Przebudzenie świadomości,

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
olivier77
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/11/06, 15:37

Przebudzenie świadomości,




przez olivier77 » 09/11/06, 15:50

Dzisiaj nikt nie może zignorować zepsucia, które przechodzi nasza planeta Ziemia w zastraszającym tempie. Wszyscy wiedzą, że to, co zostało stworzone naturalnie przez miliony lat, zajmie to tylko dwa krótkie stulecia, aby je unicestwić; Nie sądzę, że się mylę twierdząc, że szaleństwo rozpoczęło się w 1900 roku, a nikt przedtem tak naprawdę nie usłyszał o niebezpieczeństwach, przed którymi stanie ludzkość. Wielu naukowców i ekologów niewątpliwie od dawna dzwoniło na alarm, co nie powstrzymało naszych społeczeństw konsumpcyjnych i rządzących nimi przed kontynuowaniem szalonych wyścigów o zyski i pieniądze , wirtualna hańba w dużej mierze odpowiedzialna za nasze duże obecne i przyszłe problemy. Dzisiaj jesteśmy na dole ściany i wszyscy zgadzamy się, że trzeba działać szybko. Jeśli część szkód spowodowanych stuleciem uprzemysłowienia, „postępem technologicznym” i niewymownymi zyskami generowanymi przez wielkie potęgi tego świata kosztem nędzy najmniejszych jest nieodwracalna, chcę wierzyć, że mamy możliwość spowolnić lub zatrzymać proces niszczenia naszego ekosystemu, a nawet przywrócić pewne rzeczy, które są niezbędne dla przyszłych pokoleń. Ponieważ jeśli nie widzimy pozytywnych efektów naszych żyjących, bądźmy odpowiedzialni, optymistyczni i nie samolubni, pomyślmy o naszych potomkach! Kto może sobie wyobrazić bez skurczu żołądka, jego dzieci lub dzieci jego dzieci, żyjących na planecie, gdzie każdego lata jest 50 ° w cieniu, gdzie świeża woda nie płynie z kranów, jest droga i racjonowana i których rezerwy nieuchronnie się wyczerpią? Kto może wciąż nie być smutnym, wyobraź sobie ich w świecie, w którym ryba już nie będzie istnieć, gdzie noszenie higienicznej maski na twarzy będzie koniecznością przy każdym ruchu na zewnątrz, gdzie wciąż wyobrażasz sobie, jak szaleją żywioły, gwałtowne burze, których siła może jeszcze nie jest nam znana? Przypominam tylko niektóre z najbardziej pesymistycznych prognoz niektórych, ale wyobraźcie sobie, że są one prawidłowe, więc mamy obowiązek i wciąż mamy moc zapewnienia, że ​​nikt nigdy nie pozna tego losu. Czekając bezradnie, że nasi przywódcy w końcu podejmą radykalne kroki, miejmy odwagę, aby podjąć działania, zamiast zabierać głos demagogicznymi przemówieniami politycznymi, co my, zwykli zwykli obywatele?

Dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, zmień nasze zachowanie, nasze małe nawyki codziennego życia i zaszczep w naszych bliskich i naszych dzieciach, duże lub małe, proste postawy i gesty dla lepszego szacunku dla środowiska i ochrona żywotnych elementów naszej planety, a oni z kolei dzielą się tą wiedzą wokół siebie. Jeśli wszyscy wiedzą, że Ziemia jest w złym stanie, myślę, że wielu fatalistycznych ludzi wśród nas, niestety, nie robi nic, aby uczynić ją trochę lepszą, a inni nie mają absolutnie nic robić. Nie mam ani pretensji, ani zamiaru sporządzenia wyczerpującej listy zachowań do przyjęcia, myślę, że wszyscy, którzy są sumienni, wiedzą, co muszą robić w domu, aby oszczędzać wodę, , energia…
Jeśli chodzi o innych, tych, którzy przyzwyczaili się do „tego” bez zmiany postawy życiowej w odpadach i zanieczyszczeniach, trwałoby to tak długo, jak się obudzą! Uzależnienie jest niebezpieczne, a przeraża mnie to, że żyjesz coraz bardziej, znając problem bez robienia czegokolwiek, ponieważ niestety przyzwyczajasz się do obrazów wojny lub głodu, jedząc swój stek frytki przed wiadomościami w telewizji.

