Zwycięstwo Brexit: konsekwencje dla Europy?

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Zwycięstwo Brexit: konsekwencje dla Europy?




przez Christophe » 24/06/16, 19:59

Wszystko jest w nagłówkach: zwycięstwo Brexitu, rezygnacja Camerona, panika na giełdach…

Uh nie straszne to wszystko ... i na przyszłość?
0 x
pedrodelavega
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3791
Rejestracja: 09/03/13, 21:02
x 1311

Re: Zwycięstwo Brexit: konsekwencje dla Europy?




przez pedrodelavega » 24/06/16, 21:09

Skończona Europa.....
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Zwycięstwo Brexit: konsekwencje dla Europy?




przez moinsdewatt » 24/06/16, 21:19

Francuskie wina i sery najbardziej dotknięte Brexitem

w dniu 24 o 06:2016

Francuski sektor wina i napojów spirytusowych może bardzo ucierpieć na wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Euler Hermes przewiduje 500-milionową stratę całkowitego obrotu francuskiego przemysłu spożywczego. Ale pozostaje wiele niejasności.
.................

http://www.usinenouvelle.com/article/le ... it.N399067

Obraz



Powinni zaoferować zniżkę na wino i ser Szkotom, jeśli wrócą do Europy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Zwycięstwo Brexit: konsekwencje dla Europy?




przez chatelot16 » 24/06/16, 21:32

koniec Europy czy nowa Europa?

Europa upadła... nie da się rządzić... może trochę przez Anglików, którzy zablokowali jakąkolwiek ewolucję... teraz Europa nie może już być blokowana przez Anglików, będzie musiała być skuteczna... jeśli nie stanie się skuteczna, będzie martwa

Nie jestem ostatnim, który krytykuje Europę, która marnuje całą energię na regulowanie szczegółów i jest całkowicie bezsilna wobec najpoważniejszych problemów

jedyną przyszłością Europy jest stanie się Stanami Zjednoczonymi Europy: federacją państwową, która połączy potęgę wszystkich tych stanów, która zajmuje się tylko tym, co jest przydatne do dzielenia się i która nie gubi się w nieistotnych szczegółach... co dowodzi, że nie ma sensu, by Europa dbała o szczegóły

Europa jest skazana na to, by stać się skuteczną lub zniknąć! teraz nie możemy już mówić, że to Anglia blokuje wszelkie decyzje
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Zwycięstwo Brexit: konsekwencje dla Europy?




przez Did67 » 25/06/16, 11:46

Jestem całkiem szczęśliwy.

Przy okazji ważna uwaga: giełdy się załamują. Czy trzeba było jeszcze udowadniać, że dzisiejsza Europa to przede wszystkim królestwo pieniądza??? Gdyby tak nie było, giełdy by się tym nie przejmowały!

Jestem całkiem zadowolony, bo co oprócz hamowania zrobili Anglicy?

I raczej szczęśliwy, bo może niektórym otworzą się oczy...

Starzy ludzie, staroświeccy, zrzędliwi starzy ludzie, wielcy kłamcy, wygrali! Nie sądzę, żeby posunęło to Wielką Brytanię do przodu.

Myślę, że grupy amerykańskie i indyjskie, które wykorzystywały Anglię jako „bramę” i zaplecze dla swoich działań w UE, będą stopniowo oddalać się od Irlandii. Kto mógłby „bumować”? Jestem szczęśliwy. Lubię Irlandczyków. Ujmujący ludzie (widziałeś zachowanie ich zwolenników????).

Chciałbym, aby angielski był konsekwentny. Ale już zwlekają: Cameron nie wyśle ​​wniosku o wyjście do Brukseli i pozostawi to swojemu następcy [to kraj musi ogłosić wynik referendum i zamiar wyjścia z UE]

Szczerze mówiąc, Junker powinien poprosić komisarzy europejskich o jego rezygnację w poniedziałek, Martin Schulz to samo dla europejskich posłów. W ciągu tygodnia poproszę „angielskich technokratów” w Brukseli o opuszczenie biur… W imię suwerennej decyzji ich kraju.

