Ekonomia i ekologia => zgodne?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
avygel
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 02/09/08, 09:58

Ekonomia i ekologia => zgodne?




przez avygel » 05/09/08, 13:19

Ekonomia i ekologia => zgodne?
Wiem, że niektórzy powiedzą, że ekologię i ekonomię można w pełni połączyć, ale ja ja widzę to inaczej.

Rzeczywiście, gospodarka i ekologia mogą współistnieć, ale tylko na bardzo małą skalę, bez względu na wysiłki rządów niemożliwe jest powstrzymanie masowych zanieczyszczeń, a w przypadku Chin (pierwszego zanieczyszczającego na świecie) i Indii, które nadejdą szybko, jestem raczej pesymistyczny co do przyszłości ludzkości, mówimy o ociepleniu i topnieniu czapy polarnej do 1 r., ale z mojego punktu widzenia prawdopodobnie nastąpi to znacznie wcześniej (wzrost populacji, masowe wykorzystanie zasobów itp.).

mówimy, że to, co zrobiliśmy dla środowiska, trzeba zrobić dla naszych dzieci, ale tak naprawdę będziemy także świadkami upadku tego systemu
(chyba, że ​​masz już 70 lat ^^) i za 30 czy 40 lat nasz świat nie będzie już taki, jaki jest dzisiaj, czas pokaże, jak będzie wyglądał.

Proszę bardzo, to jest mój punkt widzenia (pesymistyczny to prawda, ale to wszystko)
++ wszyscy
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 05/09/08, 14:08

Czy to dla nas, czy dla naszych dzieci, jest to zawsze antropocentryzm.

Zawsze nasza niezdolność patrzenia poza czubek naszego małego nosa...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 05/09/08, 14:29

Zakładam, że mówisz o ekonomii w globalnym znaczeniu tego słowa.

Trudno obecnie uwierzyć, że ekonomia i ekologia idą w parze.
Jednak jedyna odpowiedzialność spoczywa na rządach lub przedsiębiorstwach.
Nawet jeśli w dzisiejszych czasach firmy nie dążą już do zaspokajania potrzeb konsumentów, ale raczej do kreowania nowych potrzeb. Konsumenci mają także obowiązek konsumować rozsądnie.
W rezultacie zakończą się nałożeniem na firmy obowiązku produkcji z większym poszanowaniem środowiska.

Nie powinniśmy też ukrywać się za faktem, że Chiny są największym trucicielem zanieczyszczeń, a Indie plasują się tuż za nimi.
Nawet jeśli kraje zachodnie nie są numerem 1 pod względem zanieczyszczeń, każdy ruch, jaki podejmą w celu ograniczenia emisji wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, nie będzie całkowitą porażką!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 198