Chirac rewolucji Ekologicznej

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Chirac rewolucji Ekologicznej




przez Christophe » 11/03/07, 20:14

W swoim wystąpieniu kilka minut temu Jacques Chirac opowiadał się za permanentną rewolucją ekologiczną pogodzić wzrost gospodarczy i zmniejszyć „cierpienia Ziemi” (dosłowna transkrypcja).

Czy przesłanie społeczeństwa „ekonologicznego” dotarło do najwyższych sfer Francji? Nic nie jest mniej pewne...

: Chichot:

Więcej analiz tego przemówienia później (zwłaszcza w zakresie odmowy ekstremizmu: czy Sarko był celem?)
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6931
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 11/03/07, 22:28

Dla rozłamu społecznego, dla ekologii, zrobić to, czego nie mogłem (lub nie chciałem robić) przez 12 lat mojej władzy na najwyższym szczeblu państwa.
Porady, które zwykle wzbudzają szacunek, ale nie naciskaj!
---
Powiedział również, że dla ochrony planety Francja ma przewagę dzięki swojej energii jądrowej.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 11/03/07, 22:33

0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 11/03/07, 23:23

Powiedział również, że dla ochrony planety Francja ma przewagę dzięki swojej energii jądrowej.


Bardzo ważne !!! czyli daleko w tyle: energie odnawialne!!!

Teksty, teksty, teksty
Teksty, teksty, teksty
Słowa, słowa, słowa... więcej słów jak zwykle.

Mówiąc o „rewolucji ekologicznej”, o potrzebie pogodzenia potrzeb wzrostu z potrzebami planety, Chirac wezwał do zaprojektowania nowego sposobu relacji z naturą, do wynalezienia nowego sposobu wzrostu, w tym energii odnawialnych.


Więcej analiz tego przemówienia później (zwłaszcza w zakresie odmowy ekstremizmu: czy Sarko był celem?)

Pewne jest, że Sarko ma to w dupie... o różnorodności kultur. To moja opinia. Brak kontrowersji. : Lol:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: Chirac za rewolucją ekologiczną




przez I Citro » 11/03/07, 23:47

Christophe napisał:Więcej analiz tego przemówienia później (zwłaszcza w zakresie odmowy ekstremizmu: czy Sarko był celem?)


Wydawało mi się to oczywiste. Chirac opowiadał się za wszystkimi wartościami przeciwstawnymi tym, które głosi Sarkozy w swojej kampanii. Postrzegałem to jako apel o wartości Bayrou. Jestem w błędzie. :?

Poza tym byłem oszołomiony "analizą" :? :? :? Przemówienie Chiraca wygłoszone przez dziennikarza TF1, Bachi czy coś w tym rodzaju... Powiedział bzdury, a przede wszystkim nie wymieniając, na kogo radził głosować, Chirac de facto wskazywał kandydata Sarkosy'ego.
Jestem pewien i pewny, że ten facet jest na opłaceniu Sarko :zaszokować: :zaszokować:
Wielkie cokolwiek! Jego argumenty, które nie były oparte na niczym. Przy użyciu tych samych argumentów równie dobrze można by powiedzieć „że chirac odradza głosowanie na sarko”.
Krótko mówiąc, to nie było dziennikarstwo, ale propaganda!
Jak w Berlinie w 1933 roku...

Popychając rozumowanie, obecność Bayrou na planie o 20:XNUMX w tym czasie raczej wskazywałaby, że to Bayrou był „szlachetnym” delfinem Chiraca, a nie Sarko. :?
Oprócz mówców na żywo w programie; sego, le pen, raffarin (co on tam robił?) wyraźnie skrytykował Chiraca poza Raffarinem (cóż, był tam, żeby polerować), a zwłaszcza Bayrou, który chwalił discous Chiraca, dziwne, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 12/03/07, 08:46

Wydawało mi się to oczywiste. Chirac opowiadał się za wszystkimi wartościami przeciwstawnymi tym, które głosi Sarkozy w swojej kampanii. Postrzegałem to jako apel w obronie wartości Bayrou. Jestem w błędzie.

