Mini elektrownie jądrowe w sercu Paryża ?!

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Philippen
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 01/07/10, 14:45

Mini elektrownie jądrowe w sercu Paryża ?!




przez Philippen » 05/07/10, 15:59

Bonjour à tous,

Czy ktoś z Was słyszał o tym co najmniej zadziwiającym projekcie budowy minielektrowni w samym sercu Paryża, w dzielnicy Les Halles? Otrzymałem tę informację niedawno dzięki temu raportowi na temat minireaktorów jądrowych => http://www.dailymotion.com/video/xdu8eu_news
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 05/07/10, 16:23

cześć

mikrofon na chodniku zorganizowany przez ludzi w celu sprawdzenia, co ludzie myślą i wiedzą na temat energii jądrowej... a jako pytanie dodatkowe pytamy ich, czy wiedzą, że w samym Paryżu należy zbudować elektrownię.

oczywiście prawie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na pytania, ogólnie rzecz biorąc, alarmistyczny film mający na celu jak największe przestraszenie ludzi w związku z energią jądrową...

powinni byli rozszerzyć swoje pytanie, pytając te same osoby, czy zainstalowały gigantyczną turbinę wiatrową w pobliżu swojego domu, mam wrażenie, że odpowiedzi byłyby znacznie jaśniejsze, oczywiście moja osobista opinia.

Jeff
0 x
oiseautempete
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 848
Rejestracja: 19/11/09, 13:24




przez oiseautempete » 05/07/10, 16:55

koncentrat nonsensów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 05/07/10, 18:58

„Miniaturowa” centrala? Nie jestem pewien, czy mamy już technologię, aby to zrobić.
Nie jesteśmy w Stargate : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 05/07/10, 19:33

Forhorse napisał:„Miniaturowa” centrala? Nie jestem pewien, czy mamy już technologię, aby to zrobić.
Nie jesteśmy w Stargate : Chichot:


Nie wiesz, jak bardzo masz rację!

Mini elektrownie atomowe istnieją już od dawna, a Rosjanie i Amerykanie (Bill Gates) chcą wejść na ten bardzo niebezpieczny rynek!

Z drugiej strony w Paryżu nie zobaczymy tego typu instalacji, nasi politycy nie chcą (dla nich) podejmować ryzyka!
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 05/07/10, 20:16

dobry wieczór

jednakże technologia istnieje i jest na pewno gotowa, a we Francji już istnieje, obecnie działa kilka małych jednostek... (całkowita wielkość nie większa niż objętość pojedynczego domu)

Pewnie część z Was już się domyśliła, o jakich jednostkach mówię, dla pozostałych odpowiedzi za chwilę!

Jeff
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79128
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10975




przez Christophe » 05/07/10, 20:33

Film nie tylko mówi bzdury, ale jest celowo alarmistyczny… klasyczne przemówienie przeciwko broni nuklearnej…

Minireaktor nuklearny ukryty w Paryżu? Ach, ach, chętnie, ale czym to ochłodzimy? Kanalizacja? : Chichot:

Jeszcze raz, zamiast tylko narzekać, pytam przeciwników broni nuklearnej, a zwłaszcza autora filmu, do czego oni podgrzewają i oświetlają?

Jesteś przeciwny broni nuklearnej, ok, nie ma problemu, ale przynajmniej przestań ją finansować!!

Kolejny temat dotyczący małych reaktorów jądrowych: https://www.econologie.com/forums/twr-un-pet ... t9515.html

W „marynarce wojennej” znajdują się dziesiątki małych reaktorów jądrowych… i to na 40–50 lat! Zmniejszenie rozmiaru reaktora jądrowego nie stanowi problemu, ale z konieczności zwiększa koszty…

Pierwszy reaktor CEA (Zoé), jak sądzę, miał moc w kW... 1 kW (elektryczny czy cieplny?), a dokładniej: http://fr.wikipedia.org/wiki/Pile_Zo%C3%A9
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 05/07/10, 23:00

Tak, ale w marynarce wojennej mają wszystko, czego potrzeba do chłodzenia.
W Paryżu jest Sekwana, ale nadal jesteśmy uzależnieni od rzeki o wysokim przepływie.
Myślę, że nawet mały reaktor podwodny nadal potrzebuje znacznego przepływu wody, aby go ochłodzić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/07/10, 23:28

No cóż, technologicznie nie ma problemu, to nawet standard w okrętach podwodnych i lotniskowcach.

Ciekawe pytanie, to samo, mała zmiana kierunku Sekwany....

Ale czy szczerze wierzysz, że mogliśmy to przed tobą ukryć poza tajemnicą obronną????
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 05/07/10, 23:47

re

w podziemiach Pałacu Elizejskiego dla miniprezydenta mogłaby równie dobrze znajdować się minielektrownia...

Czy powiedziałem coś głupiego?

Jeff
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 219