Brzydka faza rządu

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Brzydka faza rządu




przez GuyGadebois » 09/09/19, 11:28

Odnośnie rozprzestrzeniania się pestycydów na terenach zamieszkałych… i jego „bezpieczeństwa”. : Evil:

„... minister, zapowiadając 5-metrowy obwód salda wszystkich rachunków, rozpoczął konsultacje, które miały potrwać trzy tygodnie. Schematycznie minister podejmuje decyzję, a następnie poddaje decyzję pozorowanej konsultacji ... Obywatele będą mieli niewątpliwie możliwość poparcia jego decyzji lub poparcia jego decyzji!
Jednak w ankiecie IFOP zainicjowanej przez Agir pour l'Environnement 96% ankietowanych wskazało, że opowiada się za zakazem rozpylania pestycydów w odległości 150 m od domów ”.

I znowu, we Francji jesteśmy mili, chcemy 150m, podczas gdy w Kanadzie to 2Km jest wymagane!
https://www.lapresse.ca/actualites/envi ... nismes.php

Wszystko to przypomina złowrogą chmurę w Czarnobylu, która cudownie zatrzymała się na granicach Francji ... Dziś mówi się nam, że toksyczność pestycydów zatrzymuje się w 5m w domach i szkołach.
Podpisz petycję:
https://communesanspesticides.agirpourl ... ement.org/
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Perseusz
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 283
Rejestracja: 06/12/16, 11:11
x 73

Re: Entuzjazm




przez Perseusz » 09/09/19, 12:11

Witam,

GuyGadebois napisał:[...]
Jednak w ankiecie IFOP zainicjowanej przez Agir pour l'Environnement 96% ankietowanych wskazało, że opowiada się za zakazem rozpylania pestycydów w odległości 150 m od domów ”.


Mam nadzieję, że te same% 96 nie używają N-metylokarbaminianu, tetrametryny i innych pyretrynoidów, mieszanin Bordeaux itp. W domu.

@+
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Entuzjazm




przez GuyGadebois » 09/09/19, 12:14

Perseusz napisał:Witam,

GuyGadebois napisał:[...]
Jednak w ankiecie IFOP zainicjowanej przez Agir pour l'Environnement 96% ankietowanych wskazało, że opowiada się za zakazem rozpylania pestycydów w odległości 150 m od domów ”.


Mam nadzieję, że te same% 96 nie używają N-metylokarbaminianu, tetrametryny i innych pyretrynoidów, mieszanin Bordeaux itp. W domu.

@+

Dom, zero pestycydów, zero mieszanki Bordeaux, NIC.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Entuzjazm




przez Did67 » 09/09/19, 13:44

GuyGadebois napisał:[...]
Jednak w ankiecie IFOP zainicjowanej przez Agir pour l'Environnement 96% ankietowanych wskazało, że opowiada się za zakazem rozpylania pestycydów w odległości 150 m od domów ”.


Byłoby zaskakujące, gdyby byli przeciwni.

Potem to, co jedzą, co robią w domu, „kaczki WC”, których używają, jest czymś innym. Niekoniecznie tworzą połączenia. Francuzi są mistrzami „wymagających od innych” - a jeśli chodzi o nich, żądają prawa do dalszego zanieczyszczania środowiska (patrz samochód, podatek węglowy, żółte kamizelki itp. ... zobacz sukces SUV-ów, sektor dla samochodów, a nie mały szczeniak w wieku 3 i kilka litrów na 100).

Więc tego rodzaju ankiety, które wyodrębniają czynnik „emocjonalny”, dla mnie to nie znaczy zbyt wiele. Przeprowadzilibyśmy ankietę, aby dowiedzieć się, czy w nocy lepiej jest oświetlić księżyc świetlówkami kompaktowymi lub diodami LED, 55% byłoby dla diod LED, 30% dla świetlówek kompaktowych i 15% nie mam zdania. I to samo kupiłoby edycja „ogrodnictwa z księżycem” 2020!
2 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Entuzjazm




przez GuyGadebois » 09/09/19, 13:49

Did67 napisał:
GuyGadebois napisał:[...]
Jednak w ankiecie IFOP zainicjowanej przez Agir pour l'Environnement 96% ankietowanych wskazało, że opowiada się za zakazem rozpylania pestycydów w odległości 150 m od domów ”.


