Dość gadania, DZIAŁAJMY!

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Activo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 04/11/06, 15:47

Dość gadania, DZIAŁAJMY!




przez Activo » 04/11/06, 15:56

Dość gadania, DZIAŁAJMY!
Ostatnio edytowane przez Activo 22 / 11 / 07, 17: 27, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 04/11/06, 16:19

Jest to całkowicie godne pochwały i interesujące, ale zastanawiałem się, co to stowarzyszenie zrobi więcej niż wiele istniejących już stowarzyszeń.

Inaczej w przypadku formularza, nie wiem dlaczego, ale kolory oznaczają, że nie mogę odczytać „ENTER” i kilku innych rzeczy na pierwszej stronie.

Teraz mała reklama ;-) do obliczeń emisji CO2 w domu jest kyot-home.com , jeśli nie jest wystarczająco precyzyjny, jesteśmy gotowi go zmodyfikować.

Tak trzymaj i powodzenia,

NIE
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 04/11/06, 17:16

nonoLeRobot napisał:Teraz mała reklama ;-) do obliczeń emisji CO2 w domu jest kyot-home.com , jeśli nie jest wystarczająco precyzyjny, jesteśmy gotowi go zmodyfikować.


Czy zaplanowałeś w swoich obliczeniach ruchy Burgundii w kierunku perfidnego Albionu i odwrotnie; oraz ślad ekologiczny 2 rezydencji : Mrgreen: ?????????

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 04/11/06, 17:31

:? Perfidny Zac, nie, powiedziałem, że moje zakwaterowanie w Anglii :P tata i mama muszą gdzieś mieszkać (ogrzewane drewnem).

Z podróżami radzę sobie dobrze, bo kyot-home jeszcze nie uwzględnia transportu, ale w każdym razie nie mam samochodu (5 minut do pracy i na zakupy) i jestem na konferencji (do 7 ), więc prawdopodobnie przeceniłem zużycie energii elektrycznej/ogrzewania, jeśli przyniosłem je tej osobie.

Z drugiej strony tak, mam kilka podróży w ciągu roku w obie strony z Londynu do Burgundii.
:|

W każdym razie twój atak jest bardzo niski ;-), ale to prawda: rób, co mówię, ale nie to, co robię. To powiedziawszy, nigdy nie twierdziłem, że jestem przykładem, nawet jeśli nie sądzę, że jestem takim złym przykładem. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 04/11/06, 18:06

resalut

nie martw się, nie winię cię.
Spędziłem lata, pokonując co najmniej 80000 XNUMX km rocznie z prędkością, która jest moralnie potępiana. : Evil:
Poczułam się dobrze, segregując śmieci i zabierając dzieci na łódki.
Potem, po wielkim wypadku (60 facetów na podłodze, 9 milionów dziur), zostałem bezdomnym RMIste i odkryłem, że prowadzę znacznie lepsze życie.
Nie zanieczyszczam już środowiska, żyję prawie samowystarczalnie i wreszcie mam czas, aby przyjrzeć się małym zwierzątkom w ogrodzie, zagrodom w lagunie, wieszać Pantone, recyklingować baterie itp....... : Mrgreen:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: Dość dyskusji, DZIAŁAJMY!




przez lio74 » 04/11/06, 22:11

aktywny napisał:Zdobywanie informacji, myślenie i dyskusja są dobre, ale czy nie sądzisz, że nadszedł już najwyższy czas, aby naprawdę podjąć działania?
.......
, spróbujcie wyobrazić sobie zrównoważony sposób życia dostępny dla wszystkich i wreszcie, co w pewnym stopniu wiąże się z punktem pierwszym, wynajdźcie inne niż praca i konsumpcja środki spójności i waloryzacji społecznej lub kierujcie je w stronę działań zrównoważonych środowiskowo.
......


cześć aktywny!
widzimy, że masz wściekłość w żołądku... to dość późny sen, ale nadal aktualny!!!

jak żyć lepiej, nie przejadając się i nie powracając do epoki kamienia :? :| :?

w przeciwnym razie wydaje mi się, że chciałem otworzyć temat „komunikowanie i prowadzenie kampanii” dotyczący ekologii; ale nie miałem jeszcze czasu na zbudowanie tego wszystkiego....
trzeba zmienić mentalność, ale nie da się tego zrobić nagle...
Jest już kilka spotów Ministerstwa Ekologii, które kończą się w stylu: „ nie ma małych gestów, gdy robi to 60 milionów ludzi"
Poniekąd się z tym zgadzam....
z kolei gdy słyszę reklamę: „Myję samochód w pralce, bo zużywa 60L wody w porównaniu do 200L przy myciu strumieniem"
Myślę głośno: „Nie myję samochodu… tak jest jeszcze bardziej ekonomicznie, albo robi to deszcz” : Lol:
odpowiadasz: „W ogóle nie mam samochodu…” : Lol:

W każdym razie... przemyśl dokładnie problem (pogrubiony powyżej), zanim przejdziesz przez świat 4 razy...

