Skandal Societe Generale: kto jest odpowiedzialny?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Skandal Societe Generale: kto jest odpowiedzialny?




przez jean63 » 25/01/08, 18:04

Znalazłem to w poście od forum na giełdzie.

Właśnie o tym myślę ... a ty?

Wyjaśnienie SKANDALU SG 12:24 25

Podziękowania dla Boba B.128 za jego „prozę”

„- Dobra chłopaki, żartujemy, żartujemy, ale uciekamy od prawdziwych problemów. Kto chce cielę? Mam 80 lat, które przywożę prosto z farmy. Rzadkość.
- Kto wziął cygara? Jean-Eudes, nie bądź szczurem, odeślij tutaj Havany.
- Panowie! Kiedy skończysz płonąć, wrócimy do tematu dnia. Gdzie jest Roger?
- Panie przewodniczący, w łazience ma problem z trawieniem puree z selera.
- Cóż, skoro nasz dyrektor finansowy jest chory, sam zajmę się tym tematem. Puff ... Puff ... (zapala cygaro). Panowie, jak powiedziałem, godzina jest poważna. Dziękuję za calvę, Pierre-Henri. Obliczenia wykonane przez mojego stażystę ostatniej nocy pokazują, że straciliśmy od 5 do 9 miliardów z powodu tych dużych zbędnych pieniędzy.
- Cholera, ci jankesi. Nie możemy już nikomu ufać!
- Cisza, Charles-Edouard! Jest za późno, aby rozpocząć dogłębną analizę ryzyka.

Pytanie dnia brzmi: KTO NOSI CZAPKĘ?
Ogólna cisza. Wszyscy wyglądają dziwnie ...

- Nie martw się, nie obchodzi nas kierownictwo przy drzwiach. Plan społeczny, zrobimy to na blacie, nie po prostu rujnuj. Nie, ale poważnie, znajdź campinę, aby szybko się wydostać. Najlepiej taki, którego nikt z nas nie zna, żeby powiedzieć, że nie byliśmy świadomi.
- Tak, panie przewodniczący, ale kto?
- Nie wiem, nie jestem tu też po to, żeby robić wszystko. Czy jest ktoś, kogo chcesz zwolnić? Dziura po kuli, minus, ale z dobrą psychopatyczną twarzą, którą moglibyśmy pokazać w telewizji, mówiąc „to wszystko jego wina”?
- Tak, ponieważ starożytni Hebrajczycy oskarżyli kozę o swoje grzechy, zanim wysłali ją na pustynię ...
- Charles-Hubert, fartujesz je menu swoimi opowieściami o cüreton. To nie dlatego, że spędziłeś 15 lat z Jezes, że musi być przywrócony do każdego kodowania. Ostatnim razem Saint-Paul w Damaszku zilustrował moment, w którym Bernanke zrozumiał, że jest w gównie, a następnym razem, co nam zrobisz? Sodo.me i Gomorrhe? Powódź? Chodź, chodźmy, dają mi imię.
- Ale Prezydencie, nie znamy nazwisk współpracowników. Ledwo z nimi rozmawiamy, i znowu, tylko po to, by ich sprzeczać.
- No cóż, OK, rozumiem, wciąż zamierzam zrobić wszystko. Pierre-Matthieu, daj mi swój telefon komórkowy. Trombi z pudełka, gdzie to jest?
- Panie przewodniczący.
- Pu.tain, te kubki täres, które mają! Hej, w dziale HR, czy kiedykolwiek myślałeś o wydawaniu instrukcji typu „unikaj wynajmowania resztek”? Cóż, nie wyjdziemy z tego, klikam na chybił trafił ... Tutaj, ten, Bernard Hurningh, co powiesz?
- Jest doradcą klienta w Dôle, proszę pana, nikt nigdy nie uwierzy, że przez niego straciliśmy 5 miliardów.
- Nawet podczas spisku ze Szwajcarią?
- To było więcej, proszę pana, Szwajcaria. Tajemnica bankowa nie jest już nawet gwarantowana, byliby wkręceni, aby udowodnić nam, że mówimy o pęknięciach.
- Tak, będziesz musiał trafić ciężko. Ten, Marc Brice, twoim zdaniem?
- Dyrektor finansowy spółki zależnej specjalizującej się w pożyczkach rolnych, sir. To rynek akcji pęka, a nie rynek purynu.
- Bądź sprytny, Jean-Edourad, śmiej się ze mnie. Cóż, ten ma prawdziwą twarz zwycięzcy. To moje ostatnie słowo: wyjmij palce z wanny i zmocz je na śmierć. Jean-Gui, jako były członek gabinetu Elysée pod rządami Mitterranda, barouzeries, wiesz o tym, prawda?
- Tak, możemy trochę ulepszyć system komputerowy, aby wyglądał, jakby był brzydki. Pokaż imię?
- Kerviel, Jérôme Kerviel. Kolejna z tych małych suk, które wierzą, że się wzbogacą, ponieważ składają zamówienia na giełdzie przez cały dzień na ekranie. Wyglądają jak chomiki pod kwasami, te branże. Chodź, ten zapłaci za pozostałych.
- Ale proszę pana, 5 miliardów z tyłu tej dziury po kuli, nikt nigdy w to nie uwierzy!

