Energia do podgrzewania wody

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
jann.t
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 12/04/10, 17:15
Lokalizacja: Lannion

Energia do podgrzewania wody




przez jann.t » 23/04/10, 10:56

Witam was

Zadaję sobie następujące pytanie:

Czy na przykład 1 kWh energii elektrycznej, 1 kWh gazu i 1 kWh oleju opałowego podgrzewa 1 litr wody do tej samej temperatury?
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 23/04/10, 13:07

odpowiedź brzmi: tak ... niezależnie od systemu grzewczego
0 x
Avatar de l'utilisateur
Napo krasnolud
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 180
Rejestracja: 04/03/10, 10:43
Lokalizacja: Gdzieś ponad tęczą




przez Napo krasnolud » 23/04/10, 13:49

tak, to moje ostatnie słowo


: Chichot:
0 x
Spośród wszystkich tych, którzy nie mają nic do powiedzenia, to najpiękniejsze, którzy milczą
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 23/04/10, 14:56

W kWh jest taka sama energia, niezależnie od tego, czy jest to energia elektryczna, drewno czy coś innego.
Ale jak zauważył Boubka, nie wszystkie systemy grzewcze mają taką samą wydajność.
Energia elektryczna ma 100% sprawność.
W przypadku kotłów na paliwo (drewno, paliwo, gaz) niewielka ilość energii jest tracona przez przewód spalinowy. Na Twoim 1kWh nie można odzyskać wszystkiego.
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 25/04/10, 17:36

Oczywiście: ciepło oddawane przez opór kotła zostanie w pełni odzyskane w wodzie, z wyjątkiem niewielkich strat z dołu. Z drugiej strony mogliśmy stracić dużo energii w elektrowni i liniach energetycznych, aby dostarczyć Ci tę KWh.

Dla Twojej informacji uważa się (w instalacjach domowych), że jeden litr paliwa może wyprodukować 10 kWh ciepłej wody.
W Belgii na rachunku za gaz otrzymujesz współczynnik przeliczeniowy w kWh / m³ (ponieważ Twój licznik mierzy objętość gazu), a opłata jest naliczana za kWh
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 209