Średnie roczne zużycie energii w gospodarstwie domowym?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
zielony odstraszacz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/06/09, 08:39

Średnie roczne zużycie energii w gospodarstwie domowym?




przez zielony odstraszacz » 04/06/09, 08:43

W ramach badania dotyczącego małych elektrowni wiatrowych chcę poznać średnie zużycie energii we francuskim gospodarstwie domowym (składającym się z dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci) na okres jednego roku. Zakłada się, że kominek zasilany jest wyłącznie energią elektryczną.

Czy ministerstwa podały oficjalne informacje?

Z góry dziękuję za odpowiedzi...

PS: jeśli temat nie jest w odpowiednim miejscu, pozwalam administratorom i modom przenieść go do bardziej odpowiedniej części.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/06/09, 09:28

W Belgii, dokonując wymiarowania instalacji fotowoltaicznych, NOTATKUJEMY (prosimy klientów o fakturę) 3500 do 8000 KWgodzin rocznie. Trzeba wziąć pod uwagę, że 3500 jest dla osób, które nie mają bojlera elektrycznego, dużej zamrażarki i gotują na gazie. W przypadku gospodarstwa domowego tej wielkości kocioł elektryczny zużywa około 3650 kWh/rok.
Ogrzewanie nie jest wliczone w cenę.
Ogrzewanie (gaz) stanowi 40.000 120.000 do XNUMX XNUMX kWh rocznie. Jest to oczywiście bardzo zmienne: nieobecna w ciągu dnia rodzina sportowa w dobrze ocieplonym domu konsumuje mniej niż para zmarzniętych emerytów w słabo ocieplonym domu.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 04/06/09, 10:01

Myślę, że mówienie średnio o ogrzewaniu elektrycznym nie jest istotne, biorąc pod uwagę różnice klimatyczne we Francji.

Powinieneś przynajmniej „zregionalizować” swoją prośbę.

Ogrzewanie energią elektryczną z turbiny wiatrowej jest w każdym razie utopią… ale zasilanie nią pompy ciepła już mniej!

Liczby i statystyki dotyczące produkcji i zużycia energii elektrycznej we Francji EDF / RTE znajdziesz w tym dokumencie: Statystyki RTE za 2007 rok

W przeciwnym razie spójrz także na oferty „vivrelec”.
0 x
zielony odstraszacz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/06/09, 08:39




przez zielony odstraszacz » 04/06/09, 11:58

Hmm, region to centrum.

Na stronie internetowej DGEC znalazłem informację, że zużycie energii w starych budynkach wynosi 240 kWh/m²/rok. Czy obejmuje to ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową?

Jeśli założymy, że ogrzewanie i ciepła woda nie są elektryczne, jak myślisz, jakie zużycie energii elektrycznej powinniśmy osiągnąć dla typowego gospodarstwa domowego (2 osoby dorosłe, 2 dzieci)?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 04/06/09, 12:31

Twoje 240 kWh/m² rocznie obejmuje ogrzewanie (jest to TYLKO ogrzewanie), ale czy jest ono uwzględniane z korektą energii pierwotnej czy bez?

Ponieważ norma wymaga od nas posługiwania się energią pierwotną, dlatego we Francji każdą elektryczną kWh należy skorygować współczynnikiem 2.58 (1 elektryczna kWh nie oznacza zużycia 1, ale 2.58 kWh EP/m².rok)

Dzięki ogrzewaniu elektrycznemu możemy zatem „łatwo osiągnąć 400 kWh/m².rok”...

Weźmy dom ogrzewany „w miarę, ale dość słabo izolowany”: masz 150 kWh/m².rok z poprawką, która daje 387 kWh/m².rok.

W rzeczywistości 240 to nawet bardzo dobra wartość w EP, ponieważ wynosi mniej niż 100 kWh/m².rok

W każdym razie nie można posługiwać się tak „niejasną” liczbą…
0 x
zielony odstraszacz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 04/06/09, 08:39




przez zielony odstraszacz » 05/06/09, 13:49

Uważam, że „240 kWh/m².rok” jest ujęte w energii końcowej, ponieważ jest cytowane w tym samym czasie, co cel wynoszący 50 kWh/m².rok dla nowych budynków mieszkalnych…
Muszę sprawdzić, ale wydaje mi się, że to wszystko...

Hmm, jeśli wykluczymy ogrzewanie i ciepłą wodę, ile będzie warte zużycie energii elektrycznej (oświetlenie, sprzęt kuchenny i inne) dla typowego gospodarstwa domowego?
Jest to rodzaj zużycia, który turbina wiatrowa (mniej lub bardziej istotna w zależności od zużycia i inwestycji) będzie wspierać...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/06/09, 17:48

Dobrze !

Słoń napisał:

W Belgii, dokonując wymiarowania instalacji fotowoltaicznych, NOTATKUJEMY (prosimy klientów o fakturę) 3500 do 8000 KWgodzin rocznie. Trzeba wziąć pod uwagę, że 3500 jest dla osób, które nie mają bojlera elektrycznego, dużej zamrażarki i gotują na gazie. W przypadku gospodarstwa domowego tej wielkości kocioł elektryczny zużywa około 3650 kWh/rok.
Ogrzewanie nie jest wliczone w cenę.
Ogrzewanie (gaz) stanowi 40.000 120.000 do XNUMX XNUMX kWh rocznie. Jest to oczywiście bardzo zmienne: nieobecna w ciągu dnia rodzina sportowa w dobrze ocieplonym domu konsumuje mniej niż para zmarzniętych emerytów w słabo ocieplonym domu.


i myślę, że ma rację! :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163