Osetia: nowa Czeczenia gazu kaspijskiego?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Osetia: nowa Czeczenia gazu kaspijskiego?




przez Christophe » 12/08/08, 13:55

Wszystko jest w tytule i mam wrażenie, że media nie analizują powagi sytuacji...Niejasno przypomina mi to przyczyny wojny w Afganistanie czy Czeczenii : ropa naftowa, gaz i/lub transport tych zasobów energii...

Trzeba by było znaleźć dno map regionu, wszystko musiało być bardzo dobrze wyjaśnione...

Oto już bardzo dobry, aktualny artykuł z Wikipedii: http://fr.wikipedia.org/wiki/Guerre_en_ ... tie_du_Sud
Ostatnio edytowane przez Christophe 12 / 08 / 08, 14: 20, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/08/08, 14:14

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/08/08, 16:31

Śnię

Nicolas Sarkozy z wizytą w Moskwie: „To normalne, że Rosja chce bronić swoich interesów”


Zapomniał: „interesy naftowe”

http://tempsreel.nouvelobs.com/actualit ... re_se.html

Pamiętajcie, że od buszmena nie można było spodziewać się niczego lepszego...
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 12/08/08, 17:32

Rurociąg przebiega przez Gruzję, w pobliżu Osetii Południowej, ale na południe od niej.

---

Georges W. Bush uważał, że Rosjanie atakują bliską mu osobę.

Potem zmienił zdanie, przypominając sobie studia podstawowe, sądził, że to stan Georgia w USA, jego kraj.

A kiedy towarzysze mu to wyjaśnili (proszę po chińsku), zamrugał tak...

Pewnie pomyślał: „Na pewno to Dick wykonał kolejny głupi wyczyn w dniu igrzysk olimpijskich?
Jakby to było wszystko, co musieliśmy zrobić!
Jesteśmy w tej chwili dość zajęci okrążaniem Iranu blokadą morską, z pomocą Anglików i Francuzów…

Tak! W tej rundzie można jeszcze wiele zyskać! »
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/08/08, 17:59

Po co walczyć? nie ma już ropy, Rohhh
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/08/08, 18:09

Aha, jeśli coś jeszcze zostało... i biorąc pod uwagę rosnącą cenę beczki, myślę, że tak przeliczone na $ zostaje znacznie więcej niż zostało już skonsumowane... co daje obecnie znacznie większą wartość niż w przeszłości!

https://www.econologie.com/l-argent-du-p ... -3297.html
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/08/08, 18:19

Oto dokument, który wydaje mi się realistyczny, dotyczący światowych zasobów paliw kopalnych (potwierdza mój osobisty pogląd, że jest jeszcze dużo soku)
http://www.ulb.ac.be/sciences/intra/inf ... /preat.htm
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 12/08/08, 22:26

I oto idziesz

to koniec... lub prawie szaleństwo.

Skontaktowałem się ze stroną iran-resist i ogłoszono tam budowę 2 nowych lotniskowców dla Iranu, oprócz dwóch już obecnych.
Ponieważ Chiny są okupowane i Rosja także, okazja jest złodziejem.

A potem chciałem sprawdzić ich źródło w wiadomościach z Bliskiego Wschodu i okazało się, że strona została zainfekowana jak RSF..

dziwne ... dziwne
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 14/08/08, 00:31

1) Skończyłeś? Nie jestem pewien:

Narasta napięcie między Moskwą a Waszyngtonem

Szef rosyjskiej dyplomacji powiedział w środę, że Stany Zjednoczone powinny wybierać między Gruzją a Rosją
„Rozumiemy, że gruzińskie przywództwo jest szczególnym projektem Stanów Zjednoczonych” – powiedział Siergiej Ławrow, wierząc, że Waszyngton powinien dokonać wyboru.

Ze swojej strony amerykański prezydent George W. Bush oskarżył Moskwę o niedopełnienie swoich zobowiązań i wysłał panią Rice do Tbilisi, aby zademonstrowała „solidarność” USA z Gruzją.

Ze swojej strony prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili powiedział, że liczy, że Amerykanie przejmą kontrolę nad portami i lotniskami w jego kraju, jak wynika z jego uwag przekazanych w środę przez jego rzecznika Vano Noniachvili.

Pentagon natychmiast potwierdził, że armia amerykańska nie zamierza przejmować gruzińskich portów i lotnisk. „Rola armii amerykańskiej ogranicza się ściśle do ułatwiania dostarczania pomocy humanitarnej ofiarom tego konfliktu”.


http://info.france2.fr/monde/45556830-fr.php

2) Coś innego:

Wczoraj widziałem konferencję prasową Sarko, kiedy był w Gruzji Żyć.

Prezydent Saakaszwili zaczął mówić po francusku (właściwie bardzo dobrze) i kontynuował po angielsku… głos zaczął się tłumaczyć, powiedziałem, zaczął, bo kiedy szybko wspomniał o czystkach etnicznych i zbrodniach wojennych, nic więcej nie zostało przetłumaczone… Nie wszystko rozumiałem, ale jego oskarżenia nie były miłe... i patrząc na to, co wydarzyło się w Czeczenii, myślę, że są uzasadnione...

Powyższy artykuł mówi:

Według niego (Saakaszwili) „rosyjskie siły okupacyjne kontynuują przemieszczanie się po Gruzji pomimo zawieszenia broni”. „Rosyjskie wojska są niezwykle agresywne, dopełniają czystek etnicznych ludności” – dodał. We wtorek Gruzja złożyła skargę przeciwko Rosji w związku z „czystkami etnicznymi” do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS).


ps: to Sarko (i Francja) ryzykują, że w tej historii zostaną uznani za klauna po tym, jak wczoraj „negocjowali” „pokój”…
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 14/08/08, 01:03

Ciekawą reakcję znaleźliśmy tutaj: http://tempsreel.nouvelobs.com/actualit ... pes_d.html
że media ZDECYDOWANIE zaniedbują...

Rosyjska pułapka czy blokada Kaukazu

Problemem nie jest Osetia czy Gruzja: problemem jest zaopatrzenie reszty świata w środkowoazjatycką ropę naftową. Amerykanie robią wszystko, aby uniknąć blokady na Kaukazie. Ale dużym problemem jest to, że Gruzja wpadła w rosyjską pułapkę. Teraz Amerykanie, uwikłani w bagna w Iraku i Afganistanie, nie mają wystarczającej ręki, aby uporać się z tym kryzysem. Rosja ze swojej strony nie wycofa się bez odszkodowania. Sarkozy uważa, że ​​może poprosić ich o opuszczenie Gruzji bez niczego w zamian. Co najgorsze, Rosja zachowa przewagę dzięki złym uczynkom Saakaszwilego. Jeśli do tego dodamy także Chiny, oznacza to, że Europejczycy będą musieli bardzo szybko skoczyć z amerykańskiego statku. Europa może jeszcze zająć neutralne stanowisko, stać się trzecim człowiekiem, ale biorąc pod uwagę brak talentu naszych dyplomatów, będziemy musieli wytrzymać…
To teraz będziemy musieli zapłacić rachunek za Kosowo...


Swoją drogą pytanie pomocnicze: czy robiąc bilans ekologiczny biopaliwa/oleju, bierzemy pod uwagę te koszty? Oczywiście, że nie...
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 211