Nacjonalizacja Fortis! Kto wygrywa, kto przegrywa?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Nacjonalizacja Fortis! Kto wygrywa, kto przegrywa?




przez Christophe » 29/09/08, 08:27

„Europa nie może zostać dotknięta amerykańskim kryzysem finansowym, to niemożliwe” – powiedział dziś rano Reynders. Jaki jest więc plan ratunkowy? Poza tym mówimy o oszczędzaniu „małych” oszczędzających, ale co z bieżącymi kredytami? Wiele osób ucieszyłoby się, gdyby nie musieli już spłacać kredytu hipotecznego (po francusku kredyt hipoteczny). Bankructwo działa w obie strony, prawda?

Ale chyba śnię i jak zwykle z bankierami idzie to tylko w jedną stronę, to znaczy: nie tą na twoją korzyść...

Wysoki wzrost, dziennikarz, który pyta (kiedy nic nie jest zrobione): „Kiedy państwo sprzeda swoje akcje?”

A pkoi państwo belgijskie nie powinno czerpać zysków z jego inwestycji?

Jako przykład „sprywatyzowania zysków, znacjonalizowania strat” uważam, że Belgia właśnie dobrze sobie poradziła…

Uwaga Nie mówię, że największy bank w Belgii powinien zostać zwolniony (ze względu na efekt dominia i przy okazji dlatego, że tam jestem...), ale po prostu chciałbym, żeby to było lekcją dla winowajców ( blablabla ), że nie ma całkowitej bezkarności a wręcz przeciwnie korzyści zawsze "takie same"... kiedy państwo odsprzeda swoje udziały... : Evil:

Popatrzmy na dzisiejszą cenę akcji...

Fortis uratowany przez państwo, by uspokoić oszczędzających „raz na zawsze”

29/09/2008 07:50

Porozumienie zostałoby ostatecznie zawarte w mgnieniu oka w ten niedzielny wieczór, i to bardzo późnym wieczorem. Celem była ochrona Fortis i jego deponentów przed prawdziwym finansowym trzęsieniem ziemi. W związku z tym znalezienie korzystnego rozwiązania w celu ochrony aktywów belgijskich oszczędności zajęło cały weekend negocjacji i konsultacji z Jean-Claude Trichet, prezesem Europejskiego Banku Centralnego.

Ostatecznie przyjęte rozwiązanie przewiduje interwencję władz belgijskich, luksemburskich i niderlandzkich. Rząd belgijski wstrzykuje 4,7 mld euro do Fortis Bank Belgium, rząd luksemburski 2,5 mld do Fortis Bank Luxembourg, a holenderski 4 mld do Fortis Bank Nederland. Za każdym razem poszczególne rządy obejmują 49% udziałów w utworzonym na ich terytorium banku Fortis. Jest to zatem forma nacjonalizacji, ponieważ nawet jeśli państwo nie jest większością z 51% kapitału, staje się pierwszym udziałowcem banku. Z drugiej strony na razie nikt nie wie, jak długo pozostanie w stolicy Fortis.


http://www.trends.be/fr/chronique-econo ... nants.html

ps: to samo dotyczy Francji, gdyby tak się stało, ponieważ państwo jest, według Sarko, gwarantem każdego bankructwa ... tyle że we Francji mamy już doświadczenie z kredytem w Lyonie. Poza tym, jeśli kk1 zna się na temacie, to jestem zainteresowany: kto wygrał, kto przegrał w tym czasie (byłem trochę młody)?
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 09 / 08, 08: 36, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 29/09/08, 08:31

Hej, pytanie do quizu: czy wierzysz, że Fortis, po znacjonalizacji, będzie udzielał rządom pożyczek o zerowej stopie procentowej? Założę się, że nie... a przede wszystkim nie powinniśmy być... uczciwi i nieuczciwie konkurować z innymi bankami...

https://www.econologie.com/l-escroquerie ... -3920.html
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 29/09/08, 09:53

Witam,
Zabawne, 3 miesiące temu "finansista" doradził mi zakup akcji fortisu, dobrze zrobiłem, że go nie posłuchałem!
Czego jeszcze będzie chciała, gdy „ratunek” okaże się skuteczny?
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 29/09/08, 10:05

Bibiphoque napisał:Czego jeszcze będzie chciała, gdy „ratunek” okaże się skuteczny?
@+


Cóż, dzisiaj powinno wzrosnąć... Stawiam na około +10% na zamknięciu.

Mały „+3.9%” o godzinie 10:15:
http://www.boursorama.com/cours.phtml?symbole=FF11-FORB

Podczas gdy reszta CAC jest mocno na minusie -3%!!
Ostatnio edytowane przez Christophe 29 / 09 / 08, 10: 12, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Nacjonalizacja Fortis! Kto wygrywa, kto przegrywa?




przez bham » 29/09/08, 10:06

Christophe napisał:
Uwaga Nie mówię, że największy bank w Belgii powinien zostać zwolniony (ze względu na efekt dominia i przypadkiem, bo tam jestem...) ale po prostu chciałbym, żeby to było lekcją dla winowajców (blablabla), że nie ma całkowitej bezkarności, a wręcz przeciwnie, wieczne korzyści „takie same”… kiedy państwo sprzedaje swoje udziały… : Evil:


