Smic godziny i cena baryłki ropy: ile?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Smic godziny i cena baryłki ropy: ile?




przez Christophe » 21/12/06, 13:41

Według danych na kolejnych 2 stronach:

https://www.econologie.com/argent-petrole-brut/
ekonomia-finanse/ewolucja-smiku-godzinowego-w-stałej-walucie-t2785.html

Edycja: aktualizacja z listopada 2008 r

Ta nowa krzywa jest bardziej precyzyjna, ponieważ opiera się na danych miesięcznych, a nie rocznych!
Metoda i debata: Ceny-ropy-Brent-w-obecnych-euro-od-1990-t6543.html

Obraz


tutaj: ewolucja ceny baryłki ropy naftowej w latach 1980–2005 w porównaniu z minimalną stawką godzinową (SMIC = francuska płaca minimalna), oczywiście w stałej walucie (w tym przypadku 2005 €).

Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 18 / 12 / 08, 11: 07, 6 edytowany raz.
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 21/12/06, 18:02

Nie wiem,

Jeśli zwiększysz ilość tego samego produktu w sprzedaży. Cena spada... albo musisz pracować mniej, żeby kupić ten produkt.
Za równy dochód otrzymujesz więcej. Tak czy siak, to tylko schematy, więc nie wiem, czy to prawda.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/12/06, 18:18

freddau napisał:Nie wiem,

Jeśli zwiększysz ilość tego samego produktu w sprzedaży. Cena spada... albo musisz pracować mniej, żeby kupić ten produkt.
Za równy dochód otrzymujesz więcej. Tak czy siak, to tylko schematy, więc nie wiem, czy to prawda.


Uh, w takim razie powinieneś przeczytać to: https://www.econologie.com/forums/historique ... t2717.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/01/07, 00:32

Christophe:

Twoja krzywa jest piękna, ale od lat 80. chyba coś się zmieniło: kierowcy dojeżdżają do pracy, w weekendy itp., więc budżet „ropy” jest proporcjonalnie wyższy w stosunku do pensji… i na pewno budżet na utrzymanie/ubezpieczenie musi być znacznie większy (musielibyśmy znaleźć porównanie po kosztach globalnych).

Już wiem dlaczego jadę do mechanika jak najrzadziej!!! jeśli chodzi o ubezpieczenie, to od 50 lat mam premię 20%...ale dla młodych ludzi ubezpieczenie to ruina (chyba, że ​​zrobili prawo jazdy po "prowadzeniu pojazdu pod opieką od 16 roku życia" - tak właśnie jest z moimi dziećmi).

Nie próbuję wykazać, że benzyna jest zbyt droga, ale że całkowity koszt samochodu ma znaczenie w budżecie: kalkulacji dokonuje się co roku w innym miejscu „Auto-Journal”.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 10/01/07, 00:43

jean63 napisał:Twoja krzywa jest piękna, ale od lat 80. chyba coś się zmieniło: kierowcy dojeżdżają do pracy, w weekendy itp., więc budżet „ropy” jest proporcjonalnie wyższy w stosunku do pensji… i na pewno budżet na utrzymanie/ubezpieczenie musi być znacznie większy (musielibyśmy znaleźć porównanie po kosztach globalnych).


Nie, Jean... Fakt, że jeździmy dużo więcej, nie ma wpływu na tę krzywą, ponieważ nie mówimy o% budżetu, jaki reprezentuje samochód, ale od ceny energii w godzinach pracy do płacy minimalnej.

Wszystko jest w stałej walucie, więc uwzględniono inflację.

Zamierzam (było to zaplanowane przed Twoim komentarzem) wykonać te same obliczenia w przypadku nowego przeciętnego samochodu... i oczywiście pierwsze „puste” obliczenie w 9000 r. trzeba było przepracować 1982 3000 godzin za pensję minimalną, aby pozwolić sobie na samochód średniej klasy, a teraz kosztuje to tylko XNUMX XNUMX godzin…

Innymi słowy: proporcjonalnie inwestycja w obecny samochód jest 3 razy mniejsza niż 20 lat temu...Wątpię, żeby to, że jeździmy dużo więcej, zrekompensowało koszt paliwa podzielony przez 3... Dni nie są 3 razy dłuższe, a średnia prędkość mniej więcej taka sama...

Jedynymi przegranymi na tych faktach są przyszłe pokolenia...
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/01/07, 08:57

Christophe napisał:
Innymi słowy: proporcjonalnie inwestycja w obecny samochód jest 3 razy mniejsza niż 20 lat temu...

Cóż, dobrze; Pokażę więc tę krzywą moim dzieciom urodzonym w latach 1977 i 1979 i powiem im: „tyle kosztował mnie mój samochód w 1980 r., kiedy byłem w twoim wieku, i tyle kosztuje twój dzisiaj”. Dlatego byliby bardziej zachęcani do jazdy konnej niż ja w tym samym wieku!!

Dlatego też byliśmy pod tym względem mniej wymagający.

Z drugiej strony, jeśli chodzi o czynsze, myślę, że zależność jest więcej niż odwrotna (szczególnie w Paryżu), moje są w Hawrze i Tuluzie.

Co do reszty, istnieją inne źródła wydatków (komputer PC, internet, telefony komórkowe, markowa odzież itp. liczne zachęty konsumenckie: DVD itp.), których nie mieliśmy, ale nigdy nie pożyczałem pieniędzy na zakup pojazdu Jedynym kredytem była budowa domu.

Chciałbym mieć porównanie wszystkich stanowisk.

Chciałbym poznać różnicę pomiędzy płacą minimalną a pensją nauczyciela z Ed Nat Français w 1980 roku i obecnie + stawka podatku + koszty prądu i ogrzewania + wyżywienie...w skrócie ewolucja poziomu życia .
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 10/01/07, 13:22

1) To wszystko, zgadzam się.

Właściwie to dlatego, że samochody i paliwo są tańsze, jeździmy więcej, a nie odwrotnie…

2) W przypadku czynszów tak… ale to tak naprawdę nie ma wpływu na globalne ocieplenie. To czysta spekulacja.

Poza tym w niektórych miastach (m.in. w Strasburgu) robi się to wyraźnie bzdurą... Przeglądając najnowszy magazyn, znalazłem 2 ogłoszenia "zabawne" (a raczej niepokojące dla młodych ludzi takich jak my): mieszkanie (nowoczesne i na "przedmieściach" ) za 350 000 euro i działkę o powierzchni 17 akrów, 30 km od Strasburga za 270 000 euro...

Jest też plik do pobrania na temat „bańki”: https://www.econologie.com/la-bulle-immo ... -2909.html

3) Co do reszty, powinieneś bez problemu znaleźć to w sieci... informuj nas na bieżąco...:)
0 x
przytulić
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 10/12/06, 17:56




przez przytulić » 13/01/07, 21:48

Christophe napisał:1) To wszystko, zgadzam się.

Właściwie to dlatego, że samochody i paliwo są tańsze, jeździmy więcej, a nie odwrotnie…


Musielibyśmy więc sprawdzić w budżecie, jaki procent pochłania ropa naftowa.
Od czasu Séchémy konieczne byłoby pomnożenie ceny beczki przez liczbę beczek zużytych przez Francuzów.
0 x
Jedyna energia odnawialna jest oszczędność energii.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 13/01/07, 23:04

uścisk napisał:Musielibyśmy więc sprawdzić w budżecie, jaki procent pochłania ropa naftowa.


Tak... tak!

uścisk napisał:Od czasu Séchémy konieczne byłoby pomnożenie ceny beczki przez liczbę beczek zużytych przez Francuzów.


Hm, naprawdę nie widzę sensu? Mielibyśmy po prostu zyski francuskich koncernów naftowych… (i jednocześnie państwa poprzez zbliżenie podatków)…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 03/01/08, 12:06

Odświeżę nieco ten temat po „przytłaczającym” przekroczeniu baryłki 100 dolarów za baryłkę ( https://www.econologie.com/forums/le-baril-d ... t4551.html )

Oto kilka linków do zapoznania się z cenami ropy naftowej:
https://www.econologie.com/taxation-fisc ... -3471.html
https://www.econologie.com/le-vrai-prix- ... s-479.html
https://www.econologie.com/petrole-et-ec ... -3578.html
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166