidywane składowanie węgla.

W codziennym wykonywaniu pracy jako hydraulik możesz znacznie zmniejszyć negatywne konsekwencje swojej działalności, wykonując ją po prostu poprawnie, to znaczy wbrew obecnemu trendowi: udzielaj dobrej rady swoim klientom, staraj się - aby znaleźć najwłaściwsze rozwiązania, najbardziej ekonomiczne pod względem materiałów, energii ... krótko mówiąc, wykazujesz niezwykłą cnotę, która jest sprzeczna z Twoimi bezpośrednimi interesami *. :P

Myślę, że możesz łatwo zrozumieć znaczenie moich uwag, jednak nie wahaj się prosić o wyjaśnienia lub wyjaśnienia.

* Ale może nie aż tak bardzo, jeśli potrafisz wyjaśnić to swojej praktyce.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
LG33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 09/04/14, 12:18




przez LG33 » 14/04/14, 13:18

Całkowicie rozumiem twoje słowa! ;)
I staraj się iść w tym kierunku: faworyzuj francuskie produkty (chociaż czasami są produkowane w Chinach i montowane tutaj), nie pchaj niepotrzebnie konsumpcji, faworyzuj produkty ekonomiczne w wodzie itp. :)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 14/04/14, 13:33

Twój pomysł organizacji kompensacji emisji dwutlenku węgla na małą skalę jest bardzo dobry! dlaczego tylko wielka firma, która nie pali?

dobre dla węgla jest to, że nie sadzi drzew, używa ich lepiej niż pozwala im gnić

jako hydraulik grzewczy, gdy instalujesz kocioł na pelety, jest już dobry, ponieważ pozwala na spalanie drewna zamiast spalania oleju

ale jeśli zainstalujesz kocioł z leśną płytą, jest jeszcze lepiej, ponieważ właściciel może kupić niewielką niszczarkę i zmielić swoje odpady ogrodowe i wymieszać je z płytą: więc spal wszystko, wykorzystując energię tego, co rośnie w jego ogród zamiast wydawania benzyny na wywóz śmieci do śmieci

spalanie mokrych odpadów ogrodowych jest nieszczęściem jako źródłem zanieczyszczenia, suszenie ich jest skomplikowane, ponieważ chcą zgnić szybciej niż suszenie: ale zmieszane z już suchymi drewnianymi deskami, wilgotność całości jest natychmiastowa wystarczająco słaby, aby nie gnić ... a porowatość całości i wystarczający do wyschnięcia, dobry do spalenia za kilka miesięcy

odkąd zrobiłem tę mieszankę, wszystkie gałęzie, które wyciąłem w ogrodzie, przechodzą tam, a to, co tam przecina sąsiad, przechodzi także szczotkowanie żywopłotu gałęzi jeżyny ... ale nie skoszonej trawy zbyt trudnej do wysuszenia, to raczej metanizator, a to inna historia
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132