Restauracja zakazana bankierom! Brawo, przykład do naśladowania!

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Restauracja zakazana bankierom! Brawo, przykład do naśladowania!




przez Christophe » 17/02/16, 18:11

Po wywołaniu wielu kryzysów bankierzy, zamiast udawać, że są ludźmi i popełnić mea culpa, wręcz przeciwnie, w dalszym ciągu karzą realną gospodarkę małych (z pewnością z korzyścią dla dużych)... Zatem Bardzo dobrze mówię temu młodemu restauratorowi, który wpadł na słuszny pomysł: bojkot wejścia do bankierów...

Teraz bankier nie ma śladu na głowie... to nie jestem pewien, czy jest to legalne... ale hej, przynajmniej będzie miał darmowy chwyt reklamowy!

Po odmowie przyznania kredytu właściciel znakomitej restauracji w Rueil-Malmaison postanowił zakazać bankierom wstępu do swojego lokalu... chyba że zapłacą wpisowe w wysokości 70.000 XNUMX euro, czyli kwotę pożyczki, której on nie otrzymał.

(...)


http://www.lefigaro.fr/societes/2016/02 ... quiers.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Restauracja zakazana bankierom! Brawo, przykład do naśladowania!




przez chatelot16 » 18/02/16, 00:08

Naprawdę to lubię ! niech bankierzy zjedzą swoje banknoty...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6458
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Restauracja zakazana bankierom! Brawo, przykład do naśladowania!




przez Macro » 18/02/16, 08:03

Czy akceptuje karty „kupon do restauracji”??? Które są także nowym wielkim oszustwem organizacji bankowej..... :zaszokować:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963

Re: Restauracja zakazana bankierom! Brawo, przykład do naśladowania!




przez Ahmed » 18/02/16, 19:16

Reakcja na ten konkretny przypadek jest zrozumiała. Jednakże restaurator dąży do dokładnie tych samych celów co bankier i ograniczają go te same ogólne zasady. Jedyna legitymizacja takiego zachowania polega na tym, że istnieje strukturalna równowaga sił na korzyść banku, ale w identycznych ramach.
Uważam, że promowanie kozłów ofiarnych pozbawionych jakiejkolwiek poważnej analizy byłoby ślepotą i uproszczonym manicheizmem.
1 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Restauracja zakazana bankierom! Brawo, przykład do naśladowania!




przez Flytox » 18/02/16, 20:00

Zawsze kuszące jest utworzenie własnej czarnej listy, ale granica rasizmu szybko się zbliża....
Nie bronię Banksterów, jeśli tak jest, muszą być jacyś normalni, prawie do przyjęcia….również : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Restauracja zakazana bankierom! Brawo, przykład do naśladowania!




przez Grelinette » 19/02/16, 09:45

Ostatecznie odmowa bankierowi jest w pewnym sensie leczeniem zła złem... zasada homeopatii (*).
Posunąłbym się jeszcze dalej, stworzyłbym akta na wzór incydentów bankowych: „Ha, proszę pana, w naszych aktach krajowych widzę, że pracuje pan w sektorze bankowym… W związku z tym jestem zmuszony naliczyć dodatkowe opłaty i czekać na upoważnienie do służenia Państwu..." : Chichot: A w najgorszym przypadku bankierzy nadal będą mogli zarezerwować stolik w Restos du Coeur!

(*) Zawsze myślałem, że skutecznym sposobem wyleczenia wad naszego społeczeństwa mogłoby być stosowanie tych samych zasad i zasad, które leżą u podstaw kryzysów oraz problemów społecznych i społecznych: kiedy widzę pomysłowość finansistów w zarabiać na wszystkim i na czymkolwiek (na przykład bankowością na bankructwach i kryzysach), powtarzam sobie, że to oni są w najlepszej sytuacji, aby znaleźć sprytne rozwiązania.
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6458
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610

Re: Restauracja zakazana bankierom! Brawo, przykład do naśladowania!




przez Macro » 19/02/16, 10:11

Używanie ich własnych słów, by ich uderzyć w twarz... Osobiście bardzo mi się to podoba... (moja mama była pracownicą banku, zna kilka małych sztuczek, które bezgranicznie ich irytują...) To powiedziawszy. .. .Mam tylko jedną pożyczkę (na nasz dom)....Więc nie mam ich o wiele prosić...To nie powstrzymuje mnie od wiedzy, kiedy przechodzę przez drzwi agencja.od razu, że nie chodzi o to, żeby im się przywitać, więc w sumie od razu odsyłają mnie do dźwiękoszczelnego biura...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127