Powiedz Christophe, że musiałeś mieć zimne poty :|

Pełna zgoda z Twoją konkluzją. do dalszych przemyśleń prowadzi mnie stwierdzenie, że obecnie politycznie poprawne jest pytanie, czy prywatyzacja instytucji publicznych, takich jak La Poste, jest rzeczywiście pożądana.
Gospodarka rynkowa opiera się na wolnej przedsiębiorczości, na automatycznej regulacji rynku, rodzaju gigantycznej arenie, na której gramy, aby wygrać lub przegrać pieniądze, w większości poprzez wirtualne operacje.
Problem polega na tym, że te operacje finansowe mają bardzo realny wpływ na codzienne życie obywateli świata i że „mają to gdzieś”, poprzez swoje małe gówniane gierki, powszechnie uznawane za normę, zagrażają równowagę ekonomiczną i finansową całego świata.
Stany chciały, nie wiem dlaczego, wycofać się z produkcji narodowej waluty i spółek publicznych, żeby lepiej pozwolić robić to sektorowi prywatnemu, bcq bardziej wydajnemu jak wszyscy wiedzą : Chichot: ; widzimy dzisiaj, co to daje i bez władz publicznych moglibyśmy być niewątpliwie świadkami wspaniałego efektu domina w skali globalnej, prowadzącego do upadku największych światowych gospodarek, utraty przez wszystkich oszczędzających roszczeń i z pewnością niekontrolowanej popularności masowe ruchy prowadzące do całkowitej anarchii na poziomie władzy.

To ziarnko piasku w gospodarce, jakim jest subprime, może lub mogło (bądźmy optymistami) być strasznym detonatorem wysadzającym w powietrze porządek polityczny i gospodarczy na skalę planetarną. Zaufać swojemu bankierowi, swojemu ubezpieczycielowi? Zrobic co ?
Szczerze wierzę, że w sprawach gospodarczych państwa muszą ponownie stać się panami; natura ludzka oznacza, że ​​nie można dopuścić do tego, aby zagrażała kruchej równowadze gospodarczej; państwa muszą wziąć sprawy w swoje ręce, ale z drastycznymi kontrolami zarządzania publicznymi pieniędzmi… tak, aby nie doszło do ponownego wystąpienia „Crédit Lyonnais”, „Tapie” i spółki….
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Re: Nacjonalizacja Fortis! Kto wygrywa, kto przegrywa?




przez Christophe » 29/09/08, 10:11

bham napisał:Powiedz Christophe, że musiałeś mieć zimne poty :|


No nie... bo nie mam żadnych oszczędności: jak mam pieniądze to wkładam je w optymalizację domu (deom, ulepszenia solarne, baran, ogród...): przynosi dużo więcej (z satysfakcją ale również w wycenie nieruchomości) niż nędza, jaką ośmielają się dawać bankierzy w Belgii (1.5% rocznie...)! : Chichot: : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 29/09/08, 11:06

Zadziwiający chwyt: -10% dla Fortis o godzinie 11:XNUMX

Jeszcze bardziej zaskakujące: -22.74% dla Dexii!

A więc panie Reynders... co nie może dotyczyć europejskich banków?

Najgorsze dopiero nadejdzie dla „nich”… rzeczywiście…

Więc kupuj i konsumuj, zanim Twoje konto bankowe „wyczerpie się”…
0 x
Robertlebois
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 28/09/08, 15:51




przez Robertlebois » 29/09/08, 11:13

cześć bham,

Pełna zgoda ze wszystkim. Nadszedł czas, aby państwa odzyskały kontrolę nad kilkoma obszarami, takimi jak gospodarka i finanse.
Wyraźnie widać, dokąd prowadzi nas ta liberalna anarchia.

Ale nie należy zapominać, że światowa i zawsze aktualna organizacja finansowa była instalowana (i kontrolowana?) przede wszystkim przez USA i Wielką Brytanię.

Zgniły system upada. Z pewnością będzie to trochę trudne w nadchodzących latach, ale jest to błogosławieństwo w nieszczęściu.

Nadszedł czas, aby nasze państwa odzyskały kontrolę, nawet jeśli oznacza to wsadzenie kilku sztabek uranu w dupy najbardziej zgniłych ludzi, takich jak ten rosyjski miliarder, który okradał interesy Rosji, a tym samym narodu rosyjskiego i przepadł z pieniędzmi w Anglii .

Pewne jest to, że najbardziej zepsuci będą krzyczeć, dawać lekcje moralności Rosjanom, bo ich to wkurzy w biznesie. Z pewnością będą krzyczeć w imię moralności, ponieważ nie chcą, aby inni stosowali te same metody ochrony siebie, te same metody, których używają do manipulowania systemem.

Robert
0 x
łodzik
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 04/07/07, 18:49
Lokalizacja: Portugalia




przez łodzik » 29/09/08, 11:37

robertlebois napisała:cześć bham,

Pełna zgoda ze wszystkim. Nadszedł czas, aby państwa odzyskały kontrolę nad kilkoma obszarami, takimi jak gospodarka i finanse.
Wyraźnie widać, dokąd prowadzi nas ta liberalna anarchia.


Robert


W tym celu konieczne byłoby najpierw, aby ludzie odzyskali kontrolę nad państwem… ponieważ wcale tak nie jest. Jeśli państwo nadal będzie zdominowane przez duże grupy gospodarcze, to na pewno niczego nie zmieni.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 29/09/08, 11:39

W tym celu konieczne jest rozpowszechnienie jak największej liczby osób tego rodzaju informacji i wiadomości: https://www.econologie.com/l-escroquerie ... -3920.html

Pkoi nie wysyła wiadomości do twoich kontaktów? Zmieni się z głupich wysyłek w pechowe łańcuchy, które regularnie zanieczyszczają skrzynki pocztowe… : Evil:
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147