Ceny ropy Brent i siła nabywcza we Francji

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Ceny ropy Brent i siła nabywcza we Francji




przez Christophe » 19/11/08, 00:28

Oto ewolucja godzin pracy niezbędnych do opłacenia baryłki ropy w ciągu ostatnich 18 lat (na podstawie płacy minimalnej brutto 1 baryłka = 159 l). Źródła: DIREM dla ceny energii i INSEE dla ewolucji płacy minimalnej

Cena Brent: http://www.industrie.gouv.fr/energie/pe ... _brent.htm
Smic: http://www.insee.fr/fr/themes/tableau.a ... 5&reg_id=0

Obraz

Ta krzywa jest następstwem tych 2 przedmiotów:
https://www.econologie.com/forums/prix-du-pe ... t6543.html
et
https://www.econologie.com/forums/heures-de- ... t2786.html

Widzimy wyraźnie, że wpływ na siłę nabywczą jest nadal w dużej mierze zniuansowany w porównaniu z ceną ropy w obecnych dolarach:

Obraz

Ale oto cena ropy naftowej nie tylko określa cenę energii i tutaj może zaszkodzić zwykłym ludziom, którymi jesteśmy ...Ropa obecnie spada: tym bardziej, że siła nabywcza gwałtownie rośnie!

Możemy marzyć, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Notowania i siła nabywcza ropy Brent we Francji




przez Did67 » 19/11/08, 12:43

Christophe napisał:
Widzimy, że wpływ na siłę nabywczą jest nadal w dużej mierze zniuansowany w porównaniu z ceną ropy w obecnych dolarach ...



Więc mam zamiar przyjąć przeklinającą zniewagę, mówiąc, że ropa nie jest wystarczająco droga (średnio).

Ponieważ faktem jest, że alternatywne źródła energii nie są konkurencyjne, odpady nie są wystarczająco drogie, a zatem niewiele się zmienia, a ziemia będzie się dalej nagrzewać!

A zatem: progresywne opodatkowanie węgla kopalnego, zrównoważone obniżeniem podatków od naprawdę niezbędnych produktów i / lub alternatywnych źródeł energii lub pojazdów elektrycznych lub ... lub ... wszystko to przy stałym opodatkowaniu byłoby dobrym pomysłem ...

Ponieważ wracając do dyskusji, która już się na ten temat odbyła forum : Nie zapominam o kasjerce w supermarkecie na pół etatu (czy nadal stać ją na samochód? Jeśli tak, jak Peugeot 504, który spala 12 l / 00 km "niebieskiej" benzyny ???).

Gdyby tylko był polityk, któremu można było zaufać, że rzeczywiście wdroży taki program… Nie mam odpowiedzi!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Notowania i siła nabywcza ropy Brent we Francji




przez drwal » 19/11/08, 15:08

Did67 napisał:[…] Bo wracając do dyskusji, która już się nad tym odbyła forum : Nie zapominam o kasjerce z supermarketu, która pracuje na pół etatu (czy nadal stać ją na samochód? Jeśli tak, jak Peugeot 504, który zużywa 12 l / 00 km "niebieskiej" benzyny ???). [...]
Nie, to raczej 305 lub 205 Diesel ...

504 jest teraz samochodem kolekcjonerskim! 8)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 19/11/08, 15:37

Tak, zgadzamy się!

Problem w tym, że media okłamują ludzi, przynajmniej przez zaniedbania, przedstawiając krzywą CZERWONĄ znacznie częściej niż krzywą RÓŻOWĄ ... Poza tym krzywą RÓŻOWĄ, której nigdy nie widziałem nigdzie indziej niż na Econo! Cocoricco! : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Christophe 19 / 11 / 08, 16: 17, 1 edytowany raz.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 19/11/08, 15:58

@ did67,

zgadzam się z tobą, że ropa nie jest wystarczająco droga.
nie jest wystarczająco drogi w porównaniu do świadczonej usługi.

W raporcie (nie wiem który) usłyszałem ciekawe porównanie powyżej:

osoba mówiła: zapomnij, że masz samochód i olej. chcesz zabrać 3 osoby dziesięć kilometrów od swojego domu i znajdujesz kogoś, kto ma do tego środek transportu (wózek, taksówkę rowerową itp.), ile Twoim zdaniem ta usługa jest warta? wierzę, że średnia odpowiedzi wyniosła 10 euro.

nawet jeśli połowa tej ceny odpowiada kosztom i korzyściom osoby, to i tak oznacza, że ​​sam transport jest wart 5 € za 10 km.
paliwo powinno zatem być warte 5 euro za 10 km lub w przybliżeniu 7 euro za litr

Cóż, jest to przykład trochę holowany przez kapilary, ale nie zdajemy sobie sprawy z ogromnych i tanich „usług”, które reprezentuje ropa i tego rodzaju przykład pomaga to zrobić.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 312