Na fałszywej obfitości prawdziwym oszczędnościowego

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Na fałszywej obfitości prawdziwym oszczędnościowego




przez Ahmed » 14/07/16, 13:00

Ten temat w wersji „forum"jest odpowiednikiem artykułu, który został właśnie opublikowany na stronie głównej serwisu, (https://www.econologie.com/economie-pros ... austerite/) ma na celu opracowanie pewnych punktów w odniesieniu do poszczególnych pytań lub innych komentarzy członków.
Ten tekst jest pomyślany jako część kontynuacji (przynajmniej mam nadzieję!) Artykuły mające na celu popularyzację niektórych raczej złożonych aspektów krytyki politycznej i gospodarczej. Wiem, że jest dość ambitny, zwłaszcza, że ​​chciałbym uniknąć, na ile to możliwe, zagłębienia się w skandaliczny schemat: nie jesteśmy w telewizji!
Zadanie jest trudne, ponieważ Orwell był wizjonerem w stworzeniu pojęcia „nowomowy”, języka, który systematycznie odwraca znaczenie słów. W tym odwróceniu semantycznym znajduje się źródło obecnego zamieszania i to w jego ujawnieniu znajduje się wszelka możliwość zrozumienia.
Z tego punktu widzenia lepiej zrozumiemy, że wszystkie wezwania na rzecz „etycznego lub sprawiedliwego kapitalizmu” wynikają z idealizmu szczodrego, ale całkowicie przynoszącego skutki odwrotne do zamierzonych: nie tylko kieruje on umysły na absolutny nonsens, ale przyczynia się do utrwalenia nieumyślnie tego, co potępia, sugerując, że system może działać odwrotnie do swojej logiki. Myślę, że ten ostatni punkt będzie tematem przyszłego artykułu ...
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749

Odp: Od fałszywej obfitości do prawdziwej surowości




przez Sen-no-sen » 14/07/16, 14:57

Doskonały artykuł! 8)
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Odp: Od fałszywej obfitości do prawdziwej surowości




przez Ahmed » 14/07/16, 19:30

Pochodząc od ciebie komplement bardzo mnie dotyka! : Oops:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91