- Zwracam uwagę na ciebie, mój mały Charles-Edouard, 80% Francuzów przeprowadziło się nieco ponad sześć miesięcy temu, aby zdecydować między histeryczną di.nde a osobą o słabych nerwach złożoną z jej rozmiarów, więc wiesz, krytyczne poczucie te glandus ... Dobra, proszę bardzo. Media plan, IT bidönnage, informacja prasowa, plan społeczny w kopii zapasowej, chcę to wszystko jutro rano na moim biurku. A ty odbierzesz mi kupon na ten rok, dostaniesz łapki tym współudziałowcom. Każdy, kto chce mieć więcej pola ", upijemy się, żeby świętować?"
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 25/01/08, 18:40

Nie rozumiem twojej kopii / wklej ... :zaszokować: więc nie sądzę ...

Odpowiedzialny jest kapitalizm w obecnej formie... w skrócie system, w tym przypadku nikomu nie współczuję ... wszyscy są częścią systemu i znają ryzyko.

Każdy, jeśli organizacje bankowe zezwalają na to osobom fizycznym, mógłby stracić znaczne kwoty pieniędzy na giełdzie, zmniejszając rosnący zapas ...

Na szczęście „system” na to nie pozwala… dla nas… ale nie dla „nich”…

Tutaj, Jean, informacja, która cię zadowoli: ten mały "oszust", który zarabiał 100 000 € rocznie w wieku 31 lat ... to też nie jest "normalne" gdzieś ...

Wirtualny ... taki jest obecny system finansowy ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 25/01/08, 19:21

Tekst sugeruje, że Societe Generale stara się odrzucić swoje kolosalne straty związane z pozycją na amerykańskim rynku subprime na jednym z pracowników tego przedsiębiorcy.

Muszę przyznać, że kiedy z roztargnieniem usłyszałem tę historię w radiu, pomyślałem, że to żart ironicznego humorysty o skandalu subprime. Bardziej uważne ucho zasugerowało mi, że ostatecznie mogą to być komicy nowego gatunku ... i nieoczekiwanie.

Szczerze mówiąc, niemożliwe jest, aby ten 31-letni mężczyzna mógł zagrać 5 miliardów euro w tak krótkim czasie swojej kariery handlowej. W każdym razie, jeśli w czymś brał udział, musiał być ostatnim kołem powozu, a inna bardzo duża czapka starała się za nim schować ... Blask zespołu komputerowego maskującego wewnętrznie nieuczciwe ruchy nie trzyma się nie: izby rozliczeniowe poza SG powinny były wykryć dziury i niespójności na długo zanim kwoty wyniosły miliard euro.

