Tańszy gaz blisko Ciebie.

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870

Tańszy gaz blisko Ciebie.




przez gegyx » 26/01/07, 16:26

Tańszy gaz blisko Ciebie.

Artykuł przeczytany w Internet Pratique nr 73, luty 2007:
To naprawdę nie jest nic nowego. Mimo to od 2 stycznia państwo uruchomiło porównywarkę cen benzyny na podstawie dekretu opublikowanego w Dzienniku Urzędowym nakładającego obowiązek codziennej aktualizacji danych dla 8000 85 wymienionych stacji. Po stronie użytkownika jest to proste i nie może być bardziej praktyczne. Internetowy kierowca może uruchomić wyszukiwanie według rodzaju paliwa, miasta, a następnie marki. W zamian strona wskazuje różne ceny (super, olej napędowy i superetanol EXNUMX), godziny otwarcia, a także szczegóły usług stacji paliw.

http://www.prix-carburants.gouv.fr/

To jest ten rodzaj usługi, o którym myślałem, że od dawna znajdę dzięki Internetowi: porównanie cen konkretnego artykułu we wszystkich sklepach w jego okolicy.
To państwo, zgodnie z dekretem, steruje piłką! Z codzienną aktualizacją. Kapelusz! Obraz

Porównując ceny w moim dziale, z ciekawością zauważyłem, że ceny są tańsze w małych, odległych wioskach niż w samych obszarach miejskich, gdzie prędkości są wyższe...
:zaszokować:
Zatem ta sama duża marka jest o 2 centy droższa w mieście niż we wsi oddalonej o 25 km.
Widzimy w tym pewną ideę sprawiedliwości, w pewnym sensie pozytywną dyskryminację; Szczególnie widzę tam Bizeness…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 26/01/07, 18:17

Jakie znaczenie ekologiczne ma ten post?

Przejechanie 30km więcej, żeby zatankować i zyskać 2 ct/L sprawia, że ​​sikam ze śmiechu (a raczej płaczę nad głupotą ludzi...)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 26/01/07, 18:34

Sztuka interpretacji w pokręcony sposób, celowo...Obraz

: Arrow: Zasadniczo osobisty interes ekonomiczny.

Jest to interesujące finansowo lub ze względu na lojalność wobec marki, aby wybrać w obszarze miejskim, spośród określonej liczby stacji, która z nich jest najbardziej „praktyczna”.
Również na zaplanowanej podróży dalekobieżnej, która znajduje się na trasie, z godzinami otwarcia.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/01/07, 20:19

Halo

benzyna, taka jak masło, mleko czy chleb, prąd, cenę powinien ustalać rząd, niezależnie od lokalizacji, ci, którzy mieszkają blisko źródła, płacą tym, którzy są daleko.

Kierując się takim rozumowaniem, osoby mieszkające w pobliżu przepompowni wody powinny płacić mniej za wodę do użytku domowego! powoduje to pozostawienie rynku przedsiębiorstwom prywatnym
obszary wiejskie nie są obsługiwane przez światłowód, więc internet o niskiej prędkości, to samo dotyczy telefonu,
Gdybyśmy musieli zrezygnować z transportu kolejowego jak w Ameryce
byłby to koniec transportu kolejowego na liniach o małym natężeniu ruchu, ostatecznie warunkuje to tworzenie dużych miast i martwych natur gdzie indziej.
Z paliwem jest jeszcze gorzej, bo rząd ustala ceny podatków i jego udział jest tak samo ważny jak udział dostawców, więc narzucenie standardu nie byłoby skomplikowane, ale oni nie mają majtek i na to pozwalają, ropa firm, woli tropić małych uczniów, którzy żywią się olejem do smażenia.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 26/01/07, 20:58

Andre napisał:cenę powinien ustalać rząd, niezależnie od lokalizacji, ci, którzy mieszkają blisko źródła, płacą tym, którzy są daleko.


Cześć

Na spotkaniu nie jest narzucona cena paliwa, ale jest cena maksymalna; dziwne, że wszystkie są w cenie maksymalnej : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 26/01/07, 21:07

gegyx napisał:Jest to interesujące finansowo lub ze względu na lojalność wobec marki, aby wybrać w obszarze miejskim, spośród określonej liczby stacji, która z nich jest najbardziej „praktyczna”.


I do tego ile dodatkowych OVERkilometrów zaoszczędzić kilkadziesiąt centów...przepraszam, ale ludzie myślący w ten sposób NIE mają pojęcia o rzeczywistym koszcie na kilometr ich samochodu (co najmniej 0.2 €/km)

gegyx napisał:Również na zaplanowanej podróży dalekobieżnej, która znajduje się na trasie, z godzinami otwarcia.


W podróży długodystansowej zatrzymujesz się, żeby zatankować na stacji, która „przyjeżdża” i nie objeżdżasz X km, żeby dorobić się kilku groszy...

To narzędzie nie jest narzędziem obrony konsumentów, to PUŁAPKA KONSTYTUCYJNA… więc rób, co chcesz… Roll:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 26/01/07, 21:35

Christophe napisał:.przepraszam, ale ludzie myślący w ten sposób NIE mają pojęcia o rzeczywistym koszcie na kilometr ich samochodu (co najmniej 0.2 €/km)


powitanie

ty albo to jest bardziej jak 0.3 dla wszystkich mały samochód i 1 € dla średnich i dużych; wówczas średnia musi być bliższa 0.6/0.7 niż 0.2 :P :P :P

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 26/01/07, 22:31

Christophe.
Naprawdę muszę się źle wyrazić, bo nigdy nie miałem pojęcia, co demaskujesz, wściekając się.
Nigdy nie mówiłem, że aby zarobić kilka centów, trzeba przejechać niepotrzebne mile.
Mówię, że ten komparator przydaje się do wyboru najciekawszej stacji na Twojej trasie.
Na dłuższej trasie, jeśli trasa wiedzie drogą drugorzędną, za autostradą i wiemy, że za zjazdem z autostrady jest dostępna „ciekawa” stacja, będzie preferowana.
W młodości często zdarzało mi się wracać w nocy w niedziele w poszukiwaniu otwartych stacji. Znajomość dostępnych stacji w niedzielny wieczór jest niezwykle istotna.
W moim mieście, na moich krótkich cotygodniowych trasach, natrafiam na ponad 5 dużych stacji. Wiedza o tym, który jest „lepszy”, pozwala na tankowanie tam, gdy zbiornik jest w rezerwie.
Nie jest konieczne sprawdzanie cen różnych stacji na miejscu w pojeździe, jak mógłby to zrobić St. Thomas, ale ocena porównania w Internecie…
Osobiście nie lubię robić km w weekendy, dla „przyjemności z jazdy” i co miesiąc robię zapasy na SP95. Dzięki temu mam teraz dużo czasu na zatrzymanie się i zatankowanie na wybranej przeze mnie stacji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Tańszy gaz i bliżej Ciebie.




przez drwal » 27/01/07, 02:39

gegyx napisał:[...]
To państwo przejmuje inicjatywę na mocy dekretu![…]
Wydaje mi się, że istnieje już od dawna...

Zobacz pierwszą stronę wpisu „Gdzie znaleźć biopaliwo?”
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/01/07, 02:55

Uff.... :?
Christophe jest dziś wieczorem naprawdę w złym humorze... No cóż, co cię tak dręczy?


Christophe napisał:rzeczywisty koszt na kilometr ich samochodu (co najmniej 0.2 €/km) [...]
Co zaliczasz do „kosztów rzeczywistych”?
W przypadku XM (i HVB) koszt zużycia „paliwa” wynosi średnio 0.07 euro/km (ponad 40 000 km), ale mogę zejść do 0.058 euro/km.
Koszt „konserwacji, napraw itp.” wynosi obecnie średnio 0.087 euro/km, ale właśnie mocno spadł (:marszczył brwi: drań mechanik!), ponieważ poprzednio wynosił 0.058 euro/km.
Zatem całkowity koszt użytkowania wynosi 0.154 €/km. Po prostu nie wliczyłem żadnej utraty wartości pojazdu, biorąc pod uwagę cenę, za jaką go kupiłem... (w przeciwnym razie byłoby to 0.2 €/km przy zerowej wartości odsprzedaży).
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123