CAC40 traci 9 procent, czarny poniedziałek czy koniec systemu?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

CAC40 traci 9 procent, czarny poniedziałek czy koniec systemu?




przez Christophe » 06/10/08, 16:55

Początek końca systemu bankowo-finansowego lub przynajmniej jego głębokie przesłuchanie? CAC40 stracił dziś 9%.

Serwery Boursorama są przeciążone: http://www.boursorama.com/ ale udało mi się to uchwycić:

Obraz

Gdybym był politykiem, powiedziałbym: to straszne, to katastrofa: najgorszy kryzys 1929 roku jest u naszych stóp!

Ale ponieważ nie jestem taki i niepoprawny politycznie mnie to nie przeraża: wmawiam sobie, że system, którego bronili i budowali nasi politycy i rodzice (a którego nadużywali?), mógł dobiec końca.

Że to wszystko jest po prostu godziwym zwrotem „zawsze większych zysków”, „zawsze większej eksploatacji bogactwa”, „globalizacji”, utraty „wartości moralnej”, łatwego pieniądza, nadmiernej lichwy, wykorzystania PKB będącego czynnikiem gospodarczym indeks zupełnie nieprzystosowany do skończonego świata...

Więc gdzieś, ten stan rzeczy bardzo mnie cieszy i bardzo mi przykro z powodu ekonomistów, do których przywykliśmy forums którzy obecnie tracą pieniądze na giełdzie....ale Bardzo obawiam się także „prawdziwych” konsekwencji tej małej gry sukinsynów, którzy myśleli, że dominują w „wirtualnym” świecie


Ale powtarzam sobie też, że mniejszość ludzi zarobi dużo pieniędzy na tym kryzysie… i myślę, że… zawsze ta sama mniejszość wygrywa… Możesz mnie nazwać konspiratorem... pierdol mnie!
Ostatnio edytowane przez Christophe 06 / 10 / 08, 18: 51, 3 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 06/10/08, 17:02

Przynajmniej nie ryzykujemy, że ludzie będą zazdrośni: strona DOW JONES

Wall Street: spadek przyspiesza, Dow Jones traci ponad 500 punktów [06 - 10:08 - Les Echos ]

W poniedziałek rano spadki na nowojorskiej giełdzie uległy dalszemu przyspieszeniu, a flagowy indeks Dow Jones zyskał ponad 500 punktów, podczas gdy w Europie kryzys nasilił się: Dow Jones stracił 5,23%, a Nasdaq 6,83, XNUMX%.

Około godziny 14:50 GMT indeks Dow Jones Industrial Average (DJIA) spadł o 539,77 punktu, do 9.785,61 punktu. Choć od października 10.000 r. nie spadł poniżej 2004 tys. punktów, to przejściowo spadł do 9.738,30 pkt.

Zdominowany przez technologię Nasdaq stracił 132,99 punktów do 1.814,40 punktów.

Rozszerzony indeks Standard & Poor's 500 zyskał 6,15% (67,65 pkt), przy 1.031,58 pkt.


http://www.lesechos.fr/investisseurs/an ... e/nyse.php
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 06/10/08, 17:09

Mała precyzja do rozważenia: prawdziwą gospodarkę tworzą nie oni!
To konsumenci, czyli my wszyscy, tworzymy gospodarkę, a nie Giełdy!

Razem jesteśmy od nich silniejsi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 06/10/08, 17:26

Tak, w końcu idziesz do banku, nie dają ci pieniędzy, albo idziesz do szefa, wyrzuca cię z wirtualnej ekonomii, czujesz, że wszystko idzie dobrze.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: CAC40 traci 7 procent, czarny poniedziałek lub koniec systemu




przez bham » 06/10/08, 17:29

Christophe napisał: Możesz mnie nazwać konspiratorem... pierdol mnie!

Buu złoczyńco! Anarchisto, idź! Niedobrze jest oskarżać miłych bogatych! : Lol:

W każdym razie jest bardzo gorąco, te spadki wskazują, że duzi inwestorzy, w tym banki, masowo sprzedają swoje akcje, aby zachować płynność, ale także ze strachu, ponieważ wiedzą, że działalność gospodarcza ucierpi; Czas pokaże, co zrobią z odzyskanymi pieniędzmi?