Tak, tak, nie odważyłem się tego powiedzieć, ale jest to odbierane w niektórych radiach dziś rano. Montebourg powiedział, że Chirac wysłał Sarko na liny!! a jednak Bóg wie, że Arnaud nie lubi Chiraca (biznes).

Z drugiej strony nikt nie myśli, że Chirac poprosi o głosowanie na Bayrou. Kolejny argument: Borloo zjednoczyłby się z Bayrou (a Borloo dużo pracował z Chirakiem nad jego akcją społeczną).

Widzę Bayrou / Borloo (społeczny) / Lepage (środowisko) / ?? przeciwstawić się lewicy i Sarko (co by pasowało Chiracowi, ale czy posunie się tak daleko, by poprosić o niegłosowanie na Sarko (stara uraza z 1995 roku).

Jestem pewien i pewny, że ten facet jest na opłaceniu Sarko
Wielkie cokolwiek! Jego argumenty, które nie były oparte na niczym. Przy użyciu tych samych argumentów równie dobrze można by powiedzieć „że chirac odradza głosowanie na sarko”.
Krótko mówiąc, to nie było dziennikarstwo, ale propaganda!
Jak w Berlinie w 1933 roku...

Musiałeś oglądać „France Europe Express” Christine Ockrent na FR3 o 23:3 z wieloma mówcami (prawdopodobnie można go słuchać na stronie FRXNUMX).
Popychając rozumowanie, obecność Bayrou na planie o 20:XNUMX w tym czasie raczej wskazywałaby, że to Bayrou był „szlachetnym” delfinem Chiraca, a nie Sarko.
Oprócz mówców na żywo w programie; sego, le pen, raffarin (co on tam robił?) wyraźnie skrytykował Chiraca poza Raffarinem (cóż, był tam, żeby polerować), a zwłaszcza Bayrou, który chwalił discous Chiraca, dziwne, prawda?

Całkowicie zgadzam się z twoją analizą; Czułem to samo co ty. Nie słuchałem komentarzy serwisu neuneu.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 12/03/07, 20:21

A co sądzisz o zdaniu „Bezrobocie nigdy nie było tak niskie przez 1/4 wieku”? :zaszokować: :zaszokować:

To był jakiś wielki nonsens? NIE?

Ach, jesteś głupi, zapomniałem, że RMistes nie byli liczeni jako bezrobotni... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/03/07, 23:17

Christophe napisał:A co sądzisz o zdaniu „Bezrobocie nigdy nie było tak niskie przez 1/4 wieku”? :zaszokować: :zaszokować:

To był jakiś wielki nonsens? NIE?

Ach, jesteś głupi, zapomniałem, że RMistes nie byli liczeni jako bezrobotni... : Mrgreen:


Myślałem, że nie kończy mu się powietrze... ale to już wiedzieliśmy. : Evil:

My to wiemy promieniowanie bezrobotnych stały się w ostatnich latach narodowym sportem wyczynowym. : Evil:
A potem łatwiej jest znaleźć im pracę...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 12/03/07, 23:25

A co sądzisz o zdaniu „Bezrobocie nigdy nie było tak niskie przez 1/4 wieku”?

Rzeczywiście, nikt nie odebrał, nawet Christine! Besancenot zaginął: byłby wyprostowany.

Ale kto to powiedział? z pewnością profesor ekonomii z Fac lub Alain Minc, który co 3 miesiące pisze nową książkę i zasiada w pewnej liczbie rad dyrektorów, wystarczającej, by zatopić spokojną emeryturę przy kominku.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 13/03/07, 08:26

powitanie

Ach ty głupi zapomniałem, że RMistes nie byli liczeni jako bezrobotni... Panie Green


a te z "tomtom" nie wydają się zbyt skomplikowane : Lol: : Lol: : Lol:

@+
Ostatnio edytowane przez zac 13 / 03 / 07, 10: 31, 1 edytowany raz.
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115