Zakup online: Cdiscount, Uwaga!

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360

Zakup online: Cdiscount, Uwaga!




przez Forhorse » 28/12/17, 14:55

Bonjour à tous,

Nie wiem, czy jestem w odpowiedniej sekcji forumlub jeśli jeszcze tego nie wiesz, ale chciałem cię ostrzec, abyś zwrócił uwagę na niektóre witryny z zakupami online, niekoniecznie te małe ...

Tej jesieni postanowiłem zbudować solarium dla moich koni. Potrzebowałem więc gniazd do lamp tego urządzenia.
Po krótkich badaniach znajduję potrzebny artykuł na bardzo znanej stronie Cd ..... nt (cenzuruję, ale go rozpoznajesz)
Tak więc zamawiam 15 porcelanowych gniazd, których potrzebuję, za kwotę 25 € wraz z dostawą.
Zauważ, że jest to artykuł „Sprzedany i wysłany przez Cd ..... nt”, a nie przez jednego z jej partnerów, co byłoby mniej lub bardziej wątpliwe.
4 dni później idę do mojego przekaźnika paczek, aby odebrać przedmioty. Natychmiast sprzedawczyni sklepu, która daje mi paczkę, zwraca mi uwagę na dziwny hałas w paczce.
Jako pierwsza uwaga, kartonowe opakowanie jest ogromne ze względu na objętość zajmowaną przez 15 gniazd. Widziane w trakcie wędrówki przedmiotów, oczywiście nie ma podkładki, aby je zaklinować.
Karton jest na zewnątrz w dobrym stanie, nie nosi śladów wstrząsów lub nienormalnej kompresji, dlatego też przewoźnik był raczej ostrożny (pomimo braku jakichkolwiek wzmianek o kruchości zawartości)
Otwieram paczkę i zgodnie z oczekiwaniami odkrywam porcelanę. Z 15 gniazd 6 jest całkowicie zepsutych, a 9 pozostałych, choć potencjalnie wciąż użytecznych, jest poważnie uszkodzonych.

Znalezienie # 1 Osoby zbierające zamówienia w Cd ..... nt są dużymi dupkami i / lub klaun, który opracował protokół / program / algorytm (skreślić niepotrzebną wzmiankę) do przygotowania zamówienia, nie ma więcej IQ niż ostryga.
8-letni dzieciak wie, że porcelana jest delikatna i że jeśli odłożysz ją do pudełka, nieuchronnie się rozpadnie.

Albo, więc czas przetestować obsługę klienta Cd ..... nt (bez napięcia, nie istnieje, ale jeszcze tego nie wiedziałem)
Na ich stronie bardzo trudno jest znaleźć sposób, aby się z nimi skontaktować, i poza dzwonieniem na numer o podwyższonej opłacie, który z pewnością kończy się na platformie telefonicznej w Maghrebie (nie ma miejsca na rasizm, ci ludzie są tam za nic, robią swoje praca to wszystko) możemy to zrobić tylko bezpośrednio z historii danego zamówienia.

Wybrałem więc drugą metodę, więc wydaje mi się to prostsze. I rzeczywiście, nie jest to skomplikowane, wystarczy kliknąć przycisk, wybrać przyczynę zwrotu (otrzymałem ten uszkodzony przedmiot), wybrać między zwrotem LUB wymianą i wydrukować etykietę zwrotną, że „wtedy otrzymujemy.
Już pierwszy zaczep, nigdzie nie jestem proszony o podanie liczby przedmiotów, które zwróciłem!
Zamówiłem 15 kopii tego samego produktu, ale może chcę tylko zwrócić 1 lub 2? W moim przypadku zwracam 15 ...
W rzeczywistości, jeśli można to określić, ale w inny sposób jest nieco trudniejszy dostęp, który odkryłem później. Określam, ponieważ jest to ważne na przyszłość ...

Kilka dni później otrzymuję zwrot za JEDEN przedmiot plus koszty wysyłki: 5 euro i pył (w tym przypadku ważna jest dokładność liczby przedmiotów) kiedy jeszcze nie zwróciłem przedmiotów (rzecz, którą zrobiłbym 2 dni później), nawet jeśli kwota nie jest prawidłowa, to raczej dobry znak, oto firma, która ufa tym klientom, co sobie mówię ...
Tyle że nie poprosiłem o zwrot, ale o wymianę!