Byłoby zaskakujące, gdyby byli przeciwni.

Potem to, co jedzą, co robią w domu, „kaczki WC”, których używają, jest czymś innym. Niekoniecznie tworzą połączenia. Francuzi są mistrzami „wymagających od innych” - a jeśli chodzi o nich, żądają prawa do dalszego zanieczyszczania środowiska (patrz samochód, podatek węglowy, żółte kamizelki itp. ... zobacz sukces SUV-ów, sektor dla samochodów, a nie mały szczeniak w wieku 3 i kilka litrów na 100).

Więc tego rodzaju ankiety, które wyodrębniają czynnik „emocjonalny”, dla mnie to nie znaczy zbyt wiele. Przeprowadzilibyśmy ankietę, aby dowiedzieć się, czy w nocy lepiej jest oświetlić księżyc świetlówkami kompaktowymi lub diodami LED, 55% byłoby dla diod LED, 30% dla świetlówek kompaktowych i 15% nie mam zdania. I to samo kupiłoby edycja „ogrodnictwa z księżycem” 2020!

Nie martw się, nie pozwalam, aby tego rodzaju ankieta sprawiła, że ​​palisz. Faktem jest, że musimy ustanowić prawo, szybko, a przede wszystkim lepiej, aby uniknąć sytuacji, w której nasi rodacy, a zwłaszcza nasze dzieci, nie złapią chemicznej mgły w pełnej gruszy!
Nie używam żadnego kosmetyku w plastikowej butelce (tylko mydło Aleppo, trzy różne w zależności od zastosowania), moje środki czyszczące to soda oczyszczona, nadwęglan sodu, czarne mydło, kwas cytrynowy i kryształy sodowe. Mam również ogrzewanie słoneczne ciepłą wodą. Jeśli chodzi o mój pojazd, oprócz Dacii wzmocnionej wodą, ogłosiłem w innym wątku, że właśnie kupiłem Seat, który działa na CNG (dostanę go pod koniec tygodnia). Staram się na swoim poziomie robić, co mogę, aby zminimalizować swój ślad węglowy.
Ps: Jestem przeciwny oświetleniu ulicznemu, które jest obecnie praktykowane.
Ostatnio edytowane przez GuyGadebois 09 / 09 / 19, 13: 56, 1 edytowany raz.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
ENERC
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 725
Rejestracja: 06/02/17, 15:25
x 255

Re: Entuzjazm




przez ENERC » 09/09/19, 13:51

Dla tego faceta z FDSEA nie ma obaw.


Kiedy widzimy rolników w kombinezonie kosmicznym w ich ciągniku, nadal trochę przeraża radzenie sobie z 0m ze szkoły.

Według rozmówcy „mieszkańcy słyszą tylko propagandę”. : Oops:
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Entuzjazm




przez GuyGadebois » 09/09/19, 13:57

Podczas gdy toksyczne chmury zatrzymują się na 5m budynków! Tym, co Francuzi są głupi, niemniej… słuchają tylko propagandy.
1 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9803
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2658

Re: Entuzjazm




przez sicetaitsimple » 09/09/19, 14:29

GuyGadebois napisał:Jednak w ankiecie IFOP zainicjowanej przez Agir pour l'Environnement 96% ankietowanych wskazało, że opowiada się za zakazem rozpylania pestycydów w odległości 150 m od domów ”.


