Plaga amerykańskich firm w Europie

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1

Plaga amerykańskich firm w Europie




przez Były Oceano » 22/07/09, 12:06

Wczoraj podczas przerwy zadzwoniła do mnie moja partnerka.
Połączenie konferencyjne. Firma, dla której pracuje, duża amerykańska grupa, zamknie 9 sklepów we Francji.

Radzą sobie dobrze, mieli lepsze liczby niż w zeszłym roku, ale…

Musimy płacić funduszom emerytalnym... 9 sklepów, czyli ponad 150 osób na piętrze.

Przeszukałem gazety, jak dotąd nic się nie ukazało.

Mieliśmy złą noc, to nie pomaga mojemu stanowi zdrowia.

Dziękuję Jankesi!
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 22/07/09, 12:29

http://www.leparisien.fr/flash-actualit ... 587561.php

http://info.sfr.fr/economie/Disney-Stor ... ce,110940/

Ogłoszono 97 stanowisk pracy

(Moda :| / Nie wydajesz się pewny pomocy oferowanej przez Pôle Emploi…)


8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 22/07/09, 12:34

gegyx napisał:Nie wydajesz się pewny pomocy oferowanej przez Pôle Emploi...


Może dlatego, że sam tam pracuje...

Nie sądzę, że fakt, że firma jest amerykańska, cokolwiek zmienia...

W tej chwili zamyka się także sporo firm w 100% francuskich.

W każdym razie: odwagi na przyszłość, mam nadzieję, że nie stracicie przez to noclegu...innym się to zdarzało...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 22/07/09, 13:01

W sklepach musi być mniej ludzi niż w sklepie mojego partnera. Poza tym muszą być menadżerowie regionalni, a w zarządzie w Paryżu im mniej będzie pracowników do zarządzania, tym mniej personelu będzie potrzebne...

Więc co najmniej 97... Prawdopodobnie więcej.

Jeśli chodzi o Pôle Emploi, prywatyzacja ANPE pod pozorem „fuzji” z Assedics jest katastrofalna.

Przekazanie zarządzania Poszukującymi Pracy sektorowi prywatnemu jest kosztowne i daje też mniej dobre rezultaty.
Jak więc porównać pracę pracownika prywatnego operatora, który na pełen etat zarządza jedynie 40-60 osobami, po wcześniejszym umówieniu, z doradcą, który w tygodniu musi:
Przyjęcie 1/2 dnia, przyjmowanie kandydatów na rozmowę rejestracyjną 1/2 dnia, przyjmowanie kandydatów na spotkania przez 2 pół dnia, zarządzanie portfelem biznesowym 1/2 dnia, zarządzanie i przyjmowanie kandydatów do swojego portfolio Wnioskodawców (od 150 do 200 osób) w miesięcznym monitorowaniu od 1 do 2 1/2 dnia, zmieścić się w półdniowym spotkaniu działu, zajęciach warsztatowych, szkolić się z zasad wynagradzania (pojedynczy referent musi być w stanie zrobić wszystko), prowadzić rozmowę telefoniczną w PST 1/2 dzień...
Krótko mówiąc, nie da się zrobić wszystkiego dobrze, robimy wszystko, co możemy, bez środków, mając świadomość, że wszystko robimy źle.

13 lat temu pracowałem w Dziale Reklasyfikacji Technicznej i dzięki monitorowaniu, które przeprowadziłem z prywatnymi operatorami, oraz portfelowi około stu członków, których uważnie śledziłem, uzyskałem prawie 90% rozmieszczenia.

10 lat temu kierowałem klubem młodych absolwentów, których szkoliłem w zakresie technik poszukiwania pracy i których wspierałem wskaźnikiem obsadzania stanowisk na poziomie 95% (19 młodych osób zatrudnionych na umowę na czas nieokreślony lub na czas określony na okres 6 miesięcy z 20 ). Dziś jest to bagatelizowane i daje mniejsze rezultaty.

Na koniec łatwo jest zawsze powiedzieć, że ANPE nic nie robi. Rzadko otrzymujemy opinie na temat osób, które cieszą się u nas uznaniem. Kiedy byłem w UTR w Marignane, członek, który dzięki mnie znalazł stały kontrakt, pojechał z Mouriès (niedaleko Arles) do Marignane, żeby mi podziękować.
Stanowisko mojej partnerki, które znalazła po a forum działalności prowadzonej przez ANPE, w związku z którą jej doradca zapraszał ją i umawiał się z przedsiębiorstwami na rozmowy kwalifikacyjne w ramach „szybkiej randki”. Ponieważ pracuję nad tworzeniem statystyk i narzędzi do zarządzania, nie interweniowałem, jego doradca radził sobie z tym bardzo dobrze, korzystając z zasobów, jakie mógł udostępnić.

