Wydobycie i eksploatacja energii przez Księżyc? Hel 3

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Wydobycie i eksploatacja energii przez Księżyc? Hel 3




przez Christophe » 21/07/09, 10:44

Myślę, że widziałeś to: dużo rozmawiamy teraz o Księżycu ...

Wczoraj natknąłem się na bardzo interesujący raport na temat ARTE (który zmienił obrazy, które widzieliśmy przez 1 tydzień), który mówił o możliwym wydobyciu Księżyca. Jest to dość realistyczne i dalekie od Science Ficton.

Najciekawszym pierwiastkiem byłby ... Hel 3, który umożliwia przeprowadzenie syntezy jądrowej poprzez znaczne zmniejszenie (80% jak sądzę) emisji neutronów w reaktorze (co jest najwyraźniej głównym obecnym problemem fuzji na l „H2). Kilka firm jest już na miejscu ... spodziewane w 2020 roku.

Mówiono również, że możemy uzyskać wodę (!!) przez podgrzanie pyłu księżycowego do ponad 800 ° C (hej Remundo, powinieneś zaoferować NASA swój koncentrator słoneczny !!) ... i że zawierały masowo 40% O2!

Więc jeśli mamy dużo wody i O2, 2 duże problemy z założeniem zamieszkanej bazy zostaną usunięte!

Spróbuję znaleźć dokument.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/07/09, 11:00

Oto film dokumentalny, o którym mowa:

http://www.arte.tv/fr/semaine/244,broad ... =2009.html

Nie jest dostępny w Arte +7 VOD, ale jest taki, który również przywołuje ten temat: http://plus7.arte.tv/fr/1697660,CmC=2754926.html

Oto kolejny wyjątkowy film dokumentalny: http://plus7.arte.tv/fr/1697660,CmC=2754928.html

To montaż w pośpiechu księżyca, między Apollo 11 i Houston, bez żadnego „komentarza” (który czasami zaczyna być niezgrabny ...)

Krótko mówiąc, księżyc, jakiego publiczność nigdy nie widziała ...

Oczywiście rodzi się pytanie: po splądrowaniu Ziemi mierzymy się… z „kontynuacją”? Czy lepsze zarządzanie naszymi zasobami ziemi nie byłoby mądrzejszym rozwiązaniem?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 21/07/09, 11:50

Tak, ale w ukrytej przestrzeni obecni najemcy czuwają nad ziarnem ...

8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/07/09, 11:55

Ah ah ah, komiks idzie!

Oto kolejne podsumowanie dokumentu Moon for Sale.

http://www.bbcfrance.fr/A-propos-du-doc ... e,263.html

Wróci do Arte dnia: 01.08.2009 o godzinie 14:00.
0 x
Avatar de l'utilisateur
wirbelwind262
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 238
Rejestracja: 29/06/05, 11:58
Lokalizacja: Fouras
x 29




przez wirbelwind262 » 21/07/09, 16:58

Halo
to jest czyste ! Po gniciu Ziemi, teraz Księżyca ... obecni najemcy będą krzyczeć i będą mieli rację!
Powodzenia i @ +!
0 x
fbertran
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 24/05/09, 16:31




przez fbertran » 07/10/09, 19:59

Witam, próbuję przejrzeć ten program dotyczący eksploatacji helu 3 na Księżycu, nie pamiętam czy był nadawany we francji5 czy arte.

Czy nadal możemy ją znaleźć?

Może z tytułem dokumentu udałoby mi się go znaleźć. Jaki był tytuł, jeśli go pamiętasz?

dziękuję
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 07/10/09, 21:44

Nareszcie dobra wiadomość! Miejmy tylko nadzieję, że to nie jest pusty projekt (sic!).

A priori, wszyscy, którzy mogą być zainteresowani eksploatacją Księżyca, są najbardziej zaciekłymi z niszczycieli naszej planety, a ich wygnanie (a przynajmniej ich niszczycielskie wysiłki!) Przyniesie nam mile widziane wytchnienie!

Jest to trochę porównywalne z tym, co wydarzyło się podczas wypraw krzyżowych, kiedy to najbardziej okrutny z dwóch obozów sam się eksterminował. Co za ulga dla tych, którzy zostali w domu! : Chichot:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 07/10/09, 22:55

cześć
nie wiemy już, czy na Księżycu jest bogactwo, czy nie (na pewno jest)
Kto jest właścicielem księżyca?
wygląda na to, że zmierzamy w stronę tych samych praw, co w przypadku „nowego świata”:
kto pierwszy ten lepszy ....
0 x
Avatar de l'utilisateur
yannko
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 286
Rejestracja: 24/11/08, 22:44
Lokalizacja: Praga, Republika Czeska
x 2




przez yannko » 08/10/09, 08:41

Jak rozumiem, przyszli Oil Kings to ludzie, którzy kupili kawałki Księżyca na aukcji, tak jak robili to lata temu. Naprawdę, myślę, że to jest w głowie :| .
Przywłaszczamy sobie rzeczy, które nigdy do nas nie należały, już to wiedzieliśmy, ale to i tak długa droga (dosłownie iw przenośni), być może wkrótce sprzedamy kawałek odległej galaktyki lub przelatującą asteroidę. tą drogą :?, do przechowywania odpadów nuklearnych lub wykorzystywania jakiegokolwiek bogactwa.
Biedna ludzkość :| .
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 08/10/09, 19:57

Więc zamierzam trochę pograć w Trolla.

Cóż, nie możesz zrobić omletu bez rozbicia jajek .......

Powiedziałbym, dlaczego nie wykorzystać Księżyca, gdzie jest problem, jeśli działa, oczywiście, jeśli jest to nagły pośpiech, to prawda, że ​​nie ma to większego sensu.

Wydobycie jest zawsze źródłem problemu, a ostatecznie także obecności człowieka, ale hej, musisz sobie z tym poradzić.

I myślę, że odpowiedzialne wykonanie tego wszystkiego jest jedynym rozwiązaniem.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 234