Zwracam więc paczkę dokładnie tak, jak ją otrzymałem (wraz z sarkastyczną notatką, że zdają sobie sprawę z ich głupoty) i czekam trochę, aż to się stanie.
48 godzin później postanawiam otworzyć wniosek o dodatkowy zwrot kosztów, ponieważ mówię sobie, że wkrótce otrzymają moją paczkę i chciałbym wiedzieć, gdzie ona jest.
Ponieważ tak, po złożeniu wniosku o zwrot, jest to jedyna opcja, aby skontaktować się z obsługą klienta poza numerem stawki premium ... Muszą oni mieć zwyczaj mylenia wysokości zwrotów, aby nie zaoferować tę opcję jednego kontaktu swoim klientom Roll:

4 godziny później otrzymuję odpowiedź (automatyczną, dowiem się później), która mówi mi, że nie otrzymali mojej paczki, ale że w celu przyspieszenia procedury mogę przesłać im skan dowodu wpłaty pakiet.
Określając dobrze, że jeśli nie zrobię nic w ciągu 10 dni, plik zostanie uznany za zamknięty ... fajnie!
Zauważam, że nie można odpowiedzieć na tę wiadomość, wymiany są jednokierunkowe. Nigdy nie wiadomo, na wypadek, gdyby odpowiedź nie była satysfakcjonująca ...

Dlatego skanuję dowód wpłaty należycie opatrzony datą i opieczętowany przez sprzedawcę usług kurierskich. Wysyłam go na CD ..... nt na miejscu przeznaczonym do tego celu.
Tak, to też dobrze zrobione, boimy się wysłać załączniki bezpośrednio z obszaru klienta ... Ale tylko wtedy, gdy poprosiliśmy o zwrot pieniędzy i nie możemy liczyć na załączenie wiadomości dokument ma absurdalnie ograniczoną liczbę komentarzy. Niemniej jednak w komentarzu zaznaczam, że poprosiłem o wymianę, a nie o zwrot pieniędzy.

Następnego dnia otrzymuję zadziwiającą odpowiedź. Podany przeze mnie dowód wpłaty jest niezgodny!
Więc to jest mocne, ICH jest to ICH opatrzony datą i pieczęcią dokument, który żądają, ale nie jest zgodny.
Nie mają dowodów, że zwróciłem 15 gniazd, więc nic nie mogą dla mnie zrobić. Jak udowodnić, że wysłałem 15 gniazd?
Zasadniczo nazywają mnie kłamcą!
Na początku zwracają mi pieniądze, nawet niczego nie wysyłając, a tam, gdzie mają dowód dostarczenia paczki, nie ufają mi.

Znalezienie # 2 CD ..... nt bierze swoich klientów za kłamców.

48 godzin później w końcu otrzymują moją paczkę i ... cóż, NIC! Otrzymali moją paczkę i to wszystko. Nie OK, dobrze, zwrócimy ci 15 gniazd zamiast jednego lub prześlemy ci poprawnie zamówione produkty, nie nie ... NIC!

7 dni później, widząc, że nic się nie dzieje, złożyłem nowy wniosek o dodatkowy zwrot kosztów.
Numer pliku jest taki sam (numer zamówienia), a mimo to otrzymuję DOKŁADNIE taką samą odpowiedź, jak na początku: nie otrzymali mojej paczki, muszę dostarczyć im dowód, że wysłałem paczkę.

Znalezienie # 3 CD ..... nt bierze swoich klientów za wady
Następstwem znalezienia nr 3: Obsługa klienta jest w rzeczywistości tylko oprogramowaniem (robotem) i nikt tak naprawdę nie odpowiada na twoje pytania.

Czekam i oczywiście nic się nie dzieje ...

7 dni później (minęły 2 tygodnie, odkąd otrzymali moją paczkę, ale nie ma żadnych działań po ich stronie, eh ...) Ponownie zwracam się z prośbą o zwrot kosztów. Następnie otrzymuję tę samą odpowiedź po raz trzeci z prośbą o przedstawienie dowodu wpłaty.
Jako dowód wpłaty przesyłam im zrzut ekranu z mojej strefy klienta na stronie, na której wyświetlany jest komunikat wskazujący, że otrzymali moją paczkę.

Następnego dnia otrzymuję wiadomość z informacją, że zasilą moje konto za 15 euro ...
Więc już 5 euro na początek plus 15 euro po miesiącu dialogu z głuchymi, to nie 25 euro za moje zamówienie! (to tylko 5 euro, ale co do zasady dobre ... wiedząc, że nie było nawet 4 € kosztów wysyłki)
Ponadto nie poprosiłem o zwrot pieniędzy, ale WYMIANA otrzymanych przedmiotów uległa uszkodzeniu.
Zbyt zmęczony roszczeniami w próżni, więc zadowolę się tym ...

Znalezienie # 4 CD ..... nt dobrze przyjmuje swoich klientów za idiotów!

