Nouvel Obs: styl życia wybieranych urzędników, uprzywilejowana?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Nouvel Obs: styl życia wybieranych urzędników, uprzywilejowana?




przez Christophe » 19/06/09, 12:39

Plik jako kryzys, który sprawi, że ludzie zaczną mówić:

Obraz

http://hebdo.nouvelobs.com/hebdo/paruti ... A9lus.html

Europa 1
Styl życia naszych wybranych urzędników

Odszkodowania, zestawienia wydatków, świadczenia rzeczowe ... Pomimo zobowiązania do przejrzystości i rygoru w czasach kryzysu, z naszego badania wynika, że ​​szare strefy i drobne ustalenia pozostają

Nicolas Sarkozy nadal się rozwija. Według obliczeń posła PS René Dosière'a, który specjalizował się w tropieniu awarii Zamku, jego wydatki -113 mln euro - wzrosły w ubiegłym roku o 18,5%: „Koszty operacyjne - przyjęcia, zaopatrzenie, telefon, internet. .. - podwoiły się, a podróże wzrosły o 26%. Powiedziano nam, że wystawiamy dostawców na konkurencję, ale przyjęcie 14 lipca kosztowało 475 000 euro w zeszłym roku, w porównaniu z 413 000 rok wcześniej ”. Bardziej niepokojące: rachunki ujawniają dziurę. „Prezydencja wydała o 3 mln euro więcej niż przyznano jej budżet”, wyjaśnia René Dosière. Aby uzasadnić tę różnicę, Elysée argumentuje, że jest to kwota należna Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Zabawna księgowość! W każdym razie chęć oszczędności, jaką okazuje Sarkozy'emu, nie znajduje odzwierciedlenia w liczbach. Z jednym wyjątkiem: pomoc społeczna. Ta koperta, która służy wzmocnieniu Francuzów w tarapatach, została rzeczywiście zmniejszona o 22%.

W czasach kryzysu styl życia wybieranych urzędników jest oczywiście niezwykle delikatnym tematem. W Wielkiej Brytanii skandal fałszywych raportów o wydatkach dla parlamentarzystów powoduje kryzys reżimowy (patrz obok). Najstarsza demokracja na świecie jest poruszona sercem. A co we Francji, gdzie Republika jest wrzucona do pałaców i wspaniałości Ancien Régime? Oczywiście dokonał się prawdziwy postęp. W 2002 roku Lionel Jospin położył kres panowaniu tajnych funduszy, tych czarnych pieniędzy, za które płacono ministrom i ich gabinetom (patrz str. 16). Trzy lata później skandal wywołany oficjalną sytuacją efemerycznego ministra Hervé Gaymarda (2005) przyspieszył przyjęcie rozporządzenia ... i skłonił znaczną część rządu do rezygnacji z tej przewagi (zob. S. 16). Lepiej: po ekscesach swojego poprzednika Christiana Ponceleta, przewodniczący Senatu Gérard Larcher narzucił dyscyplinę: zmniejszenie o połowę powierzchni swojego domu. Jeśli chodzi o Nicolasa Sarkozy'ego, musimy przyznać, że zerwał z hipokryzją tych poprzedników, podnosząc róg zasłony w bogate godziny Elizjum.


Ale czy właśnie w czasach kryzysu morale Francuzów musiało wiedzieć „to”?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/06/09, 12:45

Uważaj, aby nie uogólniać. Jest wybierany i wybierany.

Osobiście, tak jak sądzę, znaczną większość lokalnych urzędników wybieranych w małych gminach, moja funkcja radnego z pewnością kosztuje mnie więcej niż zarabia.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 19/06/09, 12:52

Ach tak, oczywiście, mówimy tutaj o „dużych” wybieranych na szczeblu krajowym… tych, którzy dużo się ruszają, którzy dużo mówią… dla rezultatu w terenie… niekoniecznie konkretnego. Przeciwieństwo lokalnych, wybieranych urzędników!

Większość z 36000 XNUMX burmistrzów Francji ma inną pracę.

