We Francji rośnie presja społeczna…

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

We Francji rośnie presja społeczna…




przez Christophe » 23/03/09, 11:43

Duże, przy ładnej pogodzie, warczy wszędzie, nawet w Saint Pierre i Miquelon (a tam wciąż jest zimno)! Zabawne, przewidywaliśmy, że niższe temperatury będą równoznaczne z większą liczbą demonstracji i niezadowoleniem społecznym.

Czy we Francji przygotowywany jest „maj 2009”?

Argument Fillona, ​​który mówi "To nie jest nasza wina kryzys ma charakter globalny”, zdradza ich niekompetencję (lub niechęć) do chęci poprawy rzeczy...

Klasyka „Gdzie indziej zawsze jest gorzej, więc nic nie możemy z tym zrobić i nie narzekać za bardzo” to argument zupełnie bezwartościowy... zwłaszcza ze strony człowieka życia publicznego!

W tym samym „głupim rozumowaniu”: moglibyśmy też być martwi… bylibyśmy mniej głodni i nie byłoby już problemów z wiązaniem końca z końcem… Moglibyśmy też urodzić się w biednym kraju i umrzeć z głodu w wieku 6 lat: koniec problemów z siłą nabywczą...

Coraz bardziej myślę, że ten kryzys był celowo chciany przez kilku wpływowych ludzi (bardzo i ultrabogatych), aby narzucić „coś” światu, trochę tak, jakby 11 września ograniczył wolności jednostki… (a dla niektórych znacznie bardziej niż inne, zwłaszcza gdy skóra jest lekko opalona...)

Pozostaje odkryć, czym jest to „coś”…
Ostatnio edytowane przez Christophe 23 / 03 / 09, 14: 10, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 23/03/09, 11:48

: Mrgreen: Rhoooo, niegrzeczny teoretyk spiskowy : Mrgreen:
+ pieniądze,
+ moc,
+ zabawa (bawimy się trochę z tłumem)
...
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 23/03/09, 12:40

Ja tylko obserwuję: to nie są konspiracyjne spekulacje...

Kto stworzył kryzys, jeśli nie „bogaci bogaci”?

Z pewnością to nie pracownicy (również bogaci, ale mniej w skali ludzkości) tylko cierpią…

Myślę, że celem tego kryzysu jest w istocie uchwalenie czegoś, co ma na celu dalsze wzmocnienie władzy (i kontroli nad resztą ludzkości) niektórych…
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 23/03/09, 14:08

: Mrgreen: ale nie, ale nie, to rzeczywiście biedni ci Amerykanie, którzy chcieli kupić dom, którzy zaciągnęli mnóstwo pożyczek i którzy nie byli już w stanie ich spłacać : Mrgreen:
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.

(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 23/03/09, 14:11

Na szczęście, kto ma : Mrgreen: bo to ironia, prawda, Renaud?

Obecny kryzys nie wynika wyłącznie z kryzysu na rynku subprime...
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 23/03/09, 15:10

tak, całkowicie dla nich : Mrgreen:
a tak na serio, poza spółkami subprime, które początkowo spowodowały dziurę w wysokości 700 miliardów dolarów (z pamięci), obecnie jesteśmy znacznie powyżej tych liczb, jeśli chodzi o dziurę... Nie przypominam sobie, żebym słyszał jakiekolwiek wiarygodne wyjaśnienia na temat kaskadowego efektu wzrostu tej wartości zanik „bogactwa” (zwłaszcza dlatego, że wirtualne niewątpliwie może zniknąć łatwiej).
O ile w odniesieniu do 11 września lub „złych” islamistów mogliśmy zrozumieć (nie zaakceptować) reakcje USA, prawdą jest, że w obliczu tego kryzysu zastanawiamy się, co może z niego wyniknąć w zakresie kontroli lub ograniczenia wolności: czerpiąc inspirację z Chattama „arkana chaosu” moglibyśmy uwierzyć, że wyższe sfery toczyły małą wojnę na naszych plecach :|
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.

(Alessandro Marandotti)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 23/03/09, 15:47

Subprime są jak Madoff i Kerviel: kozły ofiarne...

Najgorsze jest to, że spekulacja w dół (lub krótka sprzedaż) jest nadal dozwolona: im bardziej spada gospodarka realna, tym bardziej zyskuje wirtualna gospodarka spekulantów…

Myślę, że nadszedł (wreszcie) czas, aby odwrócić trwający od 20-30 lat trend, zgodnie z którym wyniki giełdowe są konsekwencją realnej gospodarki, a nie przyczyną!!!

Wreszcie szeroko rozmawialiśmy już o tym wszystkim w temacie PBS: https://www.econologie.com/forums/adherez-au ... t6158.html

Celem tego tematu jest analiza społecznych konsekwencji tej wiosny... a nie szukanie winnych...

Wyraźnie zrozumiałeś analogię, którą chciałem poczynić z 11 września: nie przyczyny, ale skutki, jakie te „katalizmy” wygenerowały na nasze codzienne życie…

Jedno mnie dziwi: że w USA nie ma więcej przemocy… wiedząc, że wszyscy są uzbrojeni (lub prawie) i że kilka milionów ludzi, którzy całe życie pracowali, zostało włóczęgami...(nie ma innych słów)...Osobiście wziąłbym już broń (gdybym ją miał)...

Zastanawiam się, czy to wszystko nie jest ściśle powiązane z „blokadą” patriotycznego aktu…

Kurczę, to spisek... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 23/03/09, 16:59

Christophe napisał:Subprime są jak Madoff i Kerviel: kozły ofiarne...[...]
Kozioł ofiarny Madoffa? :zaszokować:
Znowu Pikoi? :zmarszczyć brwi:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 23/03/09, 17:03

Oczywiście: są kozłami ofiarnymi całego systemu gospodarczego i finansowego, który jest zgniły do ​​szpiku kości!! Madoff i Kerviel molestowali OK, ale ilu innych również? Ich zadaniem było molestowanie i zarabianie jak największej ilości pieniędzy...

To kilku chłopaków, których „wyciągamy” z kapelusza przez przypadek, w środku kryzysu… a wcześniej? Nie mów mi, że nie wiedzieliśmy, a raczej nie chcieliśmy wiedzieć... To wszystko sprawy polityczne...

Co przez to rozumiem: czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym, że „system” jest po prostu „głównym winowajcą” tego typu nadużyć?

Nasz system nie będzie wystawiony na próbę podczas tego kryzysu, dlatego to się powtórzy i następnym razem będzie gorzej...

Serce człowieka jest właśnie takie... szkoda dla nas!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 23/03/09, 17:08

Madoff jest jedną z osób „odpowiedzialnych” za upadek tego systemu, dla własnej korzyści (850 milionów dolarów „kieszonkowego”), Kerviel jest tylko żołnierzem, wystarczająco wyszkolonym, aby wykonywać rozkazy i zastępować generałów podczas bitwy zgubiony...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157