Zauważ, że to nie jest moje pierwsze rozczarowanie na tej stronie, powinienem być ostrożny przy pierwszym znaku.
Aby udowodnić, że nie opieram się na wrażeniach z pojedynczego doświadczenia, oto podsumowanie innych rozczarowań.

Potrzebowałem nowej wiertarki akumulatorowej. Na Cd .... nt znajduję ciekawą ofertę: Niebieski Bosch (profesjonalista) w cenie zielonego Bosh (amator)
W moim życiu zawodowym często miałem w rękach niebieski błękit, co otrzymałem, oprócz niebieskiego boscha (np. Wskaźnik naładowania wbudowany w akumulatory), kiedy o tym mówiłem komentując produkt na stronie, otrzymałem odpowiedź od obsługi klienta (kiedy się tego nie spodziewałem ...), że przysięgli mi na pamięć, że nie sprzedają podróbek. Jeśli nie jest to podróbka, jest to dobrze wykonany produkt, który nie ma nic wspólnego z profesjonalną gamą sprzedawaną przez Bosch od oficjalnych sprzedawców ... co sugerowało jednak opis sprzedawanego produktu.

Do komputera mojej żony potrzebowałem ekranu komputera z wbudowanymi głośnikami. Na Cd ..... nt zawsze zamawiam zatem monitor referencyjny UVW marki X. Jest to monitor niskiej klasy, ale spełnia swoje zadanie, biorąc pod uwagę wykorzystanie go, jest nawet całkiem niezły.
Rok później postanawiam zmienić monitor na własnym komputerze. Ponieważ jesteśmy zadowoleni z modelu UVW od X, dlatego postanawiam zamówić to samo. Wracam na stronę Cd .... nt i bez problemu ją znajduję. To samo odniesienie, ten sam opis, wciąż trochę tańsze.
Dostaję więc produkt i, co zaskakujące, bardziej zintegrowane głośniki ... to tłumaczyło spadek ceny, jednak opis pozostał ten sam. nie było to dla mnie niezbędne, więc pozwoliłem jej płynąć, ale był to kolejny znak braku powagi tej strony.

Chciałbym jeszcze raz zaznaczyć, że te dwa produkty były również „sprzedawane i wysyłane przez Cd .... nt” i dlatego nie możemy winić jednego z ich „partnerów”.
Mam z nimi 15 zamówień, a to już powoduje 3 rozczarowania lub 20% problematycznych zamówień. Kupuję online od prawie 20 lat i na żadnej innej stronie nie miałem tak niskiego poziomu zadowolenia. Dlatego osobiście przestanę zamawiać u nich.
Zaryzykuj otrzymywanie skradzionych lub uszkodzonych produktów, aby czasami zyskać zaledwie 5% w porównaniu z innymi, znacznie poważniejszymi witrynami, których nie warto.


wnioski

1- Nigdy nie kupuj na Cd ..... nt!
2 - Nigdy nie kupuj na Cd ..... nt ...
3 - Jeśli nadal kupujesz na Cd ..... nt, nie kupuj niczego delikatnego lub cennego.
4 - Jeśli chcesz kupić na Cd .... nt, wypróbuj Ama-zone, Ali-rapid itp. ... nie będzie gorzej.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025

Odp: Zakup online: Cdiscount, Uwaga!




przez Christophe » 28/12/17, 15:35

Houlala, Forhorse jest tam zdenerwowany ... krew jak rasowy :)

Nie jest tu potrzebna cenzura! Dlatego umieściłem Cdiscount w tytule, możesz zacytować marki w swoim przesłaniu :) jak nie ma zniesławienia, nie ma zmartwień!

a) Uwaga, jak zauważyłeś, Cdiscount stało się rynkiem, rynkiem, takim jak Amazon i wiele innych, a nawet Fnac ...
Krótko mówiąc, możesz kupować w tych witrynach od niezależnych sprzedawców, którzy nie mają „nic” wspólnego z tymi witrynami, ani fizycznie, ani administracyjnie ... dla dużych klientów tych rynków mogą oni zarządzać swoimi zapasami i wysyłkami (wszystko zysk dla witryn, ponieważ akcje są finansowane przez niezależnych ...) najwyraźniej to był twój przypadek (chyba że w informacjach było "oszustwo", można to dość łatwo zweryfikować za pomocą kodu paczki)

Krótko mówiąc, możesz teraz kupować bezpośrednio w Chinach na Cdiscount ... pierwsza „francuska” witryna e-commerce mouhahaha : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Obawa polega na tym, że nie jest zbyt jasne rozróżnienie między tymi dwoma rodzajami sprzedaży ... a wiele osób nadal myśli o zakupie za pomocą „Cdiscount” ...

