Kanał wypychania; jeden łamie prawie nowych samochodów Audi!

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037

Kanał wypychania; jeden łamie prawie nowych samochodów Audi!




przez Christophe » 24/05/13, 16:10

Praktyka przemysłowa, której nie znałem (z wyjątkiem owoców i warzyw) i która jest… bardzo niepokojąca dla zdrowia psychicznego tych, którzy zdecydują się ją praktykować… i dla zasobów planetarnych…

nawet gorzej niż planowane starzenie się...Genialny: https://maps.google.fr/maps?q=48%C2%B04 ... e&t=h&z=16

Cmentarzysko „prawie nowych” samochodów

Obraz widoczny na Google Maps bardzo odsłania ekonomiczne ekscesy naszych czasów: widzimy cmentarz prawie nowych samochodów marki Audi, położony sto kilometrów na północ od Monachium, w Niemczech. Istnienie tego cmentarza świadczy o „wypychaniu kanałów”, praktyce polegającej na wypełnianiu przez firmę swoich kanałów dystrybucji bez zapewnienia ich realnych rynków zbytu w celu sztucznego zawyżenia sprzedaży. Jest to konsekwencja nadprodukcji rynku motoryzacyjnego przy załamaniu popytu.

Według strony internetowej Zero Hedge praktyka ta stała się bardzo powszechna w tym sektorze. Te samochody są przeznaczone do zniszczenia; w ten sposób producenci unikają obniżania cen samochodów, np. części zamiennych.

Kopanie dziury, a następnie jej wypełnianie lub budowanie samochodów, a następnie ich niszczenie, wydaje się, jak na ironię, nowym motorem naszych gospodarek.


Źródło: http://www.express.be/business/fr/econo ... 189809.htm
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 25/05/13, 19:46

tak, właśnie to odkryłem. Chciałem opublikować, ale ubiegłeś mnie o jeden dzień.
ta rzecz jest niesamowita.
ten świat naprawdę musi się zmienić.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84




przez loopyng84 » 25/05/13, 20:21

Dirk Pitt napisał:ten świat naprawdę musi się zmienić.



„zmiana jest teraz” :?
0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 28/05/13, 20:15

Cóż, zmieniło się to wraz z PS… na gorsze!

Kolejny przykład złego zarządzania marketingowego: http://www.rue89.com/rue89-eco/2013/05/ ... don-242157

Ta amerykańska marka, która woli spalić swoje ubrania niż je oddać

Abercrombie and Fitch to amerykańska marka odzieży gotowej, która chce zapewnić sobie określoną pozycję. A dla marki lepiej spalić ubrania niż je oddać. Problem z obrazem.

Menedżer Abercrombie and Fitch ujawnił, że produkty zwracane przez klientów były natychmiast niszczone. I to niezależnie od wady. Jednak wiele stowarzyszeń zwróciło się już do marki o pozyskanie darowizn. Kategoryczna odmowa wyjaśniona przez tego kierownika:

„Abercrombie and Fitch nie chce sugerować, że każdy, biedny człowiek, może nosić ich ubrania. Tylko ludzie o określonej posturze mogą kupować i nosić nazwę firmy. »

Kilka dni temu firma dała się już zilustrować zaprzestaniem oferowania rozmiarów większych niż 38. Marka chce być kojarzona z „modną młodzieżą”. Które oczywiście są piękne i szczupłe!
0 x

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 99