Zwłaszcza, że ​​nie przyniósł mu kopka, rozkazy nie przeszły na jego imię. Całą tę historię po raz kolejny uważam za bardzo podejrzaną.

Jeśli chodzi o wynagrodzenie przedsiębiorcy, powinieneś wiedzieć, że jest to praca, która wymaga wysokiego poziomu studiów (ogólnie inżynier bac + 5 z dyplomem magistra finansów / ekonomii). Ale przede wszystkim jest to szalona robota: 100 000 euro nie zwraca ich za godną ubolewania jakość życia (70 godzin wyczerpującej pracy / tydzień) i konsekwencje dla ich zdrowia związane z intensywnym stresem, którego doświadczają nawet wieczorem, kiedy idą spać, bo już myślą o zamówieniach, które zostaną złożone następnego dnia ...

Ponieważ nie jestem „w branży”, czekam na zeznania handlowców, którzy będą w stanie podać dokładne rzędy wielkości na temat tego, co oskarżony mógłby zrobić, a czego nie mógł zrobić w związku ze swoim stanowiskiem i poziomem odpowiedzialności ...

Uważam, bez większego błędu, że 5 miliardów euro nawet nie byłoby w zasięgu największego prezesa największego banku ...

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 25/01/08, 19:29

Mówi się nawet, że duzi akcjonariusze sprzedaliby swoje akcje przed tym oficjalnym ogłoszeniem oszustwa przez klamrę.

I że po załamaniu na giełdzie kupili akcje SG, aby nieco ratować spółkę, a przynajmniej zrekompensować załamanie, a w końcu powtórzyć niewielką marżę zysku z tyłu , drobni nerwowi akcjonariusze, którzy szybko się sprzedali.
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 25/01/08, 19:34

Christophe napisał:Tutaj, Jean, informacja, która cię zadowoli: ten mały "oszust", który zarabiał 100 000 € rocznie w wieku 31 lat ... to też nie jest "normalne" gdzieś ...



W czasie, gdy robimy głębokie gardło na dochodzie naszego prezydenta republiki (który, nawiasem mówiąc, jest absolutnie porównywalny z dochodami innych europejskich głów państw, nawet niewielkich), ROCZNE dochody CEO Porsche wynosiły 68 ... mln EUR na rok 2007 ...
Znałem starszego menedżera z Exxon, który wygrał
60 000 franków miesięcznie w wieku 30 lat, a jego żona pracuje także w Exxon 40 000 funtów miesięcznie, dlatego też kadzi im 180 000 euro rocznie 2 (bez podatków) ... i to było ~ 20 lat temu ... : Mrgreen:
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 25/01/08, 19:39

Remundo napisał:
Szczerze mówiąc, niemożliwe jest, aby ten 31-letni mężczyzna mógł zagrać 5 miliardów euro w tak krótkim czasie swojej kariery handlowej.
Jeśli chodzi o wynagrodzenie przedsiębiorcy, powinieneś wiedzieć, że jest to praca, która wymaga wysokiego poziomu studiów (ogólnie inżynier bac + 5 z dyplomem magistra finansów / ekonomii).
Uważam, bez większego błędu, że 5 miliardów euro nawet nie byłoby w zasięgu największego prezesa największego banku ...

@+


W rzeczywistości 5 miliardów to tylko straty, przy 50 miliardach euro zainwestowanego kapitału ... ale to mały gracz, handlowiec anglosaski osiągnął lepsze wyniki z 27 miliardami strat + całkowitym bankructwem swojego Bank ....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 25/01/08, 19:41

Christophe napisał:Odpowiedzialny jest kapitalizm w obecnej formie...

Wirtualny ... taki jest obecny system finansowy ...


Możemy to skutecznie podsumować.

Skandal subprime, być może że niektórzy ludzie nie rozumieją dokładnie, o co w tym wszystkim chodzi.