b) Jeśli paczka jest uszkodzona, przewoźnik musi złożyć reklamację, a nie sprzedawca (ale z pewnością jest to sprzedawca, ponieważ jest to klient przewoźnika ... sprzedawca, jesteś zablokowany ...) ...

c) W zeszłym roku miałem obsługę klienta Cdiscout online (udało mi się znaleźć nieobciążony numer w piwnicy internetowej :D) to ludzie z silnymi słowiańskimi akcentami, którzy nic nie rozumieli o moich zmartwieniach, całkowicie je podnosząc ... Porzuciłem skrzynkę po 30 minutach : Chichot:

d) Biorąc pod uwagę stosunkowo niską wartość pakietu gniazd, miły sprzedawca powinien był być zadowolony ze zdjęć i nie zawracać sobie głowy kosztownym ponownym wysyłką za Ciebie i wziąć 100% odpowiedzialności za uszkodzenie, nazywa się to gest handlowy - tak zrobiłem w czasie eko-sklepu ... i co obecnie robią niektóre strony, nawet chińskie -

e) Krótko mówiąc o gniazdach, twoje uprzedzenia są wciąż niskie, nawet jeśli rozumiem twoją frustrację ... Twoim jedynym rozwiązaniem jest gnicie w komentarzach ... lub na forums tak jak ty ... Amazon broni klienta znacznie bardziej niż sprzedawca, Cdiscount nie wiem. Poza tym niektórzy wykorzystują to w innym kierunku, ludzka natura jest taka ... Byłem sprzedawcą na Amazonie przez kilka miesięcy, więc wiem ...

f) Nie marzę, niższa cena w Internecie, to większe ryzyko (produkt niezgodny w 100%, zepsucia, bardziej bolesna obsługa posprzedażna ...) ... nie możemy mieć wszystkiego ... jeśli?

ps: włóż nam zdjęcia szkód i paczki, jeśli chcesz?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360

Odp: Zakup online: Cdiscount, Uwaga!




przez Forhorse » 28/12/17, 16:31

Są to przedmioty sprzedawane bezpośrednio przez Cdiscount, sprzedawca jest zawsze wskazany w opisie przedmiotu.
Istnieje nawet filtr pozwalający wybrać przedmioty sprzedawane tylko przez nich lub tylko przez sprzedawców zewnętrznych.
Poza tym kupiłem kilka razy od chińskich sprzedawców za pośrednictwem strony cdiscount i poza niewielkim opóźnieniem nie miałem żadnych zmartwień.
Żadnych zdjęć, zamknąłem pudełko tak szybko, jak je otworzyłem i wyszło, gdy tylko miałem okazję.
W każdym razie przewoźnik nie ma z tym nic wspólnego. Nałożenie na niego odpowiedzialności byłoby nieuczciwe. Jest to rażąca wada opakowania.
może się zdarzyć ... zakładamy, że osoby przygotowujące zamówienia znajdują się pod presją i że szybko nastąpił błąd lub niedopatrzenie. Jak mówią, tylko ci, którzy nic nie robią, nie robią bzdur. Jeśli jest to niedopatrzenie, a nie coś celowego (jak brak klinowania produktu w paczkach w celu zmniejszenia kosztów ...) Ale ponieważ nie pierwszy raz otrzymuję coś rzuconego luzem tak w pudełku (na szczęście nie kruche lub już właściwie chronione przez opakowanie producenta) wolę raczej wierzyć, że jest to celowe.
Z drugiej strony amatorstwo i foutage usta pseudo-obsługi klienta, które nie są tolerowane.

Biorąc pod uwagę liczbę odpowiedzi, które znajdziemy, gdy wpiszesz „oszustwo cdiscount” w google lub youtube, myślę, że ta witryna powinna szybko przejrzeć swoje zasady dotyczące klientów, w przeciwnym razie nie będą one trwać długo (i dobrze zrobione)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025

Odp: Zakup online: Cdiscount, Uwaga!




przez Christophe » 28/12/17, 20:26

Forhorse napisał:Biorąc pod uwagę liczbę odpowiedzi, które znajdziemy, gdy wpiszesz „oszustwo cdiscount” w google lub youtube, myślę, że ta witryna powinna szybko przejrzeć swoje zasady dotyczące klientów, w przeciwnym razie nie będą one trwać długo (i dobrze zrobione)


Cóż, myślę, że strata czasu na atakowanie Cdiscount: pieniądze są silniejsze niż cokolwiek innego (słyszę pieniądze kupujących).

Jeśli chodzi o historię, w 2004 roku miałem już z nimi spór ... (drobna rzecz za 15-20 € nigdy nie otrzymała ...) ... ponieważ nie przestali rosnąć ... i zdobyć klientów ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120