Poza tym, ilu mieszkańców może mieszkać burmistrz? Czy znasz Targol?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/06/09, 13:16

Christophe napisał:Poza tym, ilu mieszkańców może mieszkać burmistrz? Czy znasz Targol?


wikipedia napisała:Dodatki burmistrzów są zdefiniowane w artykule L 2123-23 CGCT w zależności od wielkości gminy, jako procent wskaźnika końcowego brutto skali indeksu służby cywilnej (znanego jako: indeks 1015) [35].

Obraz

Należy pamiętać, że to wynagrodzenie jest wynagrodzeniem maksymalny (nie ma minimum), a samo wynagrodzenie uchwala rada gminy w przedziale od 0 do tego max.
Rady mogą również płacić zastępcom delegatów oprócz burmistrza i zastępców, ale w gminach liczących mniej niż 100 000 mieszkańców zwykli radni nie otrzymują wynagrodzenia. Nie przysługuje im nawet kilka dni urlopu wyjątkowego na wykonywanie swoich obowiązków.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 19/06/09, 13:29

Ach, dziękuję za te wyjaśnienia!

Tak, wydaje mi się to dużo jak na 1000 mieszkańców miasta!

A kto płaci wynagrodzenie burmistrzom? Jaką mają umowę o pracę?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/06/09, 14:05

Christophe napisał:Ach, dziękuję za te wyjaśnienia!

PADKWA :D

Christophe napisał:Tak, wydaje mi się to dużo jak na 1000 mieszkańców miasta!
Uważaj, generalnie w najmniejszych gminach rekompensata głosowana przez radę jest najniższa. Aby pojechać, w niektórych małych miejscowościach do burmistrza i pomocników „wolontariuszy” nie obciążać miasta. Na przykład w mojej gminie +/- 2000h burmistrz i jego zastępcy nie otrzymują maksymalnego wynagrodzenia, ponieważ, o ile dobrze pamiętam, brutto burmistrza wynosi około 1200 €

Christophe napisał:A kto płaci wynagrodzenie burmistrzom?
Nie mogę być w tym super precyzyjny, ale wiem, że gmina nie płaci za wszystko. W ramach solidarności narodowej część wynagrodzenia lokalnych wybieranych urzędników pochodzi z wyższych szczebli (departamenty i / lub region i / lub stan)

Christophe napisał:Jaką mają umowę o pracę?
Odnawialna umowa na czas określony na 6 lat : Chichot:
Poważniej, nie wiem. Musi to być umowa szczególna, ponieważ osoby te ponoszą indywidualną odpowiedzialność karną za czyny popełnione w ramach wykonywania swoich obowiązków.


Ważna uwaga:

Jest coś, o czym zapomniałem powiedzieć: do wynagrodzenia burmistrza często doliczane są inne „pensje” wypłacane przez wspólnoty gmin i ewentualnie różne związki (elektryfikacja, woda itp.)
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
geotrouvetout
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 108
Rejestracja: 18/09/05, 21:10
Lokalizacja: 76




przez geotrouvetout » 19/06/09, 14:29

Targol napisał:Uważaj, aby nie uogólniać. Jest wybierany i wybierany.


nie jest to już osoba wybrana, ale partia polityczna, a korupcja dotyka nie tylko wyższych sfer, ale także małych gmin, gdy tylko wchodzi się do polityki przez jakiekolwiek drzwi.
Widać to tym bardziej, że burmistrz stawia się na posła, miejsca są za dobre, nie mówiąc o przewodniczeniu ruchu, stowarzyszeniu itp.
Skoro nie można być w piecu i młynie, trzeba wybrać zajmowanie się polityką (co w jego sensie nic nie znaczy) lub objęcie funkcji burmistrza.
Czy kampanie na rzecz gminy nie mają trochę smaku z kampaniami prezydenckimi (w ogóle) ???

Geo;).
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 19/06/09, 14:41

geotrouvetout napisał:nie jest to już osoba wybrana, ale partia polityczna, a korupcja dotyka nie tylko wyższych sfer, ale także małych gmin, gdy tylko wchodzi się do polityki przez jakiekolwiek drzwi.


Uwaga Geo, w końcu mnie zdenerwujesz : Mrgreen:
jako pierwsza uwaga, mogę tylko zarejestrować fałsz, ponieważ lista, której byłem częścią (która została wybrana w moim rodzinnym mieście) jest tyglem, który dla niektórych przechodzi od UMP do ekologicznej / alternatywnej lewicy.
O ile w dużych miastach etykieta liczy się bardziej niż człowiek, tak samo jak w małych, to nieprawda.
To rozróżnienie jest jeszcze bardziej widoczne w gminach poniżej 3500hab, gdzie prawo zezwala wyborcom na mieszanie list poprzez wykreślanie niektórych nazw w celu dodania innych.

Jeśli chodzi o korupcję, to jeśli niektórzy zgłaszają się dla chwały, władzy lub innych osobistych względów, w pewnej liczbie małych miasteczek lepiej jest służyć, sprawiać, że coś się dzieje, a nawet ... zapewniać emeryturę. : Chichot:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
geotrouvetout
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 108
Rejestracja: 18/09/05, 21:10
Lokalizacja: 76




przez geotrouvetout » 19/06/09, 16:03

Mimo wszystko nie chcę generalizować, ale w pewnych pozycjach czy funkcjach wchodzi się z pełnymi dobrych chęci, ale szybko wpada w spiralę „zawsze więcej”, pokusa jest taka piękna.
Nawet jeśli mówisz, że jest tygiel, to pozostaje polityczny.
łatwo jest umieścić wszędzie „pasterzy”, abyśmy lepiej niż my zarządzali „owcami”, zwłaszcza że używają „psów” (miejskich), aby wzywać nas do porządku (lub przypominać nam, że jesteśmy tylko owcami).

Polityka, kiedy nas trzymasz !!!

Geo (nie polityczne);).
0 x
Nymette
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 20/06/09, 08:35

podziel, a będziesz panował




przez Nymette » 20/06/09, 08:52

Ja cię czytałem
Szczerze mówiąc, nie zamierzamy się stąd wydostać !!
Rozmawiamy z tobą o nadużyciach Elyosów i Elizejach i voila, po raz kolejny mylimy wszystko
Czy ten artykuł jest skierowany do radnych? Nie
Nagle brak realnej reakcji na ogromne wydatki, które obciążają budżet noty Francja już bardzo chora.
Mylisz wszystko, a patrząc tylko na swoje osobiste sprawy, są inni, którzy dobrze wypełniają swoje kieszenie!
Wszyscy wiemy, że polityka miasta wiele wymaga i że odszkodowanie od burmistrza małego miasta jest zasłużone.
Więc zamiast „uciekać” i czuć, że jesteś namierzony, spójrz ponad tym, co się dzieje i zareaguj nie lub nie!
Chyba że widząc coraz więcej i więcej biednych ludzi, pozostaniesz obojętnym, o ile nie dotkniemy twojego „mandatu jako mało wybrany urzędnik” !!!
Te wydatki mnie szokują, ponieważ rząd jest tylko po to, aby zarządzać firmą i musi się dostosować do tej firmy!
Jesteśmy w kryzysie, ale wydaje się, że jest 2 Francja: ludzie, którzy przeżywają kryzys i ludzie, którzy mają obowiązek wydawać bez liczenia (chociaż budżet przekracza ten, który głosowało 1.3 mln) tracą poczucie wartości, a zwłaszcza zmysł moralny !!! Jak możemy uwierzyć, że ci wybrani urzędnicy mogą zrozumieć trudności finansowe, które stają się problemem ponad połowy populacji, i pomóc nam rozwiązać ten problem, jeśli sami nie są w stanie podjąć żadnego wysiłku?
W Anglii posuwamy się nawet do prośby pracowników brytyjskich linii lotniczych o darmową pracę !!!
Nie martw się: kiedy spieracie się o swoją jakość i zasiłki jako „mali urzędnicy wybrani”… zamierzamy wprowadzić tego rodzaju poczucie winy „proszę, pracujcie za darmo, jeśli chcecie utrzymać państwo francuskie” ... .
A potem jesteśmy zaskoczeni, że ludzie nie chcą już iść i głosować !!!!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 214