W 10 największe kłamstwa o gospodarce: książka czytanie

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

W 10 największe kłamstwa o gospodarce: książka czytanie




przez Christophe » 09/02/07, 17:14

Aby uzyskać bardziej realistyczny obraz gospodarki, mogę tylko doradzić przeczytanie tej ostatniej książki!

Bonjour à tous,

Cóż, z przyjemnością ogłaszam narodziny mojego nowego dziecka. Nie! Nie chodzi o dziecko, ale o książkę (to raczej mój wiek).

Ale, jak mówisz, poczęcie dziecka zajmuje dwoje. Masz rację, jest nas dwóch, ponieważ tę książkę napisałem wraz z moim przyjacielem André-Jacques Holbecq, który opublikował podobnie jak ja z Yves Michel i z którymi czuję się w doskonałej harmonii w odniesieniu do wyzwań społecznych, które ludzkość musi stawić czoła. (zauważysz na marginesie, że komplementarność płci nie jest obowiązkowa w zakresie projektowania książek)

Imię dziecka? „10 największych leży na gospodarce” (Dangles ISBN2-7033-0695-4)

Och! Widzę palące się miny. „Więcej oszczędności!” Jest sucha i nic nie rozumiem! ” Zanim zdecydujesz, czy zamierzasz uhonorować tę książkę czytając, zadaj sobie następujące pytanie:

W czasach, gdy naukowcy na całym świecie, a także duża liczba organizacji pozarządowych, alarmują o samobójczych konsekwencjach naszych metod produkcji i życia
W czasach, gdy nasi politycy mogą podnieść ręce do nieba tylko jako znak bezradności, sugerując jednocześnie, że mają pod ręką poprzeczkę.
W czasie, gdy nędza nabiera rozpędu na całym świecie dzięki procesji przemocy i cierpienia
Czy jestem dobrze poinformowany? Czy nie ma innego sposobu niż ten, który został mi zaproponowany (nie mówiąc narzucony) Czy nie byłoby ważne dla mnie, moich dzieci i wnuków, pchanie innych drzwi? Czy godzę się na porzucenie swojego przeznaczenia i losu moich potomków rządzącego rządu, tym, którzy mówią „wiedzieć”, czy też myślę, że nadszedł czas, aby wyprostować się w mojej odpowiedzialności obywatelskiej, w moja godność i moc bycia człowiekiem?

Oczywiście nie mamy prawdy, ale mogę zagwarantować, że gdybyśmy chcieli, ten lepszy świat, o którym wszyscy marzymy, jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba jednak zdać sobie z tego sprawę i porzucić mentalne uwarunkowanie, w którym się trzyma.


Dla ostatniego niezdecydowanego, oto załącznik „zdjęcie dziecka”


Dobre życie dla wszystkich i lektura dla tych, którzy o tym decydują


szczerze

Filip DERUDDER


Obraz
Obraz
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 09/02/07, 18:40

Wydaje mi się, że nie jest źle, wciąż muszę to przeczytać! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 09/02/07, 19:55

Mam wrażenie, że sam będę musiał to zaoferować, zaskoczyłoby mnie to, że Bobonne cieszy się na Walentynki : Chichot:
Ostatnio edytowane przez słoń 10 / 02 / 07, 00: 05, 1 edytowany raz.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 09/02/07, 20:09

Jestem zainteresowany! Czy znasz kogoś, kto to czyta?
Link do jakiejś konstruktywnej krytyki?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 09/02/07, 21:43

To może być trudne ...

Oficjalna data premiery to ... jutro : Chichot:

Ale mając już 2 prace 2 autorów, możesz je kupić z zamkniętymi oczami ...
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 09/02/07, 22:08

Co to za autor? Ekonomista, naukowiec, literatura ...?!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/02/07, 12:18

Philippe DERUDDER jest ekonomistą.

1 książka
2 książka

André-Jacques Holbecq jest… byłym emerytowanym pilotem Concord i opublikował już książkę na pytanie:
https://www.econologie.com/un-regard-cit ... -2608.html

FYI, właściwie poznałem te 2 osoby i mam kopię ich poprzednich książek z autografem (no cóż, wszyscy płacą za to, ale to było na pamiątkę ...)

AJH prowadzi witrynę: http://www.societal.org (z Derruderem, ale nie jestem pewien)
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 11/02/07, 12:25

Dziękuję bardzo za informację!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/02/07, 12:36

Ach, zapomniałem, AJH jest zarejestrowana na forums (Tak tak)

Poprosiłem Philippe'a D., aby przyszedł i przekazał nam nieco świeższe informacje niż ten, który wam podałem powyżej ... który pochodzi z 2002 roku.

Zobaczymy ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 13/02/07, 21:56

Czy masz link do zakupu?
dziękuję
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145