Yves Cochet: konferencja na temat szczytu i energii

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Yves Cochet: konferencja na temat szczytu i energii




przez Christophe » 11/09/08, 16:43

Konferencja Yvesa Cocheta na temat wyczerpywania się paliw kopalnych (w tym uranu i węgla), którą warto obejrzeć:
https://www.econologie.com/le-peakoil-ex ... -3916.html

Aby zobaczyć następujące gry, przejdź bezpośrednio do Daily: http://www.dailymotion.com/playlist/x1h ... oId=x5t2hi

Na ten temat zobacz także: https://www.econologie.com/rechauffement ... -3863.html

Nie sądziłem, że polityk może mieć tyle humoru (nawet jeśli czasami jest ograniczony...) :D

Będziemy wdzięczni za „Ach, ale jestem inżynierem, mogę odpowiedzieć na wszystko”! ObrazObraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 28 / 04 / 11, 18: 56, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/09/08, 19:40

Od „odcinka” 4/6 Yver Cochet zaczyna mieć lekkie majaczenie: nadmiar humoru czy przegrzanie pomieszczenia? W każdym razie nie jest to wiarygodne dla byłego ministra!!!

Przykład: mówi o „JEGO” metodzie, podczas gdy kopiuje/wkleja jedynie analizy od innych… rozsądne, ale to nie jest JEGO metoda…

Ale zobaczcie sami:
http://www.dailymotion.com/video/x5t332 ... ce-46_news

Awans do 10:05, jest naprawdę dobrze!!

Węgiel jest stały, to badziewie, gaz to gaz, to badziewie... Płyn jest dobry, jest najlepszy!


Tak, zauważyliśmy!!!Obraz

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/09/08, 20:13

Hej, kilka sekund później dogania Cocheta!!

etanol jest agropaliwem, a na pewno nie biopaliwem!!


To idzie dokładnie tak: https://www.econologie.com/agrocarburant ... -3575.html

Napisane 6 miesięcy wcześniej... nie byłoby pompowania, żadnej inspiracji w powietrzu :) :) :)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/09/08, 20:22

Hej, cholera... 3 minuty później kontynuuje te bzdury:

Pompowanie w Morzu Północnym na głębokości mniejszej niż 5000 m


Uh, średnia głębokość Morza Północnego wynosi... 70 m, jak sądzę?

Ach, nie, według tego dokumentu jest to 94 m: http://www.cig.ensmp.fr/~hydro/MISC/geog/tboceans.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 12/09/08, 17:48

To zależy, czy mówi z powierzchni, czy z podłogi (dna morskiego). W tym drugim przypadku głębokość 5000 m można obliczyć ze stacji naftowej przymocowanej do dna, a zatem stabilnej.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/09/08, 18:06

To nieprawda... ale nie sądzę, że obecnie pompujemy ropę na wysokości 5000m...

Absolutny rekord wierceń to 12 000 m, jak sądzę...

Zresztą to nie jest tematem dyskusji!
To wciąż była jego konferencja! Zjadliwy humor Cocheta...

„Cysterny, wszyscy kłamią, są superkłamcami… gorszymi niż Chirac!”

ObrazObraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 12/09/08, 20:21

Jego uwagi wydały mi się interesujące.
zgadza się z niektórymi informacjami z IFP. (patrz Niebieski strach w krainie czarnego złota). Nawet po około 10 latach szczytu produkcji, to tam jest! Wydaje się, że pojawia się konsensus.
Być może wprowadzane zmiany w zakresie bezpieczeństwa wynikają z tej obserwacji.
zobacz temat EDVIGE

(poza tematem)
Głębokość. maksymalnie na lądzie Maksimum: 17 400 m (prąd) w Saatly (Azerbejdżan); 11 000 m, półwysep Kolski (Rosja); 9 m, Oklahoma (USA);

Jeśli chodzi o morze, rekordem jest GIRASOL w Angoli z wysokością wody wynoszącą 1400 m.
Do sprawdzenia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 12/09/08, 20:36

Statek Joides Rezolucja, który miałem okazję odwiedzić ponad 20 lat temu, może wiercić w dnie oceanu znajdującym się na głębokości ponad 4 m i sięgać ponad 00 m pod dno morza.

Jest w stanie dosięgnąć (o ile mnie pamięć nie myli) celu znajdującego się prawie 6000 m pod kadłubem...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 14/09/08, 17:14

Cieszę się, Chris, że przekazałeś link do tej konferencji na stronie forum !!

Uważam, że poprzestajesz na szczegółowych liczbach... Niezależnie od głębokości wierceń na Morzu Północnym, nie zmienia to niczego w kwestii tego, czego on broni. Albo nawet to, że powiedział „moja” metoda… Oprócz silnej korelacji między energią a populacją z holokaustyczną prognozą na nadchodzące lata, myślę, że to jego osobisty charakter… powinniście przeczytać jego książkę, to z pewnością tę samą treść.

Ale uwielbiam jego poczucie humoru!! Kiedy facet zaczyna z nim rozmawiać o kłamstwach Busha, 9 września i tak dalej, Cochet odpowiada mu: „Może, ale nas to nie obchodzi, mamy większe problemy!! Możemy o tym rozmawiać, ale to strata czasu !”. Uwielbiam ! Całkowicie się z nim zgadzam!!

Krótko mówiąc mocno, żeby zaprezentował się w wyborach przeze mnie, abym mógł na niego głosować. Wreszcie polityk, który mówi surową prawdę i nie sprzedaje chimer!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 14/09/08, 19:22

Znam Ruliana, sprzeczam się, sprzeczam się… on jest w prawdziwym Cochet, ale wiesz, przez bycie zbyt „przybliżonym” i humorystycznym, tracisz trochę na wiarygodności…

W mailingu zarzucono mi, że popełniłem 2 lub 3 błędy... i presto "nie jesteś już wiarygodny"...

To wymówka „świderów”, ale oni generalnie nie mają racji (co ze mnie za nudziarz?)!
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 09 / 08, 16: 20, 1 edytowany raz.
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 306