Założę się, że za dwa lata nadal tu będą, dyskutując o rzeczach, które ich już nie dotyczą!

W takim razie zgódź się z Chatelotem: Europa musi radzić sobie z problemami, które mają wymiar europejski. Bezrobocie wśród młodzieży, napływ emigrantów, konflikty zewnętrzne (dlaczego Francja sprząta w Mali czy Libii ze swojego budżetu???), podstawowe badania publiczne (programy „ciężkie”) i bez wątpienia kilka innych doskonale „przekrojowych” tematów. Oczywiście międzynarodowa polityka gospodarcza: spiekać się z innymi „blokami”, Chinami, Indiami, USA…

Europa może być tylko federalna. Albo pozostanie „gówniarzem”.

Gdyby Europa była wioską:

- czy uznalibyśmy za nienormalne, że pewne inwestycje (stadion piłkarski, sala wielofunkcyjna, szkoła, kanalizacja,...) są omawiane w każdej rodzinie???

- czy uznalibyśmy za nienormalne (w Europie!) to, że nie każda rodzina uzbraja się do obrony, ale że jest straż miejska?

- czy uznalibyśmy za normalne, że ratusz decyduje o tym, co jest w menu w południe w każdym lokalu? gdzie jedziemy na wakacje tego lata? jaka jest książka do czytania, program telewizyjny do oglądania ???

Zamienia się wieś na Europę, a rodzinę na kraj i od razu widzi się, jaka mogłaby być federalna Europa, bo wieś to „federacja rodzin”, które pewne rzeczy robią razem, a inne nie…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Zwycięstwo Brexit: konsekwencje dla Europy?




przez Christophe » 25/06/16, 12:14

Z handlowego punktu widzenia jasne jest, że jest to do bani – i to w obu kierunkach – ale pod względem finansowym (banki) Europa może mieć wiele do zyskania? Miasto było otwartą (tylną?) bramą dla wszystkich nadużyć finansistów na całym świecie!

Na razie nic nie zostało podpisane ani podjęte żadne działania, z wyjątkiem chęci opuszczenia Europy. Można założyć, że konkretne umowy handlowe, być może branżowe, zostaną podpisane? Konfiguracja zajmie kilka lat… w międzyczasie nie wiem, jak to będzie dla wszystkich firm, które handlują z Wielką Brytanią?

Pewne jest, że do tego czasu posłowie i urzędnicy Wielkiej Brytanii, którzy pracują nad Europą, nie będą mieli wiele więcej do powiedzenia… ani lobbyści, i to jest raczej słuszna uwaga (Wielka Brytania jest bramą do amerykańskich lobby w UE…)

Inne interesujące mnie informacje na temat karty do głosowania:

To najstarsi, którzy masowo głosowali przeciwko UE… ale to oni najmniej podejmą ten wybór z czasowego punktu widzenia:
http://www.lemonde.fr/les-decodeurs/art ... 55770.html

Brexit_young.gif
Brexit_jeunes.gif (51.83 KiB) Wyświetlono 7063 razy


Interesująca jest zatem ostatnia kolumna tej tabeli, oczywiście jak każda ankieta, należy spojrzeć na nią z perspektywy, ale mimo wszystko…

Czy możemy też przypuszczać koniec Wielkiej Brytanii wraz z wyjściem Szkocji i Irlandii Północnej z Wielkiej Brytanii? 2 lata temu Szkocja chciała pozostać w Zjednoczonym Królestwie tylko dlatego, że istniała UE... teraz, gdy nie ma już UE, jeśli odbędzie się nowe referendum, niepodległość zwycięży... na pewno!

ps: Wielka Brytania nie była w UE, jak inne kraje, jak wszyscy wiedzą, nie miała euro, a układy z Schengen były ograniczone (musiałem pokazać paszport, kiedy jechałem na Gibraltar… który jest częścią Wielkiej Brytanii)… i z pewnością było wiele innych szczegółów…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Zwycięstwo Brexit: konsekwencje dla Europy?




przez Christophe » 25/06/16, 12:17

Did67 napisał:Jestem całkiem szczęśliwy.