Przy okazji info: jak spadną akcje i pozostaną już tylko mali akcjonariusze, wielu giełdowym spółkom grozi upadłość > wynik: akcje będą nic nie warte, zostaną zlikwidowane i nadal pozostaną ci mali kto wzniesie toast : Evil: ; miało to już miejsce w przypadku akcji internetowych na giełdzie po 2001 roku.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 06/10/08, 17:47

nonoLeRobot napisał:Tak, w końcu idziesz do banku, nie dają ci pieniędzy, albo idziesz do szefa, wyrzuca cię z wirtualnej ekonomii, czujesz, że wszystko idzie dobrze.


Już nas nie ma...

A jeśli do tego dojdziemy, możemy na nowo nauczyć się pojęć o bardziej ludzkich wartościach, w których celem życia nie jest zawsze konsumowanie więcej…

To, co istotne, będzie miało pierwszeństwo przed trywialnościami dzisiejszego społeczeństwa...

Myślę, że planeta wyjdzie na tym lepiej. W tym sensie obecny system gospodarczy NIE jest zgodny z ekologią!

bham napisał:Buu złoczyńco! Anarchisto, idź! Niedobrze jest oskarżać miłych bogatych! : Lol:


Hihhihiih Jonule jest moim przyjacielem, jest powszechnie znany! Co oznacza dla Ciebie bycie bogatym? Jeśli opieramy się na indywidualnej średniej majątku ludzkości, to wszystko na tym forums jesteśmy bardzo bogaci...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 06/10/08, 18:05

Swoją drogą Nono, czego się boisz? Według naszej (pi)polityki francuski system bankowy nie powinien być NIEDOTYKALNY w obliczu kryzysu? : Lol: : Lol: : Lol:

W przeciwnym razie spójrz na piątkowy kurs cac: http://www.boursorama.com/cours.phtml?symbole=1rPCAC
Obraz

To dlatego, że wspiął się w ciągu ostatnich 2 godzin, upadek dnia wydaje się tak ważny... tak naprawdę w ciągu 5 dni stracił tylko 6%...

To wciąż wygląda na coś wielkiego...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 08/10/08, 10:22

Nowy spadek: -8.18% dziś rano...

Obraz

Czy zatem uratujemy system finansowy, czy nie?

Pik i pik i utknął gram...

Wczoraj w telewizji rosyjski oligarcha wygłosił „ciekawą” uwagę:

Ten kryzys dotyczy tylko 100 najbogatszych ludzi (w Rosji), zasady gry były znane, dziś przegrywamy, jutro wygramy, i co?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 08/10/08, 11:27

Christophe napisał:
Hihhihiih Jonule jest moim przyjacielem, jest powszechnie znany! Co oznacza dla Ciebie bycie bogatym? Jeśli opieramy się na indywidualnej średniej majątku ludzkości, to wszystko na tym forums jesteśmy bardzo bogaci...


Wiesz, że wszyscy jesteśmy mniej lub bardziej anarchistyczni, ponieważ wszyscy jesteśmy +lub- bogaci.
Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie: „Co to znaczy być bogatym?” Odsyłam Cię do tego co napisałeś:
Ale myślę też, że mniejszość ludzi zarobi dużo pieniędzy na tym kryzysie… i myślę, że to są…wciąż ta sama mniejszość kto wygrywa

Bogactwo (materialne, finansowe) jest zatem wartością bardzo względną, można je zrozumieć jedynie w porównaniu z tym, co się posiada w stosunku do innych; kiedy mówię „niedobrze jest oskarżać miłych bogatych”, oczywiście mam na myśli tę mniejszość i problem nie polega na tym, że są bogaci lub przynajmniej bogatsi od innych, problem polega na tym, że „wykorzystują system to upadek, gdy inni, mniej mądrzy, bardziej potrzebujący i oszczędzający, zostawiają tam swoje pióra, ci sami ludzie, którzy zbierają jedynie okruchy systemu finansowego, który ich przerasta, ale który żywią się swoimi oszczędnościami.
Jaki jest zatem morał z tej historii?
Czy teorię ewolucji należy potwierdzić dominacją najbardziej oportunistycznych, najbardziej przebiegłych, tych, których widzimy, że odnoszą sukcesy w polityce?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 08/10/08, 13:05

bham napisał:Jaki jest zatem morał z tej historii?


Nie ufasz już nikomu?

bham napisał:Czy teorię ewolucji należy potwierdzić dominacją najbardziej oportunistycznych, najbardziej przebiegłych, tych, których widzimy, że odnoszą sukcesy w polityce?


Cóż, prawo najsilniejszego staje się prawem najbogatszego w naszym systemie...

Nic jednak szokującego (w sensie logicznym)?
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 170