Mam nadzieję, że nie zostało powiedziane, że w tej ankiecie sprawdziliśmy odpowiedź na to samo pytanie dla 300m, 200m, 100m lub 50m .... Bardzo interesujące byłoby zobaczyć różnice ..... s „są.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Entuzjazm




przez Grelinette » 09/09/19, 14:45

Perseusz napisał:
GuyGadebois napisał:[...]
Jednak w ankiecie IFOP zainicjowanej przez Agir pour l'Environnement 96% ankietowanych wskazało, że opowiada się za zakazem rozpylania pestycydów w odległości 150 m od domów ”.

Mam nadzieję, że te same% 96 nie używają N-metylokarbaminianu, tetrametryny i innych pyretrynoidów, mieszanin Bordeaux itp. W domu.
@+

Tyle, że szkodliwe gesty, które ludzie wykonują w domu, mają na nich szczególny wpływ, a nie na sąsiadów!
(nawet jeśli powiedzmy purystom, produkty można znaleźć w naturze).

W przeciwnym razie w wiadomościach określili wielkość stref ochronnych wokół mieszkań:

- mierniki 5 dla produktów rozłożonych na ziemi,
- 10 mierzy produkty rozpylone w powietrzu ...


(jedno ze źródeł reklamy w sieci tutaj)

Teraz, pierwszy, który pierdzi mi w odległości 10, narzekam! : Chichot:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Entuzjazm




przez Did67 » 09/09/19, 14:46

GuyGadebois napisał:Nie używam żadnego kosmetyku w plastikowej butelce (tylko mydło Aleppo, trzy różne w zależności od zastosowania), moje środki czyszczące to soda oczyszczona, nadwęglan sodu, czarne mydło, kwas cytrynowy i kryształy sodowe. Mam również ogrzewanie słoneczne ciepłą wodą. Jeśli chodzi o mój pojazd, oprócz Dacii wzmocnionej wodą, ogłosiłem w innym wątku, że właśnie kupiłem Seat, który działa na CNG (dostanę go pod koniec tygodnia). Staram się na swoim poziomie robić, co mogę, aby zminimalizować swój ślad węglowy.
Ps: Jestem przeciwny oświetleniu ulicznemu, które jest obecnie praktykowane.


W odpowiedzi na Twój post mówię oczywiście o 96%, który ...

Nie czuj się ukierunkowany osobiście, ponieważ opublikowałeś wyniki ankiet.

W innym miejscu opisałem wszystkie swoje skrupuły. Na przykład lecąc samolotem na konferencje w Nantes, Tuluzie lub wkrótce w Bordeaux. Do jazdy samochodem na LPG. Miałem przerobiony C1, który zginął około 200 000 (zawory spalone przez gaz - wyciek z zaworu staje się pochodnią). Teraz mam Avéo. I wciąż stare, drugie uogólnienie C5, również przekształcone, które nadal pomaga, gdy masz 5 lat. Umieszczam filmy na Youtube, systemie kieszonkowców, którego nie pochwalam. Prowadzimy tam handel przez internet, żarłoczny system energetyczny. Mam dwa komputery. Którzy pochodzą z Chin. I są pełne „ziem rzadkich”. Nadal zużywamy 2 kWh energii elektrycznej rocznie (mimo że dziesięć lat temu było to 500);

Dlatego staram się zadbać o swój tyłek najlepiej, jak potrafię, za moje dochody (1 euro netto emerytury i pensja mojej żony, wszystko przed opodatkowaniem) własnym tyłkiem, zanim zacznę krytykować innych ludzi. ”.

Z drugiej strony tak, otwieram usta na wiele zachowań, które mnie przerażają! Włączając lekcje boobo na ich McIntoshu w okręgu 16ème. A kto wierzy, że są niezależni, hodując łodygę pomidorów i pęczek pietruszki lub bazylii na balkonie i kupując shiitake produkowane w garażu z dużą ilością technologii.

Przyznaję, że moje odpowiedzi nie zawsze są jasne, skaczę z miejskiej krytyki i kieruję się do indywidualnej odpowiedzi. Co przyniosło mi nieporozumienia. Ogólnie zasłużony. Byłem też włączony, tylko za zbrodnię niekonwencjonalnych opinii.
1 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155