Stany Zjednoczone zawsze miały zwyczaj nadmiernego uciekania się do pożyczek, które w pewien sposób finansują ich wzrost. A ostatnio ich banki przekroczyły granicę. Ogromnie zaciągnęli pożyczki według dość wysokich stóp procentowych, często zmiennych dla klientów, o których istnieniu groziło niewypłacalność po dziesięciu miesiącach.

Pomysł polegał na wydaleniu „chłopaków” z ich chaty, zatrzymaniu zapłaconych pieniędzy i odsprzedaży chaty Z zyskiem kapitałowym, ponieważ rynek nieruchomości wydawał się nigdy nie upaść. W ogóle dobre ... i działało ... było soczyście, dopóki nieruchomości rosły o 10% każdego roku ... Szkoda dla biedaków na ulicy :płakać:

Problemem finansowym jest to, że ten rynek się odwrócił. Początkowo proste spowolnienie cen ... ale po wprowadzeniu systemu banki zaczęły się mylić. Dlatego wystawili domy na sprzedaż. Podaż wzrosła wraz ze spadkiem popytu. Kryzys narastał bardzo szybko, aż do bankructwa działalności subprime, powodując upadek banków francuskich, tych samych ludzi, którzy są wybredni, gdy prosisz o pożyczkę z 80 000 euro wkładu osobistego ... Mieli zupełnie inne postrzeganie ryzyka, gdy wstrzyknęli miliardy w subprime Rician ... : Evil:

Przyczyna tego wszystkiego ... Głupota jednych (pożyczkobiorców), chciwość innych (banki) i nieodpowiedzialność tych dwojga, którzy rozpoczęli grę naiwniaków po podpisaniu ich „umowy”.

Zatrzymuję tu swoją prozę, ponieważ nie sprawiłbym, byś rozpaczał nad gatunkiem ludzkim ... :|
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 25/01/08, 19:47

Chatham napisał:W rzeczywistości 5 miliardów to tylko straty, przy 50 miliardach euro zainwestowanego kapitału ... ale to mały gracz, handlowiec anglosaski osiągnął lepsze wyniki z 27 miliardami strat + całkowitym bankructwem swojego Bank ....


Więc ten dżentelmen, jeśli wierzę w to, co mówisz, sam zarządził 50 miliardami. Szczerze mówiąc, był źle wynagrodzony za takie obowiązki ...

Śmialibyśmy się z niego, gdyby nie było to tak poważne i niesprawiedliwe. : Evil:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 25/01/08, 20:32

Christophe napisał:
Nie rozumiem twojej kopii / wklej ... więc nie myślę o tym ...

........... żartujesz czy co?

Chyba udajesz, że nie rozumiesz.

Wszyscy mówią o tym w mniej humorystycznym otoczeniu: wydaje się to nie do pomyślenia, potrzebujesz bezpiecznika (może się zgadzasz?).

Nigdzie nie słyszałem o jego pensji; z jakiego ŹRÓDŁA to otrzymujesz?

Czy stwierdzą, że popełnił samobójstwo?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 25/01/08, 20:37

Chatham napisał:
Remundo napisał:
Szczerze mówiąc, niemożliwe jest, aby ten 31-letni mężczyzna mógł zagrać 5 miliardów euro w tak krótkim czasie swojej kariery handlowej.
Jeśli chodzi o wynagrodzenie przedsiębiorcy, powinieneś wiedzieć, że jest to praca, która wymaga wysokiego poziomu studiów (ogólnie inżynier bac + 5 z dyplomem magistra finansów / ekonomii).
Uważam, bez większego błędu, że 5 miliardów euro nawet nie byłoby w zasięgu największego prezesa największego banku ...

@+


W rzeczywistości 5 miliardów to tylko straty, przy 50 miliardach euro zainwestowanego kapitału ... ale to mały gracz, handlowiec anglosaski osiągnął lepsze wyniki z 27 miliardami strat + całkowitym bankructwem swojego Bank ....


Nie, nie, 5 miliardów euro to rekord. Ten, o którym mówisz, stracił TYLKO 2 miliardy ... cóż, wciąż mniej niż 5.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 142