Czy to rozsądne ...? {Specjalista IT -> Odnawialne}

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Khoi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/04/06, 14:32
Lokalizacja: IDF

Czy to rozsądne ...? {Specjalista IT -> Odnawialne}




przez Khoi » 10/04/06, 14:44

Bonjour à tous,

Jestem licencjonowanym informatykiem.

Zawsze interesowałem się odnawialnymi i ekologicznymi systemami energetycznymi. mój sponsor zainstalował pompę ciepła w swoim warsztacie 25 lat temu.

Rozważam przekwalifikowanie się na zawód w tej dziedzinie (ex instalator słoneczny / pompy ciepła ...)

jakie jest twoje zdanie na temat obecnego rynku? jakie są możliwe transakcje? czy są jakieś specjalne szkolenia?

wiele pytań, aby wiedzieć, czy ta rekonwersja jest realistyczną możliwością!

dziękuję za twoje komentarze :)

A+

chrześcijański
0 x
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 10/04/06, 18:31

Być może powinniśmy być bardziej precyzyjni, ponieważ między zainstalowanymi fotowoltaicznymi panelami słonecznymi (elektryczność) a instalowaniem pomp ciepła (raczej ogrzewanie sanitarne) jest przerwa :P .
0 x
Marty
Khoi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/04/06, 14:32
Lokalizacja: IDF




przez Khoi » 11/04/06, 12:47

w rzeczywistości szukam informacji o różnych zawodach związanych z odnawialnymi źródłami energii.

czy możesz wyjaśnić, czy jesteś samozatrudnionym rzemieślnikiem, pracujesz w MŚP, czy robisz to jako hobby?

jeśli to jest twoje źródło utrzymania, to jaki sektor podążałeś?

chrześcijański
0 x
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 11/04/06, 15:32

Studiowałem mechanikę (projektowanie mechaniczne - inżynieria mechaniczna) i pracuję ... w budownictwie :zaszokować: (kierownik projektu w budowie).

Dlatego nie jest to moje źródło utrzymania, ale tylko podstawa do refleksji nad moim wolnym czasem.
0 x
Marty
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 12/04/06, 12:52

cześć Christian

jeśli naprawdę chcesz się tam osiedlić, skorzystaj z ceny ropy i gazu, nagrzewnica powietrza, energia geotermalna i odwracalna klimatyzacja będą nadal działać
popyt i, a liczba hydraulików ogrzewania pociągów ma ten handel jest duża
potem zarząd idzie na szkolenie (chyba 10 miesięcy) i idzie na to
sam zmieniam tryb ogrzewania (paliwo) i biorąc pod uwagę ekonomię, myślę, że więcej niż jeden pójdzie (bracia)
z mojej strony nie mam problemu z instalacją, ponieważ dwóch braci hydraulik ogrzewa

a ponadto od początku roku premia lub ulga podatkowa spłacana z podatków i wzrosła z 40 do 50%
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 12/04/06, 14:04

100% zgadza się z rezut. W rzeczywistości rezut przechodzisz na co jako ogrzewanie?
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 13/04/06, 10:18

Cześć lau

W rzeczywistości rezut przechodzisz na co jako ogrzewanie?


Rozważam energię aerotermalną (z opcją klimatyzacji dla części domu, w szczególności sypialni, ponieważ latem, ponieważ śpię w piwnicy 30 ° w nocy, nie jest najlepiej)
nie geo, ponieważ za mało powierzchni i wiercenia, biorąc pod uwagę cenę, nawet o tym nie myślę
Mam również projekt panelu słonecznego do ciepłej wody użytkowej, jeśli znajdę czas, aby zrobić wszystko (nie mogę zdecydowanie powiedzieć o przejściu na emeryturę, ponieważ wszyscy, których znam, nie mają czasu na wszystko). i nie spieszy mi się w tym momencie zestarzeć

Mam tabelę amortyzacji przez 5 lat dostarczoną przez gamma therm i biorąc pod uwagę taryfę EDF, którą posiadam (EJP), myślę, że amortyzuję przez 4 lata zamiast 5 (w tabeli taryfowej EDF średnio 0.10 taryfy dziennej i nocnej mylić i moja cena i 0.58 i kurz, z wyjątkiem oczywiście 22 dni lub kocioł przejmie, a także dni, w których będzie za zimno dla grzejnika)
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 13/04/06, 14:43

ok 8)
Zawsze mam nadzieję, że pojawi się nowa energia, z której nawet nie podejrzewamy istnienia, to ceny ropy będą determinować energię jutra ... a może od razu.
W tej chwili najbardziej ekonomiczne jest drewno z 1 lub 2 włosiem.
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 13/04/06, 15:42

Zawsze mam nadzieję, że przyniesie nową energię


mówi się, że nadzieja daje życie, ale tam uważam, że dopóki nie ma ropy, nie ma szans na ujrzenie innego źródła energii, chyba że może przynieść tyle państwu

ze swojej strony ogrzewam przez 20 lat dwuściennym kominem mojej produkcji z podłączeniem do mojego kotła na paliwo
ale skończyło się to przełomem i jeśli nie znalazłem osoby, która to zrobiłaby ponownie, zrezygnowałem z tego bardzo ekonomicznego trybu ogrzewania (6 form do drewna + smar łokciowy + benzyna = 5 lat temu mniej niż 100 € rocznie) kto mówi lepiej

a + jadę na wakacje do 24
0 x
Avatar de l'utilisateur
Tomy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 19/04/06, 22:16




przez Tomy » 22/04/06, 11:58

Khoi napisał:w rzeczywistości szukam informacji o różnych zawodach związanych z odnawialnymi źródłami energii.

czy możesz wyjaśnić, czy jesteś samozatrudnionym rzemieślnikiem, pracujesz w MŚP, czy robisz to jako hobby?

jeśli to jest twoje źródło utrzymania, to jaki sektor podążałeś?

chrześcijański



Witam,

Pracowałem przez 2 lata w biurze projektowym instalatora na południowym zachodzie. Mogę ci doradzić, że już robisz hydraulikę, instalujesz klimatyzację i masz pojęcie o elektryczności. To jest podstawa instalacji
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 164