Idea ekonologii, która przebija się w PS?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Idea ekonologii, która przebija się w PS?




przez Christophe » 22/06/09, 13:26

Model rozwoju po kryzysie

econology
Przez manu. w dniu 22

Widać, że model rozwoju gospodarki liberalnej dobiegł końca. Oprócz problemów gospodarczych i społecznych istnieją zagrożenia ekologiczne. Myślę, że rozwiązaniem będzie połączenie ekonomii i ekologii: tego, co nazywam ekonologią (więcej szczegółów w załączniku). Ta nowa nauka będzie musiała połączyć rozwój gospodarczy i ograniczenia ekologiczne. Jestem pewien, że Francuzi są już świadomi konieczności zmiany modelu. W sposób rozproszony mają poczucie, że to nie racja może proponować inny model. Dziś możemy bronić służby publicznej, a nawet zaproponować masową falę rekrutacji do służby publicznej, aby zapoczątkować zmianę naszego społeczeństwa w kierunku zrównoważonego rozwoju. To nie firmy prywatne mogą inicjować zmiany, ale siła publiczna (zwłaszcza EDF, który należy ponownie przemyśleć). Firmy pójdą ich śladem, jeśli państwo będzie przodować. Częściowe rozwiązanie problemu bezrobocia wśród młodych osób poprzez oferowanie ekologicznych miejsc pracy w służbie publicznej wydaje mi się jednym ze sposobów. Kto mówi, że fuzja ekonomii i ekologii mówi także o końcu naszego obecnego modelu gospodarczego: marnowania energii, wyścigu o wzrost, intensywnego rolnictwa i rybołówstwa itp. Lewica ma obowiązek zaproponować ten nowy model i mam szczerą nadzieję, że to zrobi zrób to z Ségolène na czele.


Brakuje załącznika...przynajmniej ja nie mam do niego dostępu jako gość...

http://www.desirsdavenir.org/les-debats ... econologie
0 x
bain2jasmine
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 21/06/09, 22:44

Re: Idea ekonologii, która przebija się w PS?




przez bain2jasmine » 22/06/09, 13:51

ekonomia = zysk
więc według ciebie musimy sprzątać i oczyszczać (ziemię, ludzi), aby zarabiać pieniądze, zamiast zarabiać na zanieczyszczaniu i zatruwaniu ludzi, co nie jest już modne... ???

Czy to twój pomysł?

a jak konkretnie chcesz połączyć ekonomię i ekologię?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 22/06/09, 14:11

Musisz się jeszcze wiele nauczyć o ekonomii io nas...

Możesz zacząć od 2 linków:
https://www.econologie.com/definition-de ... es-12.html
et https://www.econologie.com/forums/search.php

Wpiszesz w wyszukiwarkę "PIB"...nie na przykład...

Myślę, że nie będziesz usatysfakcjonowany tą odpowiedzią, ponieważ Twoim celem jest trollowanie forum...Mam nadzieję, że się mylę... ale wątpię.

ps: to nie jest MÓJ tekst, ale tysiąca PS...
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115