Wygaśnięcie masy antropogenicznego ... to zostawiłem KIKI!

Ocieplenie i zmiany klimatyczne: przyczyny, skutki, analiza ... Debata nad CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Wygaśnięcie masy antropogenicznego ... to zostawiłem KIKI!




przez Christophe » 29/01/13, 22:01

Naukowcy wydają ostrzegawczy okrzyk: jedna piąta kręgowców - w tym panda, tygrys i czarna nosorożec - są zagrożone wyginięciem w najbliższej przyszłości. Wiele gatunków znika zanim zostaną odkryte, ale inne, bardziej znane, żyją także przez ostatnie dziesięciolecia swojego istnienia.

Według tego nowego badania opublikowanego w czasopiśmie Science kryzys dotyczący dzikiej przyrody jest poważny i prawdopodobnie pogorszy się ze względu na zmiany klimatu. Wprawdzie wciąż istnieje wiele gatunków do odkrycia, głównie owady, grzyby i rośliny, ale to nie chroni zwierząt, o których wiadomo, że są w ogromnym niebezpieczeństwie. I to w ciągu ostatniego półwiecza agresja natury uległa całkowitej degeneracji.

Podczas gdy naukowcy szacują, że zagrożona jest prawie jedna piąta kręgowców, los większości gatunków pozostaje niejasny. Ankieta przeprowadzona przez 1998 wykazała, że ​​70% biologów uważa, że ​​jedna piąta wszystkich gatunków zniknęłaby z powodu 2030. Wielu ekspertów szacuje obecnie, że świat traci 5% swojego gatunku na dekadę, co oznacza, że ​​ich liczba zostanie zmniejszona o połowę przez 2150.

Chociaż środki ochrony poczyniły duże zmiany w ostatnich latach (wiele gatunków przetrwało dłużej, niż oczekiwano), „trwa masowe wymieranie spowodowane przez człowieka”.

Ponadto autorzy dodają, że zmiany klimatyczne grożą ogromnymi różnicami, zwłaszcza w połączeniu z utratą już bardzo zaawansowanych siedlisk. „Jeśli nie uda nam się utrzymać ocieplenia poniżej dwóch stopni Celsjusza, ciemniejsze prognozy okażą się prawdą” - powiedział profesor Nigel Stork z Griffith University w Brisbane (Australia).



http://www.7sur7.be/7s7/fr/2668/Especes ... ages.dhtml
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 29/01/13, 23:36

Słyszałem kiedyś w radiu (France Inter), że człowiek i jego zwierzęta domowe stanowią 98% masy kręgowców żyjących na ziemi ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 30/01/13, 00:35

Cóż, to proste: niektórzy (Illuminati, Freemasons, Bilderberg Group) myślą - wydaje się - że na Ziemi jest 6 lub 7 miliard ludzi.

Więc to nie ma znaczenia.

Tylko kilku „dzikusów” i kilku bardzo bogatych przeżyje z kilkoma milionami niewolników, którzy będą im służyć.
1 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 30/01/13, 09:08

Nie jestem jednym z nich i uważam również, że jesteśmy zdecydowanie zbyt wieloma ludźmi na ziemi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 30/01/13, 09:34

Forhorse napisał:Pewnego dnia usłyszałem w radiu (France Inter), że ten człowiek i jego zwierzęta reprezentują 98% masy kręgowców żyjących na ziemi ...


Chai nie to, co się tam liczy, chciałbym zobaczyć szczegóły obliczeń ...... ???????????????? :zaszokować: : Mrgreen:



Cóż, to proste: niektórzy (Illuminati, Freemasons, Bilderberg Group) myślą - wydaje się - że na Ziemi jest 6 lub 7 miliard ludzi.

Więc to nie ma znaczenia.

Tylko kilku „dzikusów” i kilku bardzo bogatych przeżyje z kilkoma milionami niewolników, którzy będą im służyć.


Nie jestem jednym z nich i uważam również, że jesteśmy zdecydowanie zbyt wieloma ludźmi na ziemi.


Jest dobrze znane, to inne, które nie są konieczne / za. : Mrgreen:
1 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 30/01/13, 10:31

Flytox napisał:
Forhorse napisał:Pewnego dnia usłyszałem w radiu (France Inter), że ten człowiek i jego zwierzęta reprezentują 98% masy kręgowców żyjących na ziemi ...


Chai nie to, co się tam liczy, chciałbym zobaczyć szczegóły obliczeń ...... ???????????????? :zaszokować: : Mrgreen:


+ 1 Jakiś czas temu czytałem, że biomasa samych mrówek przekroczyła ludzką ... tylko po to, aby uzyskać pomysł ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 30/01/13, 10:34

Czy mrówki są kręgowcami ???
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 30/01/13, 10:34

Flytox napisał:
Jest dobrze znane, to inne, które nie są konieczne / za. : Mrgreen:


To nie jest historia drugiej byłaby przydatna / bezużyteczne ... powinni po prostu przestać myśleć wzrost populacji to wszystko. Ograniczyć liczbę dzieci za parę wisiorki 2 już kilka pokoleń podkuwane dobre dla naszej planety.
Poza tym działać zgodnie z tym przekonaniem, bo nie chcę dzieci.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 30/01/13, 10:36

Flytox napisał:
Forhorse napisał:Pewnego dnia usłyszałem w radiu (France Inter), że ten człowiek i jego zwierzęta reprezentują 98% masy kręgowców żyjących na ziemi ...


Chai nie to, co się tam liczy, chciałbym zobaczyć szczegóły obliczeń ...... ???????????????? :zaszokować: : Mrgreen:



Nie było sprecyzowane, o ile dobrze pamiętam to był program "CO2 mon amour"
a mówca, który podał tę liczbę, jasno stwierdził, że jest to masa kręgowce dlatego wykluczono owady, pajęczaki, mięczaki itp. itp.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 30/01/13, 11:15

Tak, oczywiście, mrówki nie są kręgowcami ...

Jednak na wolności jest jeszcze wiele zwierząt ... w Afryce i Ameryce Południowej dzika biomasa kręgowców musi znacznie przekraczać biomasę ludzi + zwierzęta domowe ...

Co z rybami w oceanach?

W każdym razie masowe wyginięcie charakteryzuje się nie wymarłą masą biologiczną, ale liczba wymarłych gatunków... czy się mylę?

Więc jeśli miliard 4 zniknie, nie moglibyśmy mówić o masowym wyginięciu ... Wierzę ...
0 x

Powrót do "zmian klimatu: CO2, ocieplenie, efekt cieplarniany ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131