(...)

Zamienia się wieś na Europę, a rodzinę na kraj i od razu widzi się, jaka mogłaby być federalna Europa, bo wieś to „federacja rodzin”, które pewne rzeczy robią razem, a inne nie…


Zgadzam się ze wszystkim, co napisałeś, zwłaszcza z „drzwiami wejściowymi” i ustawieniem aktów: pisałem moją poprzednią wiadomość, kiedy ty pisałeś swoją… 8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Zwycięstwo Brexit: konsekwencje dla Europy?




przez Christophe » 25/06/16, 12:24

Ciekawy artykuł z pytaniami i odpowiedziami: http://www.lemonde.fr/les-decodeurs/art ... 55770.html

W tym miejscu Junckers chce uspokoić: http://www.rtbf.be/info/dossier/brexit- ... id=9336146
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Zwycięstwo Brexit: konsekwencje dla Europy?




przez Christophe » 25/06/16, 12:30

Trzymajcie się, bo to aktualne: na Euro 2016 Walia, Szkocja i Anglia mają już swoje własne drużyny… (Irlandia Północna też, ale nie zakwalifikowała się)

Są więc już niepodległymi państwami Wielkiej Brytanii… przynajmniej z piłkarskiego punktu widzenia :)

Myślę więc, że Wielka Brytania bardziej boi się dezintegracji niż Europa… prawda? Ale to sygnał dla Europy, że trzeba przeprowadzić głębokie reformy...

To, o czym (na razie) mało się mówi, a co ma duże znaczenie, to dług publiczny Wielkiej Brytanii, który miał (na pewno???) podlegać prawom UE, a który już tak nie będzie… jak to się „przelicza”?

Mówimy tam o tysiącach miliardów euro (lub funtów)… 90% jego PKB w przybliżeniu obecnie: https://fr.wikipedia.org/wiki/Dette_pub ... oyaume-Uni
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Zwycięstwo Brexit: konsekwencje dla Europy?




przez Did67 » 25/06/16, 14:56

Christophe napisał:
ps: Wielka Brytania nie była w UE, jak inne kraje, jak wszyscy wiedzą, nie miała euro, a układy z Schengen były ograniczone (musiałem pokazać paszport, kiedy jechałem na Gibraltar… który jest częścią Wielkiej Brytanii)… i z pewnością było wiele innych szczegółów…


Uwaga ! Nie myl UE, strefy euro i „strefy Schengen”.

Poruszanie się bez paszportu i bez kontroli w obrębie strefy dotyczy strefy Schengen, w tym niektórych krajów nienależących do UE: Islandii, Szwajcarii czy Norwegii. Kontrola odbywa się przy wejściu do pomieszczenia. Wtedy poruszamy się swobodnie.

Strefa euro dotyczy tylko niektórych krajów UE, czyli łącznie 19. Na początku było ich 11. Od tego czasu dołączyli kolejni, niektórzy „jednostronnie”! Poza Wielką Brytanią, na przykład Szwecja i niektóre dawne kraje Europy Wschodniej nie należą do strefy euro.

Te dwa elementy nie są zatem charakterystyczne dla Zjednoczonego Królestwa jako członka UE.

Z drugiej strony są np. „rabaty” na budżet – na składkę, którą Wielka Brytania jest winna – wynegocjowane w swoim czasie przez Thatcher, czy niedawne naginanie UE w sprawie praw socjalnych odmówionych imigrantom (uzyskane przez Camrona)…
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166