Biorąc pod uwagę obciążenie pracą i pogorszenie sytuacji na rynku pracy, naprawdę się martwię. Nie przez Pôle Emploi, ale przez degradację pracy, w tym także dla kolegów zatrudnionych w Pôle Emploi.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 22/07/09, 13:06

Jeśli chodzi o ANPE, moje osobiste doświadczenia są również katastrofalne: jeśli nie otrzymujesz wynagrodzenia (przypadek wszystkich młodych absolwentów, którzy nigdy nie pracowali poza stażem), cóż, nie liczysz się dla ANPE: jesteś dla nich do niczego. ..

Krótko mówiąc, nie interesuje ich Twoja sytuacja i od 2 lat nie zaproponowali mi ŻADNEJ oferty pracy...

Kolega z awansu (inżynier mechanik), który otrzymał wynagrodzenie, otrzymał jednorazową ofertę na 18 miesięcy na stanowisko...inżyniera elektryka.

Podczas słynnej obowiązkowej „rozmowy kwalifikacyjnej” pracownik ANPE odpisał mi SMS-em:

„Jeśli inżynierowie nie będą już mogli znaleźć pracy, dokąd pójdziemy?”


Hej, tak, dokąd idziemy? Niektóre klapsy gubią się! : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 22/07/09, 13:18

Wszystko zależy od tego, na kogo trafisz. Mam kolegów, którzy denerwują Wnioskodawców, doprowadzają ich do płaczu (w przypadku kobiet), a nawet prowokują gwałtowne reakcje.

Przez długi czas poszukiwałem pracy, zanim przeszedłem wydziałowy konkurs, który mnie wciągnął. Kiedy tworzyłem swoją działalność liberalną, otrzymałem złe porady od doradcy z kadr ANPE i po 6 miesiącach działalności zostałem osłabiony przez URSSAF. Wypłata 24000 XNUMX F na raz obciąża przepływ gotówki... Stąd koniec bezrobocia, prace dorywcze (rozdawanie ulotek, sprzedaż obwoźna, prace budowlane - i tak, nawet z doktoratem, kiedy się musisz jeść i płacić czynsz, musisz pracować) i zdać egzaminy konkurencyjne, w tym egzamin ANPE.
Z drugiej strony przez cały czas przebywania z proszącą publicznością starałem się polegać na swoim doświadczeniu byłej osoby długotrwale bezrobotnej, aby pozostać człowiekiem i starać się zapewnić jak najwięcej pomocy i wysłuchania.
Jednak od ponad 10 lat profile handlowe i menadżerskie odnoszą większe sukcesy w konkursach skupiających się na tych umiejętnościach i dlatego ludzka strona naszej pracy blednie w obliczu celów liczbowych...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 22/07/09, 13:21

Swoją drogą, gegyx, dziękuję za linki... To rzeczywiście ta amerykańska firma.

[Tryb HRP=WŁ.]
Swoją drogą prawie 249000 XNUMX km moją Félicia GLXi.
Jak daleko jesteś od swojego?
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6980
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2905




przez gegyx » 22/07/09, 14:21

8) Wiedziałem o jego pracy

Tryb „Felicia też” / Mniej niż 100000 XNUMX, moja córka prowadzi czołg. Ona i tak je olej.
Ale duży problem: zdam jutro. Obserwuję pogodę. Roll:
Ponieważ pedał hamulca nie wraca całkowicie, tylko w bardzo upalne dni (jak wczoraj).
Ponieważ w mojej okolicy nie zdarza się to często, nie stanowi to problemu...
http://www.forum-auto.com/pole-techniqu ... 466603.htm
Prawdopodobnie zawór lub sprężyna powrotna w serwie hamulca (mastervac), ale to duży koszt za niewiele.
Sprawdziłem rurkę podciśnieniową i zawór (OK), sprawdziłem, czy mógłbym dodać jeszcze jeden obrót do sprężyny powrotnej pedału (nie). Pozostało jeszcze dołożyć sprężynkę na mostku lub linkę powrotną na pedale, ale może być to widoczne...
: Chichot:
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 202