Ujemna stopa procentowa - przyszłe załamanie?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Ujemna stopa procentowa - przyszłe załamanie?




przez ENERC » 13/09/19, 21:15

Nigdy nie sądziłem, że możliwe jest, aby stopy oprocentowania stały się ujemne (zapłata do kredytu).
Ale robi się coraz gorzej:
Ponieważ musimy działać, a gospodarka strefy euro wykazuje oznaki słabości, Mario Draghi ogłosił w czwartek, 12 wrzesień, serię bodźców pieniężnych: niższą stopę depozytową - 0,4% do - 0,5%, ożywienie programu zakupu tytułów („Poluzowanie ilościowe” lub QE, w języku angielskim) i obiecują, że nie zwiększą stóp, dopóki inflacja nie wzrośnie.

https://www.lemonde.fr/economie/article ... _3234.html

Przeczytałem, że w tym przypadku francuskie banki tracą 7 Md € rocznie. (tak, zapłać, aby pożyczyć)
A gdyby państwo francuskie renegocjowało całość swojego zadłużenia, wyniosłoby to 2200 miliardów euro x 0.5% -> 11 miliardów (nadal ...)
11 Mds € przepis na pożyczkę ... Wierzymy, że marzymy - ale nie!

Na razie banki nadrobiły zaległości. Na przykład: w przypadku firmy jednoosobowej (rzemieślnik, profesja liberalna) opłaty bankowe za dochód brutto w wysokości 50 000 € / rok wzrosły z 400 € do ponad 600 € rocznie w ciągu zaledwie dwóch lat. :zaszokować:
Pojawiają się jednak tańsze banki internetowe 5x (jeden z nich ma przechwycić więcej niż firmy 50 000 w bardzo krótkim czasie). Finansowanie długu publicznego za pośrednictwem banków przez bardzo małe firmy dobiega końca.

Kolejny gołąb będzie tym szczególnym: tak, kiedy musisz zapłacić państwu ujemne stawki, aby sfinansować swój dług, musisz gdzieś znaleźć gotówkę.
Jest włączony: poważnie wstrząśnimy opłatami bankowymi. (już się zaczął)

To pokazuje, że system jest całkowicie bez tchu :zmarszczyć brwi:

Draghi może śnić ... to nie przejdzie. Ludzie zbuntują się przeciwko bankructwu przez banki. Żółte kamizelki V2 :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: Ujemna stopa oprocentowania kredytu - nadchodzi upadek?




przez Adrien (były nico239) » 26/06/20, 02:14

Jak kupić Tiffany na odwrocie Covida

Kiedy EBC subsydiuje miliardera Bernarda Arnaulta
https://www.mediapart.fr/journal/france ... rd-arnault
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 124