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: Dość dyskusji, DZIAŁAJMY!




przez I Citro » 04/11/06, 23:09

lio74 napisał:
aktywny napisał:Zdobywanie informacji, myślenie i dyskusja są dobre, ale czy nie sądzisz, że nadszedł już najwyższy czas, aby naprawdę podjąć działania?
.......
, spróbujcie wyobrazić sobie zrównoważony sposób życia dostępny dla wszystkich i wreszcie, co w pewnym stopniu wiąże się z punktem pierwszym, wynajdźcie inne niż praca i konsumpcja środki spójności i waloryzacji społecznej lub kierujcie je w stronę działań zrównoważonych środowiskowo.
......


cześć aktywny!
widzimy, że masz wściekłość w żołądku... to dość późny sen, ale nadal aktualny!!!


Nie sądzę, że opóźnieniem będzie uświadomienie sobie w 68 roku, że ludzkość zmierza prosto w stronę ściany, że musimy pomyśleć o innych modelach gospodarczych niż model wiecznego wzrostu, rosnące wykorzystanie paliw kopalnych i niepohamowana konsumpcja produktów azjatyckich ... Powiedziałbym, że jest to bycie świadomym... i głośne ogłaszanie tego...

PS: Witryna nie wydaje się zbyt dobrze współpracować z Mozillą, która jest przeglądarką bardzo cenioną przez „alterów”, którymi jesteśmy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Dość dyskusji, DZIAŁAJMY!




przez bham » 05/11/06, 07:54

aktywny napisał:Zdobywanie informacji, myślenie i dyskusja są dobre, ale czy nie sądzisz, że nadszedł już najwyższy czas, aby naprawdę podjąć działania?
Jeśli jesteś zainteresowany, zajrzyj na poniższą stronę:

http://jean.chamel.free.fr/o


Witam, aktywny. Czy jesteś Jeanem Chamelem? Widzę na stronie, że nie ma żadnych członków ani statusu. Więc jesteś w tej chwili sam? Jak planujecie to wszystko sfinansować, zwłaszcza kampanie reklamowe?
Wydaje się, że wnosicie coś nowego w porównaniu do wszystkich stowarzyszeń, które już istnieją w tej kwestii, jest to pojęcie klubu, przynależności, członków „wybranych” w CV, elity „wzorowych w swoim zachowaniu”. A prezydent lub guru, jeśli wolisz, kto wybiera, kto wyklucza… czy to ty?
Jeśli chodzi o mnie, czuję falę pokrzywki.............. a ty?
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: Dość dyskusji, DZIAŁAJMY!




przez lio74 » 05/11/06, 15:31

Citro napisał:Nie sądzę, że jest debilem uświadomienie sobie w 68 roku, że ludzkość zmierza prosto do muru.
.......
...Powiedziałbym, że jest to jasne... i głośne ogłaszanie tego...


cóż, cytuję: „ O nie jest ani stowarzyszeniem, ani firmą, ale organizacją nowego typu, łączącą elementy tych dwóch istniejących struktur„To nie jest pomysł…
zobacz także projekt Thundermana: https://www.econologie.com/forums/projet-ecovillage-nouvelle-version-t1976.html?highlight=eco+village

Osobiście nie znałem maja 68, ale moje pokolenie, na początku lat 80., pozostajemy trochę podobni do ostatnich babacoolów… no cóż, to właśnie czuję, kiedy rozglądam się wokół siebie… i mojego brata ( 15 lat) mówi mi, żebym też to zauważyła...

prekursorami były koniec lat 68., rzucali kamieniami w twarz społeczeństwa, ponieważ byli oburzeni (w większości), widząc swoich rodziców skąpanych w luksusie i plujących na plecy proletariuszy, którzy zbijali fortunę!!!

tak, musisz być świadomy!!! ale społeczeństwo pochłonęło już wiele ofiar... tych wszystkich narkomanów konsumenckich i jednorazówek...
problem w tym, że nie jesteśmy na tyle przytomni, żeby chcieć podjąć działania... inni są może trochę przytomni, ale dobrze czują się w swoim statusie... i mówią: tak, mamy do czynienia z globalnym ociepleniem... ale to jeszcze nie koniec świata

Nalegam: jak uniknąć powrotu do epoki kamienia, czyli innymi słowy: jak możemy nie wyeliminować całkowicie wszystkich tych technologii?
Osobiście, gdyby to ode mnie zależało... Epoka kamienia też nie jest zła... :| : Mrgreen:
@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan

Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!

Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 150