Skutki kryzysu: bardziej odpowiedzialni konsumenci?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Skutki kryzysu: bardziej odpowiedzialni konsumenci?




przez Christophe » 10/06/09, 14:23

Temat wspomniany w wiadomościach FR3: kryzys sprawi, że będziemy konsumować mniej i lepiej!

Przykład z szewcem, który nigdy nie miał tyle pracy: wolimy naprawić buty, które przeleżały latami w szafach, niż kupować nowe! Nawet sklepy organiczne są „dopingowane”: kupujemy mniej, ale lepiej (no cóż, to niejasno przypomina mi hasło naszego sklepu)!

Uważam to za bardzo dobre: bardzo realny kryzys gospodarczy przyczynia się do uczynienia konsumentów bardziej odpowiedzialnymi niż lata przemówień i porad?

Szczerze mówiąc, możemy w to uwierzyć i to tym lepiej!

Czy to powrót ZDROWEGO ROZSĄDKU, który nasi (dziadkowie) rodzice znali i stosowali na co dzień przed rozpustą materialnej obfitości, której podlegamy?

W każdym razie wierzę w to!

Artykuł z tego samego gatunku: http://www.greenunivers.com/2009/05/cri ... olos-6398/

Kryzys sprawia, że ​​konsumenci są bardziej ekologiczni

Recesja może mieć pozytywny wpływ na zachowania konsumentów – wynika z badania „Greendex” prowadzonego już drugi rok przez instytut GlobeScan i magazyn „National Geographic” wśród 17 000 osób w 17 krajach (1).

55% konsumentów w 17 krajach twierdzi, że są bardzo zaniepokojeni kwestiami środowiskowymi.

Jeśli chodzi o mieszkanie, są oni coraz bardziej skłonni do oszczędzania energii, na przykład dostosowując ustawienia termostatu lub używając chłodniejszej wody do prania.

80% osób podejmujących wysiłki mające na celu zmniejszenie zużycia energii w gospodarstwie domowym twierdzi, że koszt jest jedną z ich głównych motywacji.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 12/06/09, 20:43

Nie jestem pewien, czy konieczność jest dokładnym synonimem „zdrowego rozsądku”, ale prawdopodobnie może do tego prowadzić…

W konkretnych punktach butów należy zauważyć, że najpopularniejsze obecne modele absolutnie nie są przeznaczone do naprawy i jest to niestety dość ogólna obserwacja: spotkałem się z tym problemem w wielu innych obszarach.
Jeśli nalegasz, mam mnóstwo przykładów!

To robi dużą różnicę w stosunku do produktów dziadków!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/06/09, 22:24

Ahmed ma rację. Weźmy przykład telewizorów. Nowoczesny telewizor LCD ogranicza się do 3 podzespołów. Każdy podzespół (oprócz zasilacza) wart ponad 3/4 ceny nowego urządzenia (oczywiście z robocizną i przesyłką)

Aby wspólnie naprawić sosu, potrzebne są stanowiska testowe fabryki, która je wyprodukowała. Jedyne rozwiązanie: przedłużenie gwarancji. Trzeba pogodzić się z rocznym kosztem posiadania telewizora i gotowe!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 12/06/09, 23:12

Oczywiste jest, że kryzys powoduje, że konsumujemy mniej.
Wszystkie kraje są w spadku, ponieważ konsumenci
kupują tylko to, co jest absolutnie niezbędne i unikają tego, co zbędne, w tym sensie konsumują także lepiej
Firmy nie mogą już sprzedawać swojej produkcji i zwalniają pracowników.
Nikt nie wie, co przyniesie jutro, więc wszyscy
zacisnąć pasa w oczekiwaniu na lepsze dni i zacząć ponownie wykorzystywać przedmioty, które wylądowałyby na wysypisku śmieci.

Jeśli chodzi o energię, ludzie zaczęli oszczędzać w 2008 r., podczas wzrostu cen ropy naftowej, i widzimy, że prawie wszędzie na obszarach wiejskich powstają obszary wspólnego podróżowania.
W mieście przypuszczam, że miłośników komunikacji miejskiej jest więcej
Pojawiły się także domy dobrze ocieplone, lepsze od standardu RT 2005. Inni poprawiają izolację swojego starego domu.

Po stronie odpadów jest mniej zakupów, a co za tym idzie mniej odpadów, wielu zrozumiało również, że konieczne stało się ich ograniczenie.
Tak naprawdę dzięki kryzysowi wiele osób unika marnotrawstwa.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 12/06/09, 23:51

jlt22 napisał:Oczywiste jest, że kryzys powoduje, że konsumujemy mniej.
Wszystkie kraje są w spadku, ponieważ konsumenci
kupują tylko to, co jest absolutnie niezbędne i unikają tego, co zbędne, w tym sensie konsumują także lepiej


Chciałbym w to wierzyć (dla planety, środowiska, naszych dzieci, ich dzieci...), ale znaczną część dnia spędziłem w centrum handlowym (coś, czego już nie mogę znieść...) i nie mogę powiedzieć, że zbędne jest zawsze obecne i dlatego dobrze zakupione!

Co do reszty, w dużej mierze się zgadzam: ludzie zwracają WIĘCEJ uwagi, ale to nie znaczy, że stali się konsumentami, eko-obywatelami czy ekonologami (twój wybór)... Trzeba powiedzieć, że zaczęliśmy bardzo „daleko” "...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Hasardine
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 350
Rejestracja: 26/07/08, 22:01
Lokalizacja: Alzacja




przez Hasardine » 13/06/09, 14:22

To wciąż pokazuje, że jeśli ludzie naprawią swoje stare kratki! żeby ich nie wyrzucili (nie tyle śmieci, ile mogłoby się wydawać!) i żeby drobni handlarze mogli trochę odetchnąć, przeżyć dla tych, którzy jeszcze wiedzą, co to służba! w końcu to jest moja nadzieja!

z drugiej strony, jeśli wszyscy polubią niektórych z nas i sami wszystko naprawią, nie ułatwimy im życia!

PS dziękuję wam, moja zmywarka działa dobrze dzięki wam. (Mam część zamienną po ponownym złożeniu, ale ani słowa mężowi, byłby wściekły! Ciii!)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 13/06/09, 23:14

Był facet co miał ten sam problem z kosiarką, naprawił ją, miał dodatkową część.
Kosiarka ruszyła, skosił cały ogród, ale gdy ją zatrzymała, zabrakło części...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 14/06/09, 01:38

Hasardine napisał:PS dziękuję wam, moja zmywarka działa dobrze dzięki wam. (Mam część zamienną po ponownym złożeniu, ale ani słowa mężowi, byłby wściekły! Ciii!)
Nie chcę się martwić, ale zgodnie z sugestią Oceano, nadmiarowej części jest w rzeczywistości mniej w twoim urządzeniu... ogólnie rzecz biorąc, ma to wpływ na funkcjonowanie...
:?
Powinieneś nam wkrótce powiedzieć, że Twoje śmiecie też nie działają... :?
I nie bez powodu...
Spróbuj więc operacji drugiej szansy, nie spiesz się, uważnie obserwuj i odłóż go z powrotem na właściwe miejsce.
: Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113