Oprócz gestów, które każdy może wykonać w domu, frustrujące jest stwierdzenie, że na większą skalę ekologia nie jest jeszcze w zasięgu wszystkich budżetów, i że bardzo często ci, którzy mają środki finansowe, aby móc wyposażenie ekologiczne nie robi nic, ani gorzej, przyczyniając się do naszych problemów związanych z zanieczyszczeniem. Przykład: Niedawno natknąłem się na program telewizyjny o samochodach, w czasie pokazu samochodowego w Paryżu. Byłem przerażony, gdy jeden z prezenterów powiedział, że 4x4 radził sobie wspaniale i że nigdy nie był tak sprzedawany, szczególnie w kategorii luksusowej! Moje obrzydzenie zostało podkreślone przez wizję wizerunków gentryfikowanej kobiety miejskiej o ekscentrycznym wyglądzie, siedzącej za kierownicą ogromnego samochodu 4x4, pieszczącej i całującej deskę rozdzielczą, mówiąc, że tego właśnie chce. Czy się mylę i czy mam opóźnienie metra lub dźwięk 4x4 pojazdów, które dużo zużywają? Dlaczego ci, którzy mogą sobie pozwolić na takie pojazdy, nie inwestują w jeden z nowych modeli samochodów „superekologicznych”, których ceny niestety nie są jeszcze w zasięgu klasy średniej?
Jaki jest odsetek tych kupujących zanieczyszczające potwory, które ćwiczą w terenie? Z łatwością rozumiem, że ten, kto mieszka w Alpach i hoduje kozy, potrzebuje go, z wyjątkiem ilu mieszka w mieście i oferuje tę „zabawkę” tylko na pokaz? 4x4 to tylko mały przykład, ale obawiam się, że zbyt wiele mentalności pozostaje do zmiany, jeśli chcemy mieć nadzieję na poprawę.

Jako dowód, kolejny przykład, quada ... Nie będę się przyjaźnił, ale zakładam. Od kilku lat jesteśmy świadkami prawdziwego zjawiska mody wokół tej nadmiernie hałaśliwej i zanieczyszczającej maszyny, sprzedajemy jej ton każdemu, nawet dzieciom, a dealerzy rosną jak grzyby, jak pizzerie lub Greckie sklepy z kanapkami. Oprócz denerwującego hałasu, jaki wydają podczas przejeżdżania przez nasze miasta lub wsie, który już sam w sobie jest zanieczyszczeniem, wielu pilotów tych maszyn, którzy błędnie uważają się za rowerzystów lub sportowców, będzie ćwiczyć swój „sport” wesoło w lasach, zaroślach, lasach, na polach lub prywatnych ścieżkach, przeciwstawiając się zakazom i nie dbając o szkody, jakie wyrządzają flory i faunie, a także gazy uciekające w przyrodę. Nie zajmowałbym się częstymi wypadkami, które zdarzają się w tego rodzaju pojazdach, bardzo często z bardzo młodymi niedoświadczonymi kierowcami, co stanowi część kolejnej debaty. W czasach, gdy powinniśmy popierać sport, taki jak jazda na rowerze, wędrówki piesze lub łucznictwo, myślimy jeszcze raz o ogromnych zyskach, jakie ta moda generuje wbrew wszelkim ideom ekologicznym. Kiedy będą obowiązywać surowe przepisy dotyczące tego zjawiska? Kiedy nastąpi realna świadomość i radykalna zmiana mentalności niektórych osób?

Egzotyczne meble, baseny, woda i masowe wylesianie. Nie możemy się łudzić; Lasy, które stanowią pseudo-egzotyczne meble, które właśnie zapłaciłeś fortunę w porównaniu do bardzo złej jakości, pochodzą w bardzo dużej części z krajów, w których stosuje się masowe wylesianie, a jedynym celem jest wykorzystanie do ostatnia gałąź drzewa, gigantyczny światowy handel kolosalnymi zyskami, między innymi meble i dekoracje. To też wszyscy wiedzą, ponieważ wszyscy znają dramatyczne konsekwencje dla ekosystemu i rdzennej populacji pacyfistów, które powodują takie masakry leśne. Pomimo faktu, że te meble pękają ze wszystkich stron w naszych przytulnych europejskich salonach po dwóch dniach, ponieważ nie tracimy nawet czasu na suszenie drewna (aby uwierzyć, że właśnie wycięte drzewo jest natychmiast ładowane na łodzi, na pokładzie, która zostanie przekształcona w meble w drodze do Europy) i pomimo faktu, że wszyscy znają ich pochodzenie i konsekwencje, jak wspomniano powyżej, nadal je konsumujemy i karmimy ten handel wielokrotny ruch. Podwójny problem i konsekwencje dla basenów; Oprócz tego, że są wykonane z tych samych rodzajów drewna z tych samych regionów, co nasze drogie meble, istnieje dylemat wody. Z pewnością przyjemnie jest spokojnie spacerować w dużym basenie pośrodku ogrodu, który kilka lat temu został zarezerwowany dla wysokiej klasy społecznej narzuconej bogactwu. Obecnie wraz ze zniknięciem tego podatku od majątku i imponującym rozbiciem cen sprzedaży sztywnych pul (ponownie powodując maksymalne wykorzystanie materiałów i ludzi w stosunku do maksymalnego zysku dla handlujących nimi) ), oferujemy prawie wszystkim możliwość nabycia tego luksusu i zanurzenia się w setkach metrów sześciennych wody w domu. Jednak powiedziano nam o wielkich problemach braku świeżej wody w nadchodzących latach, prawda? Czy nie idziemy wstecz? Czy te problemy zostaną rozwiązane, jeśli każdy mieszkaniec zainwestuje w basen? Bez sensu! Czy nie byłoby mądrzej zbudować basen komunalny zarezerwowany dla mieszkańców w każdej gminie i ściśle zakazać lub regulować sprzedaż prywatnych basenów? Ale tutaj znów stajemy przed problemem tych cholernych pieniędzy, co zarabia pieniądze i jakie koszty.

To samo dotyczy osobistych klimatyzatorów; Nadchodzi globalne ocieplenie, przemysł klimatyzacyjny kwitnie, ceny spadają wraz ze wzrostem temperatury. To samo myślenie co w przypadku basenów i problemu wody: jeśli każdy mieszkaniec zainstaluje swój system klimatyzacji i przywróci gorące powietrze do atmosfery, czy rozwiążemy to zjawisko globalnego ocieplenia? Oczywiście, że nie, zaakcentujemy to tylko. Będę surowo twierdzić, że ponownie należy ustanowić silne przepisy prawne, zezwalające na sprzedaż tych klimatyzatorów tylko w domach, w których są małe dzieci i osoby starsze. Jeśli jest cena do zapłaty, zapłaćmy!

„Elektryczny bałagan” we francuskich firmach; Nie wiem, jak to się dzieje w innych krajach, ale boję się marnotrawstwa energii, które można uzyskać we francuskich firmach, w szczególności w odniesieniu do oświetlenia całych budynków w dzień iw nocy, co nie jest bezużyteczny. Czy nie moglibyśmy wprowadzić obowiązkowej godziny policyjnej po określonej godzinie, która zmusiłaby firmy do wyłączania 50% światła każdej nocy w miejscach, w których nikt nie pracuje w tych godzinach?

Relacje w mediach, kampanie reklamowe; Przy milionach zysków (wciąż ?!), że kanały telewizyjne i agencje reklamowe warzą, czy nie moglibyśmy tworzyć i nadawać spotów podczas ruchliwych reklam w czasie największej oglądalności, w których wysyłalibyśmy wiadomości „edukacja obywatelska” wobec planety? Powiesz mi, że już to zrobiono, ale mówię o zjadliwych reklamach z szokującymi obrazami, tak jak to już zrobiono w kampaniach przeciwko paleniu tytoniu lub w zapobieganiu wypadkom drogowym, tylko po to, aby odwołać się do najmniejszych sumienny. Być może tego rodzaju przydatna reklama (choć raz) może mieć pozytywny wpływ na ludzkie zachowanie. Mega produkcje, takie jak gwiazda ac, czy jestem pewien, że finansuję sam z każdą „premią” (po angielsku), produkuję reklamę, a tym samym robię coś inteligentnego z pieniędzmi, które gromadzą swoje systemy głosowania w połączeniach o podwyższonej opłacie.

Cóż, nie wiem dlaczego, ale chciałem to napisać i już prawie skończyłem. To bardzo niewiele rzeczy, które mi powiesz, i to bez wątpienia jest bezużyteczne. Co mam z tym zrobić? Co najwyżej może przesłać na kilka forums zajmowanie się ekologią, zanim pozostanie martwą literą, wystarczy porozmawiać o niej i wymienić kilka pomysłów. Przede wszystkim nie chcę być moralistą i nie mam na to sposobu, chociaż niektórzy naprawdę zasługują na to, by ich uszy wyrwać, zaczynając od tych wszystkich, którzy warzą miliardy w handlu i spuszczają bogactwo naszej planety. Ale na naszym poziomie bezpośrednie działanie z nimi byłoby niemożliwe. Po trzecim dwudziestoleciu temu nie studiowałem, aby zanurzyć się bezpośrednio w dżungli świata pracy, dlatego nie studiowałem jeszcze mniej ekologii, środowiska. Możliwe też, że się mylę w niektórych punktach i mile widziane są obserwacje osób zaznajomionych z tematem.
Ostatecznie wszystko, co zrobiłem, to „położyć swoje dusze na papierze”, aby się nimi podzielić, i to jest dobre uczucie. Jestem ojcem dwojga małych dzieci, które przynoszą mi dużo szczęścia i mimo wszystko żyję codziennie z tym smutkiem we mnie, spowodowanym przez nieznany świat, który zamierzamy pozostawić potomstwu. Ze swojej strony żyłem szczęśliwym dzieciństwem i dorastaniem w beztroskim życiu i nie pamiętam, że spędziłem całe moje letnie wakacje pod falą upałów, nasze dzieci na pewno nie będą miały tego szczęścia w lata, a to boli moje serce. Jest to oczywiście wiele innych rzeczy; Całkowite zniknięcie niektórych gatunków zwierząt i roślin, brak świeżej wody, topnienie lodowców i tak dalej. Naukowcy twierdzą, że w tych wydarzeniach występuje naturalne zjawisko, wobec którego niewiele możemy zrobić, poza unikaniem przyspieszania ich z dużą prędkością wraz z naszym zanieczyszczeniem, eksploatacją i zniszczeniem naszego bogactwa, i czekając na nieuniknione radykalne zmiany w naszym stylu życia, podejmuj konkretne działania władz planety, modyfikuj nasze zachowania i postawy oraz staraj się edukować mniej cywilizowanych.
0 x
DRZEWO OLIWKOWE
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 09/11/06, 16:20

WITAMY W KLUBIE !!!!!!!!!
W porządku z tobą.
Skorzystaj z okazji, aby wziąć udział forum.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 09/11/06, 16:26

Jest za dużo słów ... : Chichot:
0 x
olivier77
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 09/11/06, 15:37

dziękuję




przez olivier77 » 09/11/06, 16:29

dzięki, następnym razem postaram się skrócić!
0 x
DRZEWO OLIWKOWE
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 09/11/06, 16:53

Cóż, szczególnie dla pierwszej wiadomości : Lol:
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160