Jaka etyczna inwestycja?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
patpat52
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 01/11/08, 21:34

Jaka etyczna inwestycja?




przez patpat52 » 01/11/08, 21:49

Witam,
Chciałbym dokonać inwestycji, oczywiście najlepiej opłacalnej, ale z pewną etyką, czyli inwestować w spółkę, która szanuje środowisko i która ma na celu rozwój energii odnawialnych lub ekologii z realną troską o zachowanie planety .
Czy ktoś zna taką spółkę notowaną na giełdzie, która potrzebuje wsparcia?
Słyszałem o firmie Véolia Environnement, wydaje mi się, że zajmuje się ona uzdatnianiem wody, ale nie jestem pewien, czy pomimo swojej nazwy jej celem jest wyłącznie ochrona środowiska. Czy możesz mnie oświecić, a przede wszystkim dać mi wskazówki w moich badaniach?
Ponadto powiedziano mi, że bank Crédit Coopératif będzie wspierał projekty nastawione na ekologię i zrównoważony rozwój. Czy to jest poprawne ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 01/11/08, 22:35

Celem firmy jest osiągnięcie zysku, jeśli w tym celu musi nadać sobie pozory etyki lub szacunku dla środowiska, nie ma problemu! To właśnie nazywamy „com”: styl ekologiczny jest obecnie bardzo modny.
Dalsze popychanie rozumowania prowadzi do „sprawiedliwego handlu” (powiedzmy mniej nieuczciwego?) i „biznesu charytatywnego”.
Jeśli mówimy obecnie o „moralizacji” gospodarki, to nie przypadek, tylko dlatego, że jej nie ma.

Trzeba mieć świadomość jednego: rentowność i etyka to dwa pojęcia z natury sprzeczne i przeciwstawne. Wystarczy, że bez skrupułów zainwestujesz w coś bardzo „soczystego” (choć w tej chwili...) lub przeznaczyć swoje pieniądze na coś, co głęboko aprobujesz.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9

Re: Jaka etyczna inwestycja?




przez C moa » 02/11/08, 11:16

patpat52 napisał:Witam,
Chciałbym dokonać inwestycji, oczywiście najlepiej opłacalnej, ale z pewną etyką, czyli inwestować w spółkę, która szanuje środowisko i która ma na celu rozwój energii odnawialnych lub ekologii z realną troską o zachowanie planety .
Czy ktoś zna taką spółkę notowaną na giełdzie, która potrzebuje wsparcia?
Słyszałem o firmie Véolia Environnement, wydaje mi się, że zajmuje się ona uzdatnianiem wody, ale nie jestem pewien, czy pomimo swojej nazwy jej celem jest wyłącznie ochrona środowiska. Czy możesz mnie oświecić, a przede wszystkim dać mi wskazówki w moich badaniach?
Ponadto powiedziano mi, że bank Crédit Coopératif będzie wspierał projekty nastawione na ekologię i zrównoważony rozwój. Czy to jest poprawne ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Witaj patpat52 i witaj w forum.

Twoje podejście wydaje się bardzo interesujące i samo zadanie pytania mówi wiele o Twoim stanie umysłu.

Dla Véolii wiedzcie, że jest to firma, która istnieje od czasów kalakala, a jej poprzednia nazwa brzmiała Vivendi Environment. Jak zapewne widzieliście na ich stronie internetowej, jest to firma o ugruntowanej pozycji w zakresie uzdatniania wody i zarządzania technicznymi centrami składowania. Czy są lepsi od innych, nie wierzę, pozostaje to duża firma, która ma dobre podstawy w swoim biznesie i nie mam poczucia, że ​​chce iść innymi drogami, bo te są bardzo opłacalne. Czy potrzebuje wsparcia, też nie sądzę. Czy to się opłaca? To była dojna krowa grupy Vivendi....

Z drugiej strony jest wiele startupów, szczególnie w obszarze biotechnologii, które robią ciekawe rzeczy. Ryzyko jest nieco większe, ponieważ na ogół znajdują się one w fazie badań, ale jeśli chodzi o zwolnienie z podatku, idealnie wpisuje się to w ramy nowych przepisów dotyczących wsparcia dla młodych innowacyjnych przedsiębiorstw.

Nie wiem czy mieliście okazję spędzić trochę czasu na stronie dlatego odsyłam Was do projektu, który zrodził się w ramach forum. Polega na syntezie oleju z materiałów organicznych. Synteza ta odbywa się poprzez fermentację w środowisku beztlenowym z udziałem bakterii zwanej perfringens. Jak przeczytasz, w rzeczywistości przejęliśmy pracę doktora Jeana Laigreta. Zajmował się tym tematem w latach 45-50, osiągał doskonałe rezultaty, lecz od tego czasu jego twórczość poszła w zapomnienie.

https://www.econologie.com/forums/projet-laigret-avancement-et-chronologie-t6366.html

Jak będziecie mogli przeczytać, w pewnym momencie podjęliśmy ten temat i staramy się udowodnić, że to działa. W tym kontekście utworzymy stowarzyszenie i/lub SARL typu JEI. Pomoc finansowa z pewnością będzie konieczna....

Jeżeli będą Państwo potrzebować dalszych informacji na ten temat, pozostajemy do